Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
„Welcome Back, Commander!“ Slavná strategie znovu ožívá na moderních PC

„Welcome Back, Commander!“ Slavná strategie znovu ožívá na moderních PC

Události
autor: Karel Dvořák

Command & Conquer letos slaví 25. výročí. K němu tvůrci ze společnosti EA připravili povedený remaster, který běží dokonce i ve 4K rozlišení. Stahovat jej je možné na Steamu či Originu.

První informace o remasteru Command & Conquer jsme se dozvěděli již zkraje roku. Nyní tato legendární strategie konečně vychází. Cena přitom není vůbec vysoká, na Steamu či Originu případní zájemci zaplatí 20 dolarů, což je v přepočtu necelých 450 Kč.

Za tuto cenu fanoušci získají nové verze obou prvních her série C&C, tedy Tiberian Dawn i Red Alert, a zároveň předělané datadisky Covert Opes, Counterstrike i The Aftermath. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že nároky na hardware nejsou vůbec vysoké, tvůrci doporučují alespoň kartu GeForce GTX 660 nebo Radeon HD 7850.

Upoutávka na hru Command & Conquer Renastered

 

Alespoň v rychlosti připomeňme, že Command & Conquer nabízelo ve své době velmi rozmanité prostředí. Právě to učarovalo před čtvrt stoletím nejednomu hráči, kteří měli již plné zuby písku z další tehdejší pecky – z titulu Dune II.

Studio Westwood uvedlo dnes již legendární strategii na trh v roce 1995, v roce 2003 však bylo studio pohlceno gigantem Electronic Arts. Právě proto nyní remaster vychází pod taktovkou EA. Na dnešní dobu sice může působit 2D grafika již přežitě, ale pokud porovnáte remasterovanou verzi s tou původní, změnilo se toho opravdu hodně.

A to především kvůli rozlišení. Původní titul by bez grafické úpravy působil na moderních strojích s LCD panely jako rozkostičkovaná čmáranice. Nově se tak hráči mohou těšit na jemnou grafiku, ve které nechybí líbivě vyhlížející 3D modely. Tvůrcům se nicméně podařilo zachytit autentičnost tehdejší doby v některých 2D prvcích – krásně vidět to jde například při výbuších.

Názory ostatních Geeků (5)

m.tauchman M.T

Hezké

m.tauchman 8. 6. 2020 12:43

Moc hezké, co jsem se v dětství C&C nahrál...ale zda jit do remasteru přemýšlím, ono co mívá nostalgickou vlnu může narazit na tvrdou realitu a celou vzpomínku zkazit...

avatar
Wiggle 8. 6. 2020 13:59

@m.tauchman: Urcite jo. Ja u toho vytuhnul celej vikend. Je to presne takovy, jak kdysi, vcetne ty stupidni AI jednotek :)
Vtipny je, ze mi ta nova grafika prijde vlastne uplne normalni, proste tak jak si to pamatuju. Az kdyz se prepne na tu puvodni, tak cloveku dojde ten rozdil.

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 8. 6. 2020 15:07

@Wiggle: Tomu se říká Nostalgia upscaling ;)

m.tauchman M.T
m.tauchman 9. 6. 2020 8:15

@Wiggle: Tak žeby? Ale jo, tak šup s tím na wishlist :-) Teď jsem omezil nákup her, protože utrácím za něco jiného, ale dám si to do pořadníku.

PETR.TUCEK PET

Z nostalgie OK, ale i tak, cekal jsem vic

PETR.TUCEK 9. 6. 2020 21:35

Pro me celkem zklamani, premrstena cena, grafika slusna, ale zadna velka slava to neni, ty video sekvence se jim asi remastrovat nepodarilo, podle kvality to tenkrat nataceli na VHSku a uz s tim asi neslo moc delat. Hudba vyborna, na te si tenkrat dali zalezet a nove je zde jukebox. Map editor dobry, ale nejsou k dispozici zadny mapy a ty co jsou defaultne pro skirmish, ty jsou nedostupny. Bohuzel to nejdulezitejsi a to AI = katastrofa, skirmish mise i na nejtezsi obtiznost se pocitac o moc nesnazi, kdyz mu znicite nakladaky na tezeni nebo pres spy ukradnete penize, hra konci, protoze to je pro nej problem, nenapadne ho prodat budovy a o neco se pokusit. Umela inteligence je problem vsech strategii, ale tohle je fakt pravek. K cemu je pak vylepsena grafika.

Máš něco na srdci?

nahoru