Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zábava na čerstvém vzduchu. Samsung má TV a soundbar na zahradu

Zábava na čerstvém vzduchu. Samsung má TV a soundbar na zahradu

Události

Zvýšená odolnost proti vodě je dnes již samozřejmostí u celé řady chytrých telefonů. Společnost Samsung však takovouto přednost nabízí u nového televizoru a soundbaru. Díky tomu si lidé budou moci užít zábavu i na čerstvém vzduchu.

Výrobce totiž počítá, že lidé si nový voděodolný televizor budou instalovat na terasy a zahrady. Koneckonců patrně i kvůli tomu se unikátní novinka jmenuje Terrace.  K dispozici bude s úhlopříčkami 55, 65 nebo 75 palců, tedy 140, 165 či 190 cm. Ve všech provedeních se přitom počítá s rozlišením 4K.

Staví na technologii QLED, kterou využívají i další prémiové přístroje tohoto výrobce. Ta staví na kovovém materiálu zvaném Quantum Dot, který umožňuje displeji reprodukovat citelně širší rozsah barev v porovnání se standardními TV nebo monitory. Přístroje s technologií QLED, která mimochodem pochází přímo z dílen Samsungu, jsou schopny reprodukovat 100 procent barevného objemu. To znamená, že dokážou zobrazit všechny barvy při jakékoli úrovni jasu. Nejjemnější rozdíly jsou viditelné i při nejvyšším stupni jasu technologie QLED – mezi 1 500 a 2 000 cd/m2.

Představení řady Terrace (anglicky)

 

Nevadí voda ani prach

Tím nejzajímavějším je ale u novinky certifikace IP55, díky které je televizor odolný proti vodě a prachu. Nic tedy nebrání jeho použití ve venkovních prostorách. „Nový životní styl a trendy se dnes vyvíjejí rychleji než kdykoli v minulosti. Televizní obrazovka už neslouží jen k zábavě, ale také k práci z domova, ke cvičení a sportování prostřednictvím on-line platforem, ke komunikaci s blízkými a ke spoustě dalších aktivit. Proto je jasné, že se i samotné televize musí měnit,“ prohlásil Jonghee Han, šéf divize zobrazovacích zařízení ve společnosti Samsung Electronics.

Aby bylo možné na obrazovku koukat i za ostrého slunce, nabízí vysokou svítivost 2000 nitů. Součástí obrazovky jsou navíc antireflexní vrstvy a nechybí ani adaptivní technologie zpracování obrazu, která jej upravuje podle jasu okolí, aby nedocházelo k odleskům. „Díky modelu Terrace si uživatelé mohou na čerstvém vzduchu vychutnat veškerý obsah v kvalitě, na jakou jsou zvyklí z obývacího pokoje,“ doplnil Jonghee Han.

Připomněl, že k dispozici je celá řada chytrých a pokročilých funkcí. Samozřejmostí je přístup k internetu či Multi View a Tap View. Zároveň podporuje Terrace také hlasové ovládání – na výběr je Bixby, Amazon Alexa a brzy bude k dispozici i Google Assistant. Televizor se tak může stát nedílnou součástí chytré domácnosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Terrace

 

Přijde s odolným soundbarem

Stejné jméno – a nutno podotknout, že stejnou odolnost – nese také soundbar Terrace. Ten by měl být schopný při sledování televize na zahradě či terase zprostředkovat stejný zážitek jako z domácího kina. Systém je vybaven vestavěnými subwoofery, které by měly nabídnout kromě vyváženého zvuku i dobře čitelné basy. Charakteristiku si přitom bude moci každý uživatel upravit sám přes chytrý telefon díky podpoře Wi-Fi a Bluetooth. Kvalitu zvuku ze soundbaru Terrace dále vylepšuje i technologie pro eliminaci zkreslení v libovolném prostředí.

Zatím se televizor Samsung Terrace společně se soundbarem prodává pouze na zahraničních trzích, konkrétně ve Spojených státech a Kanadě. Ještě během letošního roku by se však měl dostat na pulty obchodů také v Německu, Austrálii či na Novém Zélandu. Kdy bude k mání v Česku a za jakou cenu, není zatím jasné.  

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

IP55

Tak to na naše České venkovní podmínky tak nějak nestačí :D Leda na nějakou z větší části uzavřenou pergolu ;)

Hmmm

Není nad to si jit posedět ven a nepřijít při tom o další díl Ulice :-D Ach jo, tak když si jdu posedět ven, tak ještě u toho nebudu zírat na bednu, to už můžu zůstat doma a otevřít si okno... Chápal bych takové provedení v industry modelech od Samsungu (na nějaké venkovní poutače, infotabule atp.).

@m.tauchman: Presne tak ;-)

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru