Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Žádná čekací listina, Nvidia otevře hraní v cloudu všem

Žádná čekací listina, Nvidia otevře hraní v cloudu všem

Události

Velké překvapení si na dnešek připravila společnost Nvidia pro své skalní fanoušky. Zrušila čekací listinu u herní cloudové služby GeForce Now a místo toho ji otevřela všem. Zároveň představila nabídku členských plánů.

Od tohoto kroku si Nvidia slibuje především rozšíření dostupnosti hraní na PC daleko širšímu okruhu lidí. Alespoň v rychlosti připomeňme, že po přihlášení se uživatelé mohou okamžitě připojit ke svým knihovnám v mnoha populárních herních obchodech a prostřednictvím internetu hrát prakticky na jakémkoliv zařízení stejně plynule jako na výkonném herním PC.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hrát bude možné plynule i na pomalejších zařízeních

 

Podpora různých zařízení

Opravdové PC tituly jsou totiž hratelné nejen na pomalých PC a Macu, ale také například na televizorech s připojenou konzolí Shield či na chytrém telefon s platformou Android. Výsledek by přitom měl být podle výrobce stejný jako ve chvíli, kdy do svého počítače zapojíte výkonnou grafiku s jádrem GeForce. Místo kupování nových součástech ale využíváte sílu cloudu.

Cloud zároveň přináší i další výhody. Při dnešním oznámení zástupci podniku prohlásili, že „jde o první herní PC, u kterého odpadá starost o upgrady“. Aktualizace her, patche a Game Ready ovladače se stahují a instalují automaticky, takže jsou hráči vždy pouhý zlomek okamžiku od svých oblíbených her.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V rámci Founders plánu si lidé užijí i RTX tituly

 

Dvě verze členství

GeForce Now je otevřená platforma, která hráčům umožňuje přinést si vlastní hry z předních obchodů. Již nyní lze ve službě vyhledat mezi stovkami okamžitě hratelných titulů a jejich seznam se každým týdnem rozšiřuje. A v případě starších her, které nemusejí být tak populární jako kdysi, je zde více než tisícovka titulů hratelných jako jednorázové instalace.

Cloudová služba GeForce Now má aktuálně dva plány členství: Free a Founders. Bezplatné členství zpřístupňuje servery, na kterých bude možné hrát hodinu bez přerušení. Se členstvím Founders je možné hrát bez přerušení šest hodin a také si vychutnat tituly s RTX grafikou, tedy s věrnějšími detaily zahrnujícími přirozenější vykreslování stínů a světla.

Za Founders plán případní zájemci zaplatí v Česku 139 Kč měsíčně při koupi na jeden rok, nicméně prvních 90 dní nabízí výrobce na zkoušku zadarmo.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (12)

Kde se prihlasit a hrat

Dekuji za odpoved.

Pozdrav

Vtipny potvrzovaci email registrace:"Pozdrav,Još malo pa smo gotovi s izradom vašeg NVIDIA računa. S pomoću ovog računa možete se prijaviti u aplikaciju GeForce Experience i NVIDIA Games.Kliknite na poveznicu u nastavku kako biste potvrdili ovu adresu e-pošte."

Škoda Android TV

Škoda, že je dostupnost pro Android TV limitovaná jen na NVIDIA Shield...

@atnetosro: Jediné zařízení s AndroidTV co taky má herní potenciál je SHIELD :/

Spatny login

Nelze užít stávající Warframe login

Výborná věc

Právě jsem to zkusil na pracovním notebooku na sítí a v pohodě. Pak v mobilu na mobilních datech a za 2-3 minuty hraní to sežralo cca 300mb. Za mě výborná věc a těch 140kč mesíčně za to určitě stojí !

Nejsem fanda cloud hraní

140 kč za 6 hodin hraní za měsíc, to máme 140 x 4 x 12 = 6720 Kč za rok když chci hrát pořád, resp. 3360 Kč za rok když hraju 6-12h. (asi cílová klientela)
Ekvivalentní výkon je prý 1080, takže čistě herní PC vyjde na cca 17 300 Kč. (R5 2600, RTX2070, 240G SSD, 16G 3600MHz RAM, B450, zdroj, case, větrák).
Od této ceny musím odečíst cenu PC na kterém to budu cloudově hrát (PC musí umět HW akceleraci pro streamovací formáty), takže nějaký postarší notebook řekněme s aktuální cenovkou 8000 Kč. Takže 9300Kč cena rigu po odečtení ceny "přehrávače".
Ve finále se vlastní PC vyplatí už v polovině druhého roku když hraju horlivě nebo od 3. roku když hraju 6-12h denně. K tomu ještě potřebuju lepší internet, ideálně přes wifi / wimax / optiku, za který zaplatím třeba o 100 Kč měsíčně víc.
Na druhou stranu mohu odečíst starosti s update her a trochu rychleji se otáčejícím elektroměrem. To vykompenzuje ten net. Zase tu ale máme možnost koupit bazarové díly, které většinou fungují ok, což může herní rig ještě znatelně zlevnit.
Suma sumárum, vychází mi to že se to vůbec nevyplatí, nemůžu si pomoct.
A hraní na mobilu neberu jako argument, na mobil patří záchodovky a ne metro.

@bekr2: Co to má být za kalkulaci? 1680 Kč za rok stojí tato služba ve verzi founders, jinak ji také můžete mít zadarmo... Jak moc hrajete cenu neovlivní, maximálně méně zaplatíte za energie, 50 mb internet je maximum co tato služba dokáže využít, což dle mého názoru není dráhy typ připojení. A hlavně jedna otázka speciálně pro vás, on se ten vás počítač bude automaticky upgradovat v čase, tak jako výkon dodávány touto službou a nebo si za 3 roky už nové hry nezahrajete na plné detaily? Tato služba se vyplatí naprosto extrémně, pokud netouzite mít herní PC přímo doma.

@bekr2: Ta tvoje kalkulace je úplně blbě... není to 140Kč za 6 hodin... Hodin můžeš nahrát kolik chceš. Jen je tam limit na jednu "session", ta může trvat max 6 hodin a pak se musíš znovu připojit.

@bekr2: ono se to vyplati , ale firme nvidia, kdyby se jim to nevyplatilo tak to vubec nedelaj :)

@bekr2: Vetsina lidi ale nejake PC/notebook ma, takze nebude kupovat za 8 tisic dalsi, pouzije ten soucasny. Nebo je to zajimave, kdyz mas v rodine dve, tri deti, ti chteji hrat spolu nejakou hru a maji jen jedno nabusene PC.Ja to zkousel na X220, tedy Sandy Bridge i5 s integrovanou intel grafikou a jelo to slusne.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru