Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zájem o Switch neutichá, Nintendo ale brzdí čipová krize

Zájem o Switch neutichá, Nintendo ale brzdí čipová krize

Události
Nintendo Switch Lite, tyrkysová_1688902285
Nintendo Switch Lite, tyrkysová
4 462 Kč 5 399 Kč
Nintendo Switch (2019), červená/modrá_1069990204
Nintendo Switch (2019), červená/modrá
Produkt není určen k prodeji.
Nintendo Switch – OLED Model, bílá_361090589
Nintendo Switch – OLED Model, bílá
7 107 Kč 8 599 Kč

Herní gigant Nintendo se pochlubil hospodářskými výsledky v souvislosti se startem fiskálního roku 2023. Z nich je patrné, že poptávka po konzoli Switch je stále vyšší než nabídka a že čipová krize ještě není u konce.

S dostupností dílů pro své konzole bojují stále všichni přední výrobci konzolí – kromě Nintenda tedy také Sony či Microsoft. Nintendo tedy v hospodářských výsledcích přiznalo, že dodalo na trh méně konzolí než loni, stále se však bavíme o 3,43 milionech herních zařízení z rodiny Switch za kvartál. K tomu si hráči koupili 41,41 milionu kopií her.

Zájem je však pořád vysoký, a tak podnik očekává, že se během nového fiskálního roku prodá dohromady 21 milionu konzolí. Ze zmiňovaných 3,43 milionu kusů připadá 1,52 milionu prodaných kusů na Switch OLED, 1,32 milionu na klasický Switch a 0,59 milionu na základní Switch Lite. Od března 2017 Nintendo prodalo dohromady 110,71 milionu konzolí z rodiny Switch.

Nintendo Switch a Switch Lite

Switch OLED je nejlepší

Vrcholem nabídky je aktuálně Switch OLED. Ten totiž přináší proti klasickému modelu Switch celou řadu vylepšení. Patrně tím největším je integrace 7palcového dotykového displeje, jenž staví na technologii OLED. Barevné podání, kontrast – a tedy i věrnost jednotlivých titulů tedy poskočila o pořádný kus směrem kupředu. Zamrzí snad jen to, že rozlišení zůstává stejné, tedy 720p v handheld režimu a 1080p v doku na televizi. Připomeňme, že původní Switch disponoval 6,2palcovou obrazovkou.

Lákadlem je také přepracovaný stojánek, který je nyní širší a slibuje vyšší stabilitu. Díky němu je možné různě upravovat náklon obrazovky. Dokovací stanice k televizoru se chlubí LAN portem, což je přeci jen stabilnější způsob připojení než WiFi.

Interní úložiště navíc narostlo z původních 32 GB na 64 GB. Výkonnostní upgrade se však nekoná. Switch OLED by měl ale nabídnou vylepšené audio, i když na reálné testy si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Switch OLED

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru