Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zakrýváním můžete poškodit webkameru MacBooku, varoval Apple

Zakrýváním můžete poškodit webkameru MacBooku, varoval Apple

Události
Apple MacBook Air 13, i3 1.1GHz, 8GB, 256GB, zlatá_1546916533
Apple MacBook Air 13, i3 1.1GHz, 8GB, 256GB, zlatá (2020)
Produkt není určen k prodeji.
Apple MacBook Pro 16 Touch Bar, i7 2.6 GHz, 32GB, 512GB, vesmírně šedá_1290416082
Apple MacBook Pro 16 Touch Bar, i7 2.6 GHz, 32GB, 512GB, vesmírně šedá (CZ)
Produkt není určen k prodeji.
Apple MacBook Pro 13 Touch Bar, i5 2.4 GHz, 8GB, 512 GB, stříbrná_1365009262
Apple MacBook Pro 13 Touch Bar, i5 2.4 GHz, 8GB, 512 GB, stříbrná (2019)
Produkt není určen k prodeji.

Celá řada lidí si z bezpečnostních důvodů v poslední době přelepuje webkameru, aby je nemohl nikdo šmírovat. I když to má své logické opodstatnění, zástupci společnosti Apple nyní varovali, že si tak lidé mohou kameru svého MacBooku poškodit.

Debata o zakrývání webkamery se rozhořela již před několika lety, když se na internetu objevil snímek šéfa Facebooku Marka Zuckerberga s přelepenou webkamerou na notebooku. Krátce nato dokonce takový způsob ochrany podpořil i někdejší šéf FBI James Comey.

Roky plynuly a lidé mohli kromě obyčejné izolepy či náplasti používat dokonce i sofistikovanější řešení, jako jsou speciální samolepící nástavce s posuvnou krytkou. Někteří výrobci zašli ještě dál – nabízejí tuto jednoduchou technologii zakrytí webkamery už z výroby. Krytky jsou integrovány přímo v displeji nebo na externí webkameře.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MacBook Pro 16

 

Někteří uživatelé si bez takového řešení již nedovedou svou práci na PC představit, pro jiné je to naprostá zbytečnost. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, zpozornit byste měli, pokud vlastníte MacBook od Applu. Americký počítačový gigant totiž na oficiálních stránkách podpory varoval, aby si lidé nic na webkameru notebooků s logem nakousnutého jablka nelepili.

V krajním případě totiž hrozí, že si laptop poškodí. Podle zástupců Applu je totiž škvíra mezi obrazovkou a základnou s klávesnicí velmi tenká, což platí o všech nabízených MacBoocích. Po nalepení čehokoliv na webkameru se tak laptop nezavře správně, což může vést k řadě problémů. Například se mohou dostávat do útrob zařízení nejrůznější nečistoty.

Hned vedle webkamery je také senzor okolního světla, který slouží k automatickému nastavení jasu či adaptivní úpravě barev pomocí technologie True Tone. Při zakrytí tak stroj nebude fungovat správně. Zbytky lepidla mohou poškodit plochu před webkamerou i před tímto senzorem.

Apple sice nezveřejnil žádné konkrétní případy, ale s ohledem na aktuální doporučení lze předpokládat, že podnik zaznamenat zvýšený výskyt podobných problémů – tedy že si lidé skutečně své stroje při přelepení webkamery poškodili.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MacBook Pro 16

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Problém s přelepováním webkamery je vyřešený!

Již před lety jsem navrhl a vyrobil (a stále vyrábím) posuvnou krytku webkamery, která NEMÁ uvedené nedostatky. Celý mechanismus mé krytky je silný pouze 480 mikronů (tedy méně jak 0,5mm) a celá funkční část je z neprůhledného ale průsvitného materiálu. Díky tomu nijak neomezuje funkci světelného čidla (průsvitnost je 97%, takže snížení světelného toku je pouhé 3%, což činnost čidla nijak výrazně neovlivní).
Podle pravidel diskuze sem nemohu vložit odkaz na můj web, ale snad jej i tak dohledáte...
Primárně jsem výtvarník a designer, ale používám již více jak 20let produkty Apple. Proto jsem tu krytku udělal tak, aby plně vyhovovala potřebám ochrany i na Applech a přitom to nebyla "obluda".
Krytky ode mě objednala i japonská státní agentura pro cyberbezpečnost.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru