Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zapomenutý poklad. Internet zaplavily záběry z akční adventury StarCraft: Ghost

Zapomenutý poklad. Internet zaplavily záběry z akční adventury StarCraft: Ghost

Události
StarCraft II - Heart of the Swarm (PC)_11849499
StarCraft II - Heart of the Swarm (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Kniha The Cinematic Art of Starcraft (EN)_1180030565
Kniha The Cinematic Art of Starcraft (EN)
Produkt není určen k prodeji.
StarCraft II - Legacy of the Void (PC)_1652461004
StarCraft II - Legacy of the Void (PC)
Produkt není určen k prodeji.

Akční adventura StarCraft: Ghost měla být před bezmála dvěma dekádami podle tvůrců naprostým trhákem. Kvůli problémům při vývoji však nakonec nikdy nevyšla. Záběry ze zrušené hry se však nyní objevily na internetu.

Titul StarCraft: Ghost byl oznámen už v roce 2002. I když první ukázky vypadaly velmi slibně, Blizzard řešil neustálé problémy s vývojem, a tak byl po vystřídání několika herních studií nucen v roce 2006 vývoj tohoto titulu pozastavit. Trvalo však dalších dlouhých osm let, než prezident společnosti Mike Morhaime přiznal, že projekt byl definitivně zrušen.

Ukázka ze hry StarCraft: Ghost

 

Mnoho hráčů ve zklamání a vzteku patrně na tento titul tedy již nadobro zapomnělo. Zlom nastal až nyní, kdy YouTube doslova zaplavila nejrůznější videa zachycující ukázky právě ze zrušeného titulu StarCraft: Ghost. Zarážející je na nich především to, že hra byla evidentně ve velmi pokročilé fázi vývoje. Je tedy velmi překvapivé, že Blizzard celou akci nakonec odpískal.

Mimochodem unikátní záběry se podařilo získat anonymnímu hráči, který získal přístup k prvnímu dev kitu Xboxu. A právě v něm se ukrýval tento zapomenutý poklad – build StarCraft: Ghost. Ukázky ze hry se pak začaly internetem šířit doslova jako lavina.

Videa trvající klidně i několik desítek minut tak odhalují něco, co už neměl nikdo nikdy vidět. Chybět na nich nemůže ústřední postava – hrdinka Nova, která pobíhá po sevřených úrovních, plíží se či překonává vysoké překážky. A při tom všem zároveň střílí na mimozemské organismy, které se ji snaží zabít. Majitelé práv se ale evidentně snaží proti únikům bojovat, a tak videa z YouTubu rychle mizí. Pokud tedy budou v tomto článku videa již nefunkční, zkuste případně hledat přímo na YouTube.

Je to totiž krásný výlet do nedávné minulosti, která se bohužel nikdy neuskutečnila…

Ukázka ze hry StarCraft: Ghost

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Starcraft

Škoda že to nevyšlo. Moc jsem se na tu hru těšil. Tedy pokud by Blizzard dodržel vše co tehdy sliboval. Dle mého názoru by to byl hit. Neboť vše co udělal Blizzard byl mega hit.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru