Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Alan Walker fušuje už i do herních notebooků

Alan Walker fušuje už i do herních notebooků

Události
ASUS ROG Zephyrus G14 AW SE, šedá_198993472
ASUS ROG Zephyrus G14 AW SE, šedá
Produkt není určen k prodeji.

DJ Alan Walker je dobře znám snad každému, kdo se zajímá o muziku. Nyní se zapojil i do tvorby nového notebooku ze série Asus ROG Zephyrus – pochází od něj některé designové prvky.

Nový laptop, který je určen nejen pro hráče, ale také pro kreativce, se jmenuje ROG Zephyrus G14 Alan Walker Special Edition. Bez zajímavosti není ani to, že Asus si slavného hudebníka nevybral náhodou. Walker se totiž v mládí zajímal o počítače, programování i grafický design, což ho nakonec přivedlo k úspěšné kariéře v oblasti elektronické hudby.

 

Alespoň v rychlosti připomeňme, že Walker začal jako producent samouk. Vydává skladby na YouTube a SoundCloudu, a proslavil se skladbou Faded z roku 2015. S miliardami přehrání svých skladeb na YouTube a Spotify je Walker uznávaným umělcem, který se angažuje v herním průmyslu a produkoval skladby např. pro hry PUBG Mobile a Death Stranding.

A v čem je tedy novinka tak unikátní? Už na první pohled si všimnete prémiovějších povrchových úprav. Šasi obsahuje například barevné akcenty, jako je odstín Spectre Blue na LED displeji AniMe Matrix, který je charakteristický právě pro tento model. Walker přišel také s nápadem umístit vedle loga ROG jeho vlastní podpis. Tento štítek je vyroben procesem fyzikálního napařování, takže je reflexní a jeho vzhled se mění při pohledu z různých úhlů. Dva látkové pásky na víku pak dodávají notebooku kyberpunkový nádech, přičemž jeden pás používá reflexní text, který plynule splývá s maticovými LED diodami.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

"Jsem velmi hrdý na to, že jsem dostal příležitost spolupracovat se společností ROG, a těším se, až světu ukážu, na čem jsme tak dlouho pracovali," řekl Walker. Ten se netají tím, že velkou pozornost věnoval i krabici na notebook – je to totiž mnohem víc, než jen pouhý kryt. Když jej připojíte kryt k notebooku G14 pomocí USB-C kabelu, promění se v sampler ROG Remix s vodivými ploškami na povrchu, které uživatelům umožní spouštět 18 Walkerových originálních zvukových efektů.

Notebook je vybaven také vlastní spouštěcí animací a tapetou Alana Walkera. Skleněný touchpad je vystínován vlastním vzorem inspirovaným hudebním ekvalizérem, spolu s klávesami v barvách, které odpovídají podpisu Alana Walkera, a klávesami A a W s vytištěným logem tohoto producenta. V balení naleznou případní zájemci také další sběratelské předměty – speciální edici plátěného pouzdra ROG Sleeve, baseballovou čepici a pár ponožek ve stylu Alana Walkera a ROG.

Nezapomnělo se samozřejmě ani na výkonný hardware. Zephyrus G14 kombinuje výkonný 8jádrový procesor AMD Ryzen 9 5900HS a grafický procesor NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti. Do vínku dostal stroj ještě 16 GB operační paměti a 1TB SSD jednotku. Displej nabízí úhlopříčku 14“, obnovovací frekvenci 120 Hz a rozlišení WQHD displej (2560x1440 bodů).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru