Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Ani GTA 6, ani RDR III – Rockstar Games údajně pracují na druhém dílu Bully

Ani GTA 6, ani RDR III – Rockstar Games údajně pracují na druhém dílu Bully

Události
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (PS4)_1488444610
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (Xbox)_55290678
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (Xbox)
806 Kč 975 Kč

Videoherní novinář Tom Henderson uvedl, že zná několik lidí, kteří viděli hratelnou verzi Bully 2. Hra se prý původně měla objevit už na The Game Awards.

Vydavatelský dům Rockstar Games stojí za světoznámými sériemi jako Grand Theft Auto, Red Dead či Max Payne. Posledního plnohodnotného dílu GTA jsme se však dočkali před dlouhými osmi lety, původně ještě na konzolích PlayStation 3 a Xbox 360. Spekulace o tom, že oznámení GTA VI je na spadnutí, tak v poslední době sílily. 

Zásadním zvratem je informace publikovaná respektovaným herním žurnalistou Tomem Hendersonem. Ten se pohybuje na volné noze, píše však pro renomovaná zahraniční média jako IGN či VGC. Na svém twitterovém účtu uvedl, že hra Bully 2 byla plánována jako překvapení na The Game Awards. A co si budeme povídat, šlo by o překvapení jako hrom, které by se jistojistě vešlo i do našeho výběru TOP 10 největších pecek z videoherní show. 

Otazníky zůstávají

Proč se nakonec hra v rámci přehlídky veřejnosti neukázala, není úplně jasné. "Informace jsou teď velmi mlhavé, ale myslím, že přesto stojí za uveřejnění, protože se rozhodně 'něco děje' v souvislostí se sérií Bully. Musím být trochu vágní, ale jakmile uslyším více, budu vás informovat," uvádí Henderson. Spekuluje se také o tom, že ve skutečnosti nejde o pokračování, ale remaster, který Rockstar zařízl po problematickém uvedení definitivní edice GTA: The Trilogy. To by do určité míry vysvětlovalo ono diskutované stažení z programu TGA show. 

Pokud si na původní Bully: Scholarship Edition z roku 2008 nepamatujete, vězte, že šlo o open-world dobrodružství patnáctiletého amerického floutka, který bojuje s nástrahami tamějšího středoškolského systému. To vše v enginu GTA IV a samozřejmě s humorem, který je studiím pod hlavičkou Rockstar Games vlastní.

Ve většině světa hra původně vyšla s krkolomným názvem Canis Canem Edit. Prodaly se necelé dva miliony kopií, což není úplně málo, v porovnání s věhlasnějšími sériemi Rockstaru však jde v podstatě o "drobné". O to překvapivější je aktuální zpráva o vzkříšení značky Bully. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se novinky od Hendersona i dalších obeznámených herních publicistů budou ubírat a kdy nám Rockstar Games konečně ukážou nový titul ze své dílny. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Mašinka

Ahoj. Jste si jisti tím enginem? Podle mě (a podle wikipedie :-)) běží původní Bully na enginu GTA: SA a Scholarship Edition na Gamebryo enginu. Matěj

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru