Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
ASUS ROG Strix SCAR Edition III je herní bestie. Má 240Hz displej a tajný klíč

ASUS ROG Strix SCAR Edition III je herní bestie. Má 240Hz displej a tajný klíč

Události
ASUS ROG Strix G531GV (SCAR Edition III), černá_1468007698
ASUS ROG Strix G531GV (SCAR Edition III), černá
Produkt není určen k prodeji.
ASUS ROG Strix G731GW (SCAR Edition III), černá_1844008174
ASUS ROG Strix G731GW (SCAR Edition III), černá
Produkt není určen k prodeji.
ASUS ROG Strix G731GW (SCAR Edition III), černá_1792756260
ASUS ROG Strix G731GW (SCAR Edition III), černá
Produkt není určen k prodeji.

Velmi zajímavý notebook uvedla na český trh společnost ASUS, model ROG Strix SCAR Edition III přitom zaujme především náruživé hráče. Mezi jeho hlavní přednosti patří displej s obnovovací frekvencí až 240 Hz a rychlou dobou odezvy 3 ms. To umí jako první na světě.

ROG Strix SCAR III je podle výrobce určený především pro hráče FPS her. Kromě vysoké obnovovací frekvence láká tento model na tenké rámečky kolem displeje a decentní interiér s karbonovým vzorem, který zvýrazňuje světelný RGB pás kolem základny. Na výběr jsou samozřejmě různé hardwarové konfigurace, a dokonce i hned dvě velikosti – modely s 15,6 a 17,3palcovou obrazovkou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS ROG Strix SCAR Edition III

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS ROG Strix SCAR Edition III

 

Klíč odemkne tajný disk

Specialitou je fyzický klíč KeyStone, který je možné vložit do boku notebooku, a tím zpřístupnit skrytý disk v počítači. Toto šifrované úložiště umožňuje zabezpečení osobních údajů, programů a souborů. Disk se dá navíc propojit s více klíči nebo vytvořit záložní klíče. KeyStone také slouží pro přístup k přednastaveným uživatelským profilům, jako je vlastní RGB osvětlení, nastavení her apod.

V současnosti nejvyšší konfiguraci ROG Strix SCAR III pohání procesor Intel Core i7 deváté generace v kombinaci s dvoukanálovou 16 GB operační paměti DDR4 2666 MHz, kterou je možné jednoduše rozšířit až na 32 GB. V Česku bude během léta 2019 v prodeji také 17,3“ verze modelu SCAR III s procesorem Intel Core i9.

O herní výkon notebooku se stará grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070, resp. RTX 2060. Tyto moderní grafické karty postavené na architektuře Turing dokážou zobrazit detailní stínování a efekty ve hrách. Jejich výkon lze ale využít také k editaci videí nebo 3D modelování. Rychlé načítání her a aplikací zajišťuje úložiště typu SSD M.2 NVMe PCIe 3.0 s kapacitou 512 GB, který v nejvyšší konfiguraci doplňuje ještě 1TB SSHD disk FireCuda.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS ROG Strix SCAR Edition III

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS ROG Strix SCAR Edition III

 

Špičková klávesnice

ROG Strix SCAR III je vybaven herní klávesnicí, která okamžitě reaguje na příkazy. Nabízí pět klávesových zkratek, nastavitelné RGB podsvícení kompatibilní s technologií Aura Sync a ergonomicky navržené klávesy s 0,25mm zakřivením.

Technologie ROG Overstroke umožňuje dřívější reakci kláves a má delší aktivní zónu stisku pro jejich rychlé, přesné a snadné stisknutí. Na klávesnici je zvýrazněna skupina ovládacích kláves WASD s průhlednými kryty. Klávesnice garantuje životnost 20 milionů stisků jednotlivých kláves. Strix SCAR III je vedle toho vybaven i digitální numerickou klávesnicí na touchpadu, která je dostupná po stisknutí jediného tlačítka.

Dostatečné proudění vzduchu je základ efektivního chlazení procesoru a grafické karty. Proto jsou panty víka notebooku posunuty dopředu, a díky tomu je v zadní části více prostoru pro chladicí zónu 3D Flow. Dva výkonné ventilátory N-Blade jsou uzpůsobeny k tomu, aby nasávaly více vzduchu a odváděly ten horký ven z těla notebooku.

Chladicí systém má navíc samočistící schopnost zajišťující stabilní herní výkon – protiprachové trubice zachycují a posouvají částice prachu mimo šasi, a zabraňují tím jejich hromadění v notebooku. Speciální péče byla věnována i chlazení klávesnice, díky čemuž se oproti předchozí generaci snížila její povrchová teplota.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Otázka

To je reklama ASUSu ?Tak já budu reklamovat MSI třeba MSI GS65 Stealth-483...co je vzácného na Asusu 240Hz Display?

Upozornění

u toho produktu máte jen 144hz a tady píšete 244hz

@maximpopo88: Dobrý den,
Notebook je vybaven buď 15,6"-17.3" - 144Hz IPS 3ms 100% sRGB nebo 15,6" - 240Hz IPS 3ms 100% sRGB.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru