Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Autoři Apex Legends pracují na třech hrách na motivy Star Wars

Autoři Apex Legends pracují na třech hrách na motivy Star Wars

Události
Star Wars Jedi: Fallen Order (PS4)_1478214055
Star Wars Jedi: Fallen Order (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Figurka Funko POP! Star Wars Mandalorian - The Child_309375639
Figurka Funko POP! Star Wars Mandalorian - The Child
Produkt není určen k prodeji.
LEGO® Star Wars™ 75305 Helma průzkumného vojáka_10323902
LEGO® Star Wars™ 75305 Helma průzkumného vojáka
Produkt není určen k prodeji.

Herní vydavatelství Electronic Arts překvapilo informací, že studio Respawn Entertainment pracuje hned na třech hrách na motivy hvězdných válek. Půjde o pokračování zavedených sérií?

Ano i ne. První oznámenou hrou je totiž pokračování úspěšné a velmi dobře hodnocené soulsovky Star Wars Jedi: Fallen Order, kterou na konci roku 2019 uvedlo do povědomí hráčů právě studio Respawn Entertainment. Tedy autoři free-to-play střílečky Apex Legends, série Titanfall či druhoválečného VR titulu Medal of Honor: Above and Beyond. 

Druhým právě vznikajícím titulem je čistokrevná FPS, jejíž vývoj kormidluje veterán herního vývoje Peter Hirschmann. Jde o scenáristu původního Medal of Honor z roku 1999, ale taktéž veterána společnosti LucasArts a člověk, jehož jméno najdeme v titulcích zhruba dvou desítek titulů ze světa Star Wars za uplynulých dvacet let. Hirschmann mimo jiné pracoval na původní FPS sérii Star Wars Battlefront z let 2004-2005. Oznámení o střílečce od Respawnu přitom přichází jen krátce poté, co se objevily informace o zrušení třetího dílu restartované série Star Wars Battlefront (2015-2017). 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Stratégové, na značky! 

Do třetice všeho dobrého vzniká také strategická hra, a to v úzké spolupráci Respawn Entertainment a studia Bit Reactor, které je složeno z bývalých vývojářů sérií jako X-COM či Civilizace. Znamená to, že bychom se konečně mohli po téměř dvaceti let dočkat důstojného nástupce Star Wars: Empire at War? Zatím můžeme jen čekat a doufat. Vývoj všech tří titulů má osobně dozorovat Vince Zampella, který byl přitom v prosinci uveden jako nový šéf FPS série Battlefield. Jenže ta se od té doby boří v čím dál větším blátě…

Sean Shoptaw, viceprezident Walt Disney Games, komentoval oznámení trojlístku her následujícími slovy: "Stavíme na předchozí úspěšné spolupráci a vztahu s EA a ještě zvýrazňujeme vzájemný respekt a důvěru, kterou mezi sebou mají týmy v EA, Respawnu a Lucasfilm Games. Díky zkušenostem a nadšení všech zainteresovaných studií přineseme zábavné, originální hry pro rozličná publika napříč galaxií Star Wars."

Další hry i seriály

Sluší se dodat, že Disney, tedy majitelé práv ke značce Star Wars, v poslední době výrazně přidávají plyn a snaží se fanoušky bombardovat novými projekty doslova ze všech stran. Kromě her od Electronic Arts je ve vývoji nová open-world Star Wars hra od Ubisoftu, a taktéž příběhový titul od studia Quantic Dream, autorů Detroit: Become Human či Beyond: Two Souls. EA však drží exkluzivní práva na vydávání Star Wars her až do roku 2023, takže této dvojice titulů se nedočkáme dříve než po vypršení stávající smlouvy. 

Rušno je a bude také v seriálovém světě. Úspěch Mandaloriana (letos bychom se měli dočkat třetí sezóny) podnítil uvedení hrané série The Book of Boba Fett či animované The Bad Batch, chystají se seriály Ashoka, Obi-Wan Kenobi či Andor. Oznámeny jsou také tři nové Star Wars filmy s daty uvedení v předvánočních sezónách let 2023, 2025 a 2027. Tak pevně doufáme, že máte dostatek volného času, a přejeme, ať vás při hraní a sledování provází Síla! 

Trailer k seriálu Star Wars: Andor

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru