Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CES 2020: Nová éra hraní. Na světě je první 360Hz monitor

CES 2020: Nová éra hraní. Na světě je první 360Hz monitor

Události

Veletrh CES oficiálně odstartoval a výrobci na nás začali chrlit jednu novinku za druhou. Například Asus a Nvidia společně ukázali první 360Hz progamingový monitor na světě, který má být údajně až šestkrát rychlejší než tradiční monitory.

V americkém Las Vegas se letos v rámci veletrhu CES očekává rekordní přísun novinek. Především hráče zaujme nový monitor Asus ROG Swift 360, který láká na technologii Nvidia G-Sync a rekordní 360Hz obnovovací frekvenci. Jde o doposud nejrychlejší obrazovku pro esport a soutěžní hraní. Snímky jsou na tomto panelu jsou zobrazovány jednou za 2,8 milisekundy.

Z řádků výše je patrné, že ROG Swift 360 cílí především na profesionální hráče, byť si jej bude později v letošním roce bude moci koupit kdokoliv. Panel nabízí při úhlopříčce 24,5 palce rozlišení Full HD, což je pro esport ideální. Extrémně nízká latence systému by měla vylepšit schopnosti každého hráče – vylepšuje hráčovo zaměřování, sledování cíle a celkové vnímání hry.

Monitor Asus ROG Swift 360 v akci

Herní geny nezapře

Výrobce navíc díky technologii Nvidia G-Sync VRR slibuje hraní bez rušivého tearingu, záškubů, problikávání nebo artefaktů v obraze. Mimochodem novinka své herní geny nezapře, nabízí herní design, který je typický pro celou sérii ROG.

Asus ROG Swift 360 je pochopitelně jen první vlaštovkou. Na pultech obchodů se postupně objeví také 360Hz panely dalších výrobců. Počítá se přitom s tím, že se budou zároveň chlubit certifikací G-Sync. Tyto obrazovky procházejí přísným procesem schvalování čítajícím na 300 testů obrazu. Více se o technologii G-Sync můžete dozvědět v našem dřívějším článku.

Na informace o dostupnosti a pořizovací ceně nejrychlejšího monitoru Asus ROG Swift 360 si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

V souvislosti s uvedením nového monitoru se společnost Nvidia podělila také o zajímavé statistiky pojednávající o rychlé expanzi esportu a herní komunity. Více než 60 % majitelů GeForce po celém světě se věnuje soutěžnímu hraní každý měsíc. Součet odměn na turnajích v roce 2019 dosáhl 211 milionů amerických dolarů, což je 29% nárůst oproti roku předešlému. Také sledovanost těchto turnajů zaznamenala strmý nárůst, přes 450 milionů diváků sledovalo během loňska soutěžní turnaje živě.

Co umí technologie G-Sync?

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru