Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CES 2020: Takhle si představujeme budoucnost mobilů. Reinkarnovaná Motorola Razr naživo

CES 2020: Takhle si představujeme budoucnost mobilů. Reinkarnovaná Motorola Razr naživo

Události
Motorola Razr 2019, 6GB/128GB, Noir Black_1156332682
Motorola Razr 2019, 6GB/128GB, Noir Black
Produkt není určen k prodeji.

Není pochyb o tom, že skládací smartphony představují budoucnost. Patrně tím nejelegantnějším je reinkarnace slavného modelu Razr, který jsme si na výstavišti v Las Vegas mohli poprvé detailně osahat a vyzkoušet.

Motorola Razr očima našich GEEKů

 

Sluší se připomenout, že Motorola patřila k nejúspěšnějším prodejcům mobilů ještě v éře tlačítkových přístrojů. Proslavila se především řadou Razr, pro kterou byla typická velmi tenká véčková konstrukce. A stejný koncept oživuje podnik i nyní – pochopitelně ale v modernějším hávu, se dvěma dotykovými displeji a operačním systémem Android.

Nová Motorola Razr má hlavní displej skládací, OLED panel s úhlopříčkou 6,2 palce se ukrývá uvnitř véčkové konstrukce. Dotyková obrazovka má rozlišení 2142 x 876 obrazových bodů a poměr stran 21:9. Výrobce se netají tím, že vyrobit takto tenkou konstrukci i s ohebnou obrazovkou byla opravdu velká výzva.

„Navrhli jsme průmyslově první, patentem chráněný pant bez mezery, který umožňuje, aby zůstaly obě strany přizpůsobeného polymerového flexibilního zobrazovacího systému po zavření dokonale zarovnané a chrání displej před úlomky a prachem; antény jsme přepracovali tak, aby se vešly do prostoru dvakrát menšího jako stávající smartphony; zařízení jsme pokryli vrstvou, která je odolná vůči vodě a poskytuje ochranu proti postříkání,“ pochlubili se zástupci společnosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr

 

Přístroj má k dispozici ještě druhou obrazovku, která je označována jako náhledová – to abyste nemuseli neustále rozevírat a zase zavírat telefon jen kvůli tomu, abyste zjistili, kolik je hodin. Jde opět o OLED displej, který má úhlopříčku 2,7 palce a rozlišení 800 x 600 pixelů. Na této obrazovce můžete uskutečňovat hovory, odpovědět na zprávy, platit klepnutím, ovládat hudbu, dělat úžasné selfie, používat Google asistenta a přistupovat k přizpůsobeným nastavením, jako je například zapnutí nebo vypnutí Bluetooth, Wi-Fi, hotspotu a dalších.

Výkon novinky udává procesor Snapdragon 710 při frekvenci až 2,2 GHz společně s grafickým adaptérem Adreno 616. Do vínku dostal přístroj dále 6 GB operační paměti a 128GB úložiště. Fotoaparát nabízí rozlišení 16 MPx a světelnost f/1.7, nechybí ani čtečka otisků prstů, USB-C rozhraní či bezdrátové adaptéry WiFi a Bluetooth. Akumulátor má kapacitu 2510 mAh.

Kdy a za jakou cenu se Motorola Razr začne prodávat v Česku, není zatím jasné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (5)

Razr

Podle mne úžasná věc. Je to malé a skladné a toho si cením. V dnešním světě velkých displejů se mi toto zamlouvá mnohem víc. Je velkej ale zároveň malej.Palec na horu.

@bucekg: Jo krásnej a praktickej kousek. Otázkou je výdrž displaye v ohybu...Nakonec netahej "palec na horu", ale za já dávám palec nahoru! :-)

Hezké

Musím uznat, že zatímco ke koncepci ohebných telefonů jsem poněkud skeptický, tak tenhle Razr vypadá opravdu designově moc povedeně a dokonce tady i ten ohýbací displej dává smysl. Nicméně já si jej určitě nepořídím, protože pořád mám obavu o životnost skládací části, a hlavně je to daleko za hranicí toho, co jsem ochoten vrazit do telefonu za finance.

@m.tauchman: Kdyby to navrhla a vyrobila původní Motorola, tak bych se nebál. Mám Razer od začátku prodeje, každý den používaný. Mechanicky pořád perfektní, dokonce i baterie je původní a kromě podsvícení tlačítek nikdy neměl chybu.

@GUTMAN: I kdyby to navrhl Wozniak, tak bych se bál. Je to nová technologie která má mouchy. A návrh je navíc úplně irelevantní, i kdyby to dělali lidé co původní Razr, tak display, který je ten nejzranitelnější bod, tak ten stejně vyrobí někdo jiný.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru