Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Další, kdo zkusí uspět s cloudovým hraním, bude Netflix

Další, kdo zkusí uspět s cloudovým hraním, bude Netflix

Události
Čepice Stranger Things - Hellfire Skull Beanie_838614236
Čepice Stranger Things - Hellfire Skull Beanie
Produkt není určen k prodeji.
Dárkový set Stranger Things - hrnek a ponožky, 300 ml, 41-46_299409530
Dárkový set Stranger Things - hrnek a ponožky, 300 ml, 41-46
330 Kč 399 Kč

Streamovací gigant Netflix potichu spustil omezené testování streamování her do televizí. Beta test probíhá pouze ve Velké Británii a Kanadě a má do něj přístup jen malé množství uživatelů. Netflix tak zkouší další cestu, jak rozšířit své působení mezi hráči a ukrojit si ještě větší část našeho volného času.

Podle všeho se hry na televizi budou ovládat přes speciální mobilní aplikaci, která na displeji telefonu simuluje virtuální páčku a čtveřici tlačítek – velké A a menší B, X a Y. Podobný layout měl ovladač kdysi pro GameCube a lze si tak odvodit, že hry na Netflixu budou primárně spoléhat na jedno kontextové tlačítko.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Screenshot aplikace z AppStore

V probíhajícím testu jsou k dispozici pouze dva tituly – napínavá adventura Oxenfree a exkluzivní akrádovka Molehew’s Mining Adventure.

I přestože nad cloudovým gamingem zlomil hůl i samotný Google, pro Netflix zůstává streamování her bodem zájmu. Do oblasti gamingu se vrhl už před několika lety, kdy začal svým předplatitelům se zařízením běžícím na Androidu nabízet prémiové mobilní hry zdarma. Ve jeho slušně plném katalogu najdeme jak mobilní hříčky a hry vycházející z populárních pořadů (Stranger Things, Too Hot To Handle, aj.), tak i skvěle hodnocené hry dostupné na ostatních platformách jako Into the Breach, Terra Nil nebo právě Oxenfree a jeho nové pokračování Oxenfree 2. V posledních letech také Netflix začal kupovat vývojářská studia, aby svou nabídku her dále podpořil novými exkluzivními tituly.

Zatím nevíme, kdy se streamování her dostane mezi všechny předplatitele. Sám Netflix tvrdí, že testem chce především vyzkoušet svoji streamovací technologii a použitelnost ovladače. Časem by streamování her však mělo dorazit i na osobní počítače.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru