Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Dlouhá výdrž a stres pod kontrolou. Huawei se s hodinkami vytáhl

Dlouhá výdrž a stres pod kontrolou. Huawei se s hodinkami vytáhl

Události
Huawei Watch GT Active, oranžová_792800748
Huawei Watch GT Active, oranžová
Produkt není určen k prodeji.
Huawei Watch GT Classic, stříbrná_1388789869
Huawei Watch GT Classic, stříbrná
Produkt není určen k prodeji.

Druhou generaci svých chytrých hodinek Watch GT představila společnost Huawei. Novinka se bude nabízet ve dvou různých velikostech, a navzdory celé řadě vylepšení si zachová podle informací výrobce stále příznivou cenovku.

Chytré hodinky Huawei Watch GT 2 jdou ve šlépějích první generace, která je stále v prodeji. Zaujmout se tedy snaží především sportovní nadšence, s některými náramky se ale tento model rozhodně neztratí ani ve společnosti.

Dvojka přináší vylepšený vzhled, a to především díky použití bezdotykové dotykové plochy prakticky přes celou čelní stranu. Díky skleněnému povrchu obrazovky působí hodinky širším dojmem, než ve skutečnosti jsou. Obrazovka série 46 mm využívá techniky uměleckého zpracování drahokamů, což umožnilo vytvořit 3D zakřivené sklo pro hezčí vzhled a lepší zobrazení. Zakřivený číselník série 42 mm má tloušťku pouze 9,4 mm a je doplněn tenkým kovovým rámem.

 Série velikosti 46 mm je vybavena 1,39palcovou a dotykovou obrazovkou AMOLED HD s rozlišením displeje 454 x 454 pixelů, širší barevnou škálou a ultratenkou konstrukcí – ve srovnání s předchůdcem. Menší 42mm varianta využívá 1,2palcový AMOLED panel.

Představení hodinek Huawei Watch GT 2  

 

Až dva týdny bez nabíječky

Předchozí generace hodinek Huawei Watch GT byla známá svou dlouhou výdrží baterie. Novinka Watch GT 2 jde ještě dál. Je vybavena čipovou sadou Kirin A1, která by měla v praxi nabídnout až dvoutýdenní výdrž – to je případ modelu Watch GT 2 s 46mm ciferníkem. Ten s inteligentním monitorováním srdečního rytmu, upozorněními na hovory a vědeckým režimem monitorování spánku umožní až 30 minut telefonování přes Bluetooth, 30 minut přehrávání hudby či 90 minut cvičení.

Menší varianta velikosti 42 mm umí na jedno nabití fungovat nepřetržitě jeden týden. Obě série hodinek výrazně zlepšily výdrž baterie ve sportovním režimu za použití GPS. Série 46 mm dosahuje v takovém případě výdrž baterie 30 hodin, zatímco série 42 mm vydrží 15 hodin.

Sportovní režim Watch GT 2 je kompatibilní s 15 sporty, a to včetně osmi outdoorových sportů (běh, chůze, turistika, trail running, horolezectví, cyklistika, plavání venku, triatlon) a sedmi indoor sportů (chůze, běh, cyklistika, plavání v bazénu, volný trénink, eliptický stroj, veslování). V těchto sportovních režimech hodinky poskytují úplné monitorování zhruba 190 typů dat.

Hodinky také poskytují pokročilou analýzu dat ve třech fázích – před sportovním výkonem, zaznamenávání údajů během cvičení a po sportovním výkonu následně na základě získaných dat navrhnou zlepšení. Je to jako mít osobního inteligentního sportovního trenéra, který se stará o to, aby bylo vaše cvičení účinnější a bezpečnější.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei Watch GT 2 46 mm

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei Watch GT 2 42 mm

 

Na zdraví se nezapomnělo

Pokud jde o sledování srdeční frekvence, nové hodinky pomáhají monitorovat bradykardii a selhání srdce. Pokud právě hodinky nejsou ve sportovním režimu, sami upozorní uživatele, pokud je jeho srdeční frekvence nad 100 bpm nebo pod 50 bpm po dobu delší než 10 minut. Uživatelé si mohou také zobrazit údaje v aplikacích Huawei Sports a Huawei Health, díky čemuž mohou sledovat své zdraví v reálném čase. Funkce Huawei TruSleep 2.0 monitoruje kvalitu spánku, srdeční rytmus v reálném čase, kvalitu dýchání ve spánku a na hodnocení kvality spánku využívá analýzu všech těchto údajů.

Hodinky Watch GT 2 přicházejí s integrovanou technologií Huawei TruRelax, která pomáhá uživatelům zmírnit stres zaznamenáním hodnot HRV (variabilita srdeční frekvence) a poskytnutím zpětné vazby na index stresu uživatele. Kromě toho obsahují upozornění, které uživateli připomíná, aby se po určitém čase postavil a pohyboval se. Při určitých příležitostech (například delší cesta autem) je možné tuto výstrahu vypnout. Můžete také zaznamenat počet kroků, které každý den uděláte, spálené kalorie či počet vstávání.

Huawei Watch GT 2 se v Česku začnou nabízet už příští měsíc. Platí to v případě větší 46mm verze, která bude stát necelých šest tisíc. Menší 42mm varianta se patrně objeví na pultech obchodů o několik týdnů později, přičemž bude stát zhruba o 500 Kč méně.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru