Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Fitness náramky poslouží sportovním nadšencům i dětem Návody

Fitness náramky poslouží sportovním nadšencům i dětem

autor: Petr Kirs
Fitness náramky jsou ideálním společníkem pro ty, kteří chtějí mít svou aktivitu a zdraví pod kontrolou. Moderní modely totiž zvládnou kromě počítání kroků poznat i různé sportovní aktivity či sledovat spánek.

Ty nejlevnější modely fitness náramků se dají pořídit už za méně než tisíc korun. A co takové zařízení umí? Počítá kroky, spálené kalorie, ušlou vzdálenost a v doplňkových funkcích zpravidla nechybí ani stopky nebo ukazatel času. I ty nejlevnější modely totiž mají jednoduché displeje schopné zobrazovat základní, typicky číselné informace.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Většina fitness náramků cílí na sportovně založené jedince

 

Prodloužená ruka mobilu

Tím přednosti fitness náramků ani zdaleka nekončí. Dokážou se totiž bezdrátově spojit s chytrým telefonem nebo tabletem. V nich pak vytvářejí pomocí sofistikovaných aplikací detailní analýzy a úspěchy, kterých uživatel za celou dobu používání dosáhl.

Do těchto programů lze přidávat také informace o jídelníčku a pitném režimu, díky čemuž je pak možné naplánovat přesnou strategii hubnutí nebo naopak nabírání hmotnosti. V praxi to funguje obdobně jako osobní trenér. Když svého cíle dosáhnete a dostanete pochvalu, máte tendenci ve svém snažení pokračovat. Naopak když ze „správné“ cesty sejdete, chytrý telefon nebo tablet vás za to pokárá, což většinu jedinců nejspíše vyburcuje k větší dávce snažení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pokročilejší modely mají i displeje

 

Vodotěsná konstrukce a pokročilé možnosti

Prim hrají modely, které nabízí vodotěsnou konstrukci, což znamená, že je bez problémů můžete nosit na plavání i do sprchy. Díky tomu, že máte náramek neustále při sobě, jsou měřená data podrobnější a skutečně reflektují hodnoty celého dne. Sundávat je tak musíte už jen kvůli nabíjení.

Dražší modely jsou navíc ještě sofistikovanější. Dokážou kromě kroků, spálených kalorií a ušlé vzdálenosti měřit například také srdeční tep. Tím částečně kontrolují i zdravotní stav majitele. Vhod může přijít také další vychytávka, kterou disponují některé náramky, a to hlídání fáze spánku. Díky tomu vás náramek dokáže probudit v tu správnou dobu, abyste se během dne necítili zbytečně rozladění a unavení.

Jednoduchý displej u fitness náramků nabízí okamžitý přehled o naměřených hodnotách a v nejednom případě také časové informace. Na túře tak nemusíte vždy vytahovat chytrý telefon nebo tablet, abyste věděli, kolik kroků jste zrovna ušli. Právě do těchto přístrojů totiž odesílají náramky naměřené hodnoty. Stejně tak je ale můžete nechat synchronizovat pomocí dodávaných adaptérů s klasickými počítači a notebooky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ideálnímu náramku by neměla vadit voda ani pot

 

Šikovné modely pro děti

Některé modely fitness náramků jsou vysloveně určeny pro děti. Nabízejí zpravidla vzdálenou kontrolu pro rodiče, kteří díky tomu mohou sledovat, jak je jejich dítě v průběhu času skutečně aktivní. Stejně tak je možné zpravidla sledovat pohyb dětí na dálku, což může být v krizových situacích nedocenitelná pomoc. Fitness náramky navíc dovolují dětem sdílet jejich aktivitu s dalšími kamarády a tím tak vytváří zdravé soutěžní prostředí, jehož výsledkem je více pohybu, což rozhodně není na škodu.

Samostatnou kapitolu tvoří tzv. chytré hodinky, s jejichž přednostmi se můžete detailně seznámit v tomto článku.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fitness náramky se vyrábí klidně i přímo pro děti

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru