Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Geek Halloween: TOP 10 seriálů, které svádějí ke svátečnímu binge-watchingu

Geek Halloween: TOP 10 seriálů, které svádějí ke svátečnímu binge-watchingu

Události
Figurka Stranger Things - Vecna_613394797
Figurka Stranger Things - Vecna
1 032 Kč 1 249 Kč
Mixit popcorn - slaný karamel, 250g_365157918
Mixit popcorn - slaný karamel, 250g
Produkt není určen k prodeji.
Figurka The Last of Us Part II - Joel and Ellie_1707832032
Figurka The Last of Us Part II - Joel and Ellie
2 065 Kč 2 499 Kč
Adventní kalendář Stranger Things - Gadgets_1674129901
Adventní kalendář Stranger Things - Gadgets
743 Kč 899 Kč

Trilogie těch nejlepších geekovských tipů na letošní oslavy Halloweenu končí s desítkou nejzajímavějších seriálů, které vám chceme doporučit.

Pokud vám tento týden utekly naše předchozí díly TOP 10 nejstrašidelnějších filmů, které si musíte pustit a TOP 10 strašidelných her, které vás chytnou a nepustí, běžte si urychleně doplnit vzdělání. A nezapomeňte, že i tentokrát na vás na konci článku čeká 20 kódů na měsíční předplatné služby SkyShowtime, ve které najdete neskutečnou nálož hororových a mysteriózních filmů a seriálů, se kterými se můžete bavit ještě dlouho po Halloweenu úplně zdarma.

American Horror Story

Nemůžeme začít ničím jiným než antalogií American Horror Story čili neuvěřitelnými dvanácti (!) sériemi toho nejlepšího hororu, který nás v každé sérii zavede do úplně jiných kulis a s obměněnou hereckou partičkou. Pokud byste se chtěli pustit do „bingeování“ AHS, připravte si něco málo přes 100 hodin volného času, hektolitry koly, tunu popcornu a dostatek kamarádů. Tvůrci se nezastaví opravdu před ničím a zvládnou vytěžit každé prostředí a situaci, před jejich imaginací se tak neschová ani Donald Trump nebo náboženské sekty. Což je vlastně dost možná jedno a to samé.

Kde sledovat: Disney Plus

Pád domu Usherů

Nejnovější adaptace hororové povídky amerického spisovatele a literárního teoretika Edgara Allana Poea z roku 1839 je krásným důkazem toho, že pokud připravíte dostatečně nadčasový materiál, může být relevantní i po téměř dvou stoletích. Showrunner Mike Flanagan skvěle převedl celé hororové univerzum do současných reálií, vyzobal si to nejlepší z dalších Poeových povídek (stačí se podívat na názvy jednotlivých epizod a budete mít jasno) a přestavil Usherovy jako fantasticky rozmanitou sebranku bezcitných parchantů, kterým budete přát jenom to nejhorší. A královsky se u toho bavit.

Kde sledovat: Netflix

Lovecraftova země

Žánrový mix od matadorů z HBO je inspirovaný stejnojmenným románem spisovatele Matta Ruffa z roku 2016, do producentské židle se navíc posadil J. J. Abrams. Pokud jste si díky názvu vzpomněli na amerického spisovatele H. P. Lovecrafta, jednu z prominentních postav americké sci-fi a hororové scény, nejste vůbec vedle. Lovecraftova země je příběhy ze škatulky weird fiction přímo inspirována, kombinuje navíc duchařinu s rasovými otázkami a problematikou segregace. Ta možná v našem prostředí nerezonuje tak jako v Americe, ovšem to neznamená, že Lovecraftova země nestojí za pár hodin vašeho času.

Kde sledovat: HBO Max

Dexter

Mysleli jste si, že se nikdy nemůžete zamilovat do séri(ál)ového vraha? Oh boy… Charistmatický Dexter Morgan v podání Michael C. Halla kosí jednoho zločince, na kterého jsou zákony státu Florida krátké, za druhým. A vy mu u toho držíte palce, fandíte, skandujete, těšíte se na další kuchačku a kyblíky krve… než se začne celá věc komplikovat a Dexterovou vinou začnou umírat i lidé, které nade všechno miluje. A když už si začnete myslet, že tenhle osud je jednou provždy zpečetěn, přijde Nová krev. Dexerovi to ale jako depresivnímu dřevorubci neskutečně sekne a změna prostředí seriálu jednoznačně prospěla.

Kde sledovat: SkyShowtime

Stranger Things

Fenomén Stranger Things patří mezi generační seriály, u kterých stejně jako před dvaceti lety v případě Harryho Pottera platí, že s nimi postupně stárne jejich obecenstvo. Jenže zároveň platí, že si mysteriózní příběhy točící se kolem partičky sympatických teenagerů z městečka Hawkins užijí i větrem ošlehaní seriáloví harcovníci. Stranger Things totiž umí vždy v tu správnou chvíli udeřit na nostalgickou notu, ať už jde o početné reference na Dungeons & Dragons, filmy Stevena Spielberga nebo starou dobrou studenou válku. Masivní glow-up superhrdinky Eleven v podání Millie Bobby Brown je už jenom příjemný bonus.

Kde sledovat: Netflix

The Last of Us

Pandemický fenomén původem z videoherního světa to nakonec po pečlivém zvážení dotáhl i do druhého žebříčku, byť v tomto případě to byl velmi těsný souboj s The Walking Dead. The Last of Us možná není tím seriálem, který se vám vybaví jako první při představě spooky halloweenského večera, jenže jeho postupně gradující struktura plná nenápadného násilí i referencí na problémy současného světa je ve skutečnosti děsivá až dost. A pokud byste si měli pustit jen jeden díl, je to určitě sedmá epizoda Napospas, popisující v rámci soběstačného vyprávění události videoherního datadisku Left Behind. Halloween, obchoďáky a arkádové herny se zkrátka nějakým zvláštním způsobem přitahují.

Kde sledovat: HBO Max

Wednesday

Netflix se rozhodl vysosat si to nejlepší z legendárního filmu Addamsova rodina v podobě hláškující, děsivé postavy mladičké Wednesday Addamsové. Zatímco v původním materiálu ji ztvárnila vycházející hvězda Christina Ricci, tentokrát se náročného partu skvěle zhostila talentovaná Jenna Ortega. Přidejte chytlavý soundtrack, tanečky proslavné sociálními sítěmi a další popkulturní fenomén, který si probil svou cestu i do „boomerské“ soutěže Stardance, je na světě.

Kde sledovat: Netflix

Městečko Twin Peaks

Oceňovaný americký režisér David Lynch (Duna, Mulholland Drive) jako by žil tak trochu dva životy: Před a po Twin Peaks. Tohle fiktivní městečko ve státě Washington bylo na začátku devadesátých let tak populární, že si diváci skrze dopisy vymohli prozrazení identity vraha ještě dříve, než to měli showrunneři David Lynch a Mark Frost původně v plánu. Taková zkrátka byla doba (byl to jen sen, Bobby žije!). Jenže pak zájem opadl, sledovanost rychle klesala a seriál byl zrušen. Následovalo natočení filmového prequelu a v roce 2017 také povedený seriálový restart, odehrávající se 25 let po událostech původní show.

Kde sledovat: SkyShowtime

Dům na kopci

Mike Flanagan podruhé a ještě lépe, tentokrát s pěti traumatizovanými sourozenci a jedním zatraceně speciálním barákem na kopci. Seriál oceňovaný za mnoho věcí: To, jak fantastickým způsobem buduje atmosféru, prolíná časové linie, dokáže vystrašit bez zbytečných jump scares, vykresluje nádherný dům, který si ale žije skutečně vlastním životem… pro fanoušky hororů, Stephena Kinga a nikdy nekončící duchařiny je tohle povinnost. A pokud nebudete mít dost, čeká na vás druhá série s obměněnými hrdiny i lokacemi v podobě „ghost love story“ jménem Záhadné sídlo Bly.

Kde sledovat: Netflix

Zámek a klíč

Zámek a klíč je překvapivě svěží drama s mysteriózními a fantasy prvky o skupině tří dětí, jejichž otec je zavražděn a ony se ocitají v domě plném záhadných klíčů proměňujících různými zajímavými způsoby realitu. Stejnojmenná knižní série představuje v podstatě bezednou studnici, ze které si tvůrci vyzobávají skvělé nápady, které s pomocí moderních technologií uvádějí v realitu. Vše navíc táhne neuvěřitelně široký, rozmanitý a zábavný ansámbl herců, z nichž za vyzdvihnutí stojí třeba mladá Emilia Jones, loni nominovaná na BAFTA za oscarový film V rytmu srdce.

Kde sledovat: Netflix

Bonus: Posledních 20 klíčů na VOD službu SkyShowtime na měsíc zdarma

Chtěli byste se na kompletního Dextera nebo Městečko Twin Peaks podívat zadarmo? A k tomu si užít některý ze stovek dalších filmů a seriálů? Pak si aktivujte jeden z dvaceti kódů níže a pusťte se do sledování! 

SSTLRTHQ7AWXQ9
SSTT7HCFRJUPXM
SSTBPE77CECADB
SSTHAUW8ACDQKX
SSTU7QW8CDDLYU
SSTNXJ6PNRXATT
SSTQ9FXNPWGYVC
SSTDYEUQ4LT6G3
SST3DYEUNTJV3G
SST969BKYKLGA7
SSTD9RJA7DFXF6
SSTGKQFE37UAK7
SSTLE8K4N7EGPP
SSTKRJVYKRRKNY
SSTJRBCAWWGMMR
SSTN9Q46YRWMRW
SST9VMVYFEKEB6
SST7D7MAPH7W83
SSTJAC9YFBG4M7
SSTRKNXAWR7VWX

 

Přečtěte si také náš návod, jak aktivovat SkyShowtime na měsíc gratis. A pokud kód v poli pro zadání nefunguje, znamená to, že byl někdo před vámi rychlejší. Tak zkuste jiný, třeba se trefíte! 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru