Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Geek Halloween: TOP 10 strašidelných her, které vás chytnou a nepustí

Geek Halloween: TOP 10 strašidelných her, které vás chytnou a nepustí

Produktové tipy
Alan Wake 2 (PS5)_809484108
Alan Wake 2 (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
Resident Evil 4 (2023) (Xbox Series X)_198897465
Resident Evil 4 (2023) (Xbox Series X)
1 074 Kč 1 299 Kč
The Last of Us: Part I (PS5)_89736402
The Last of Us: Part I (PS5)
991 Kč 1 199 Kč
Elden Ring (Xbox)_796173254
Elden Ring (Xbox)
1 230 Kč 1 488 Kč
Luigis Mansion 3 (SWITCH)_1717638311
Luigis Mansion 3 (SWITCH)
1 198 Kč 1 450 Kč
908 Kč 1 099 Kč

Podzimní prázdniny zkrátka musíte strávit v herním doupěti s nějakou zombie mlátičkou nebo atmosférickým hororem. A to i když nejste školou povinní!

Navazujeme na předchozí seznam TOP 10 nejstrašidelnějších filmů, které si musíte pustit a tentokrát jsme vybrali desítku skvělých videoher, které vám zejména v noci můžou vystřelit tepovku pořádně vysoko. Pro ty, kteří si pak budou chtít od intenzivních interaktivních zážitků na chvilku odpočinout, jsme opět jako bonus přibalili 20 kódů na streamovací službu SkyShowtime na měsíc úplně zdarma.

Alan Wake 2

Čím jiným můžeme začít než jednou z nejočekávanějších her letošního podzimu. Finská nadpřirozená detektivka od Remedy Entertainment, autorů série Max Payne, konečně dostala pokračování po dlouhých 13 letech. Kromě možnosti hrát za spisovatele Alana i policistku Sagu bychom se měli dočkat i ještě tísnivější atmosféry ponurého městečka Bright Falls, kam se vrátíme vyřešit novou záhadu monstra mnoho tváří. To vše již zítra v pátek 27. října, akorát na halloweenský víkend!

Resident Evil 4

Remake ikonického čtvrtého dílu, který vyšel letos v létě, představuje to úplně nejlepší z žánru 3rd person survival hororů. Některé prvky, jako například „over the shoulder“ pohled na celou akci, byly v roce 2005 považovány za skutečně revoluční. A vynikající vypravěčská struktura funguje i po téměř dvaceti letech, díky čemuž je Resident Evil 4 dodnes považován za jeden z vrcholů série. Tak se vydejte (znovu) do Španělska na tuhle neskutečně nabitou záchrannou misi v kůži hláškujícího Leona.

The Last of Us Part I & Part II

Halloweenský víkend je dostatečně dlouhý na to, abyste za víkend stihli projít jak remake prvního dílu, tak kontroverzní  pokračování jedné z nejlepších zombie her všech dob a ikonického titulu platformy Sony PlayStation. Pokud příběh o vražedné parazitické houbě cordyceps znáte jenom ze zdařilé seriálové adaptace od HBO, dost možná budete překvapeni některými příběhovými zvraty nebo brutalitou druhého dílu. A to je dobře, protože všudypřítomný strach je to, co dělá spolu s vynikajícím příběhem ze série The Last of Us tak oceňovaný fenomén.

Little Nightmares 2

Pořádně děsivou atmosféru lze vytvořit k v rámci jiných žánrů než RPG nebo FPS. Důkazem je nenápadná, ale opravdu skvěle hodnocená plošinovka Little Nightmares 2, ve které se budete monstrům všech druhů především vyhýbat a utíkat před nimi. Právě nemožnost přímé konfrontace je však často tím, co vytváří ještě větší pocit úzkosti a napětí. Zajímavé logické hádanky a nelítostná obtížnost jsou nedílnou součástí zážitku. Pro konzoli Nintendo Switch si navíc na CZC.cz můžete koupit výhodnou edici zahrnující také první díl.

Dead by Daylight

Dead by Daylight je neskutečným fenoménem na poli her založených na asymetrickém mutliplayeru. 4 hráči v rolích obětí se snaží opravit generátory a utéct z mapy, zatímco 1 hráč hraje za vraha, který se je snaží chytit a zabít dřív, než se jim to povede. Ze malého indie titulu, které své postavy stavěl na klasických slasherových archetypech, se ale v posledních letech stala herní bašta pro fanoušky filmových hororů. Tvůrcům se podařilo získat spoustu licencí na známé značky, a tak si v Dead by Daylight můžete zahrát za Leatherface z Texaského masakru motorovou pilou, Sadako z Kruhu, Amandu ze Saw, Alberta Weskera z Resident Evilu nebo i ikonického Vetřelce. 

Phasmophobia

Nejlepší způsob, jak se bát? Samozřejmě s kamarády! Phasmophobia je kooperativní hra pro až čtyři hráče, ve které se vypravíte do domů, ve kterých strašně straší. Podle indicií musíte určit, o jaký druh ducha nebo démona jde, správně se vybavit na exorcismus a pak tu mrchu ze záhrobí rituálně vymýtit. Každý duch má svoji unikátní charakteristiku a bude na něj fungovat jiný kus „ghostbusterského“ vybavení. Týmová práce je na více než desítce různorodých map naprosto nezbytná, ale dávejte pozor – naštvaní duchové se dokážou bránit…

Until Dawn

Je to hra? Je to film? Nebo snad obojí? Until Dawn je interaktivní drama inspirované teenagerovskými vyvražďovačkami, ale také hrami studia Quantic Dream (Heavy Rain, Detroit: Become Human). Jak už to v titulech z toho žánru bývá, velký důraz je kladen na takzvaný efekt motýlích křídel a následky vašich rozhodnutí. A tak všech osm protagonistů může přežít i zemřít, a to v závislosti na tom, co ve hře přesně uděláte a jak rychle se vám podaří zareagovat na některé nenadálé události. Pokud máte Until Dawn rádi, určitě mrkněte na duchovního následovníka v podobě The Quarry nebo sérii her Dark Pictures Anthology.

Someday You’ll Return

Tenhle seznam prostě nemůže být kompletní, aniž by v něm byla aspoň jedna česká hra. A nám dělá obrovskou radost, že po kvalitním hororovém dobrodružství (doslova) z našich luhů a hájů nemusíme dlouho pátrat! Someday You'll Return je psychologický příběhový horor odehrávající se v moravských lesích, který poprvé vyšel už v roce 2020, ale letos se ve spolupráci s Bohemia Interactive dočkal výrazně vylepšené verze Director’s Cut, a to i na konzolích. Podaří se Danielovi najít jeho ztracenou dceru? A co na této dlouhé a pořádně strašidelné cestě zjistí o sobě?

Elden Ring

Ptáte se, co mezi hromadou hororových her a survival akcí dělá RPG Elden Ring, hra roku 2022 podle The Game Awards? Nuže, rozhodli jsme se ji vybrat z dvou důvodů, které z ní podle nás činí opravdovou halloweenskou zábavu. Tím prvním je opravdu hororová obtížnost, která překvapí zejména ty, kteří nemají se souls-like hrami dostatek zkušeností a myslí si, že stačí dostatečně dlouho spamovat akční tlačítka a boss se odebere na onen svět. Druhou pak skutečnost, že budete umírat. Opravdu hodně a často. Jakou lepší oslavu Día de los Muertos si umíte představit, ha?!

Luigi’s Mansion 3

A na závěr opět něco na odlehčenou, respektive tip pro vaše ratolesti, které by se chtěly bát bezpečně, ale stále velmi zábavně. Můžou tak učinit se třetím pokračováním série Luigi's Mansion na konzoli Nintendo Switch. V tomhle dobrodružství ze světa Super Mario výjimečně není hlavním hrdinou červený italský instalatér, ale jeho zelený brácha, který se bojí snad všeho, co se hýbe. A v tomhle strašidelném hotelu je takových bytostí setsakra hodně, od duchů až po ghúly.

Bonus pro filmové a seriálové fanoušky: Dalších 20 kódů na měsíc zdarma ve SkyShowtime

I od těch nejlepších her si člověk musí aspoň na chvilku odpočinout. Aktivujte si VOD službu SkyShowtime pomocí jednoho z kódů níže a získejte za odměnu měsíc úplně zdarma. Na této platformě najdete navíc hned několik halloweenských filmů, které jsme doporučovali v předchozím díle našeho miniseriálu.

SSTTBMPXE8MBXT
SSTNQP7EJFRTTK
SSTT8CLD6VW8XN
SST3YGCUADF849
SSTQY4C8QLBVWA
SSTAAMBU4Q8RBJ
SSTAPWTC3EYAC6
SST9M8DUK3LEAR
SST7YFU7GWHE8T
SSTQUQ8KKPVHW6
SSTERUH7HA7UGY
SSTMMWNX67FHRA
SSTR79PPCE97WF
SST84WNUH8DY8W
SST6C3QLUEGX6R
SSTF4D3BBE7CHC
SSTC3JA4PLDLDN
SSTHCJGXTEF8L3
SSTG9R3JDGJ6JP
SST4L4XWFPV64W

 

Návod, jak aktivovat SkyShowtime na měsíc gratis, najdete tady. Pokud kód v poli pro zadání nefunguje, znamená to, že už byl někdo před vámi rychlejší. Na GEEK Magazínu budete mít ještě jednu šanci kód ulovit, a to u seznamu nejlepších hororových seriálů. Tak sledujte naši stránku na Facebooku a čtěte GEEK Magazín, ať se o všem dozvíte jako první!

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru