Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Google představil nové Pixely. Levná bude i vlajková loď

Google představil nové Pixely. Levná bude i vlajková loď

Události
GOOGLE Pixel 5, 8GB/128GB, Just Black_428197438
GOOGLE Pixel 5, 8GB/128GB, Just Black
Produkt není určen k prodeji.
GOOGLE Pixel 4a, 6GB/128GB, Just Black_1280999997
GOOGLE Pixel 4a, 6GB/128GB, Just Black
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Google dnes večer odhalila dva nové Pixely. Výrobce se přitom netají tím, že nízkou cenovkou se bude snažit zaujmout co nejširší skupinu uživatelů – a přesně tomu byly uzpůsobeny i ceny, dokonce i u vlajkové lodi.

Premiéru si na slavnostní akci odbyly telefony Pixel 5 a Pixel 4a 5G. Větší pozornost pochopitelně budila novinka s číslovkou pět v názvu, ta se má totiž stát novým etalonem třídy v rámci smartphonů od Googlu. Nečekejte však, že by se americký internetový gigant předháněl s konkurencí v tom, kdo bude mít výkonnější přístroj s více objektivy na zadní straně.

Zástupci podniku se totiž vydali jinou cestou. I u toho nejlepšího modelu totiž budou klást důraz na co nejlepší poměr cena/výkon. Díky tomu se ale nejlepší provedení s cenovkou nevyhoupne nad hranici 40 tisíc korun, jako je tomu u konkurenčních společností Apple a Google, ale bude se držet hluboko pod hranicí dvaceti tisíc. Na přesné ceny pro tuzemský trh si sice budeme muset ještě počkat, nicméně už nyní je jasné, že Pixel 5 bude zkrátka cenově dostupný telefon.  

Nové Pixely od Googlu očima našich GEEKů

 

Kompaktnější než předchůdce

Pixel 5 bude poměrně kompaktní telefon, měl by být dokonce menší než jeho předchůdce. A to i přesto, že velikost displeje narostla z 5,7 palce na šest palců. Zběhlejší čtenáři tak patrně tuší, že rámečky okolo dotykové plochy jsou daleko tenčí. Případní zájemci ale musí počítat s tím, že telefon přišel o Soli radar, tedy o možnost bezdotykového ovládání, na kterém přitom Google pracoval několik let.

Pro úplnost dodejme, že při šesti palcích nabízí telefon rozlišení Full HD+, konkrétně 2340 x 1080 obrazových bodů. AMOLED panel podporuje HDR a vyšší obnovovací frekvenci 90 Hz. V levém horním rohu se ukrývá čelní kamera s rozlišením osm megapixelů. Na zadní straně jsou další dva fotoaparáty. Hlavní s technologií duálních pixelů a dvoufázovým ostřením nabízí rozlišení 12,2 MPx a světelnost F1.7, doplňuje jej širokoúhlá 16MPx kamera s úhlem záběru 107° a světelností F2.2.

Potěší i zvýšená odolnost proti vodě a prachu – splněna je v případě Pixelu 5 certifikace IP68, díky které je možné používat telefon klidně i pod vodní hladinou. Vše pracuje pod Snapdragonem 765G, dále je k dispozici 8 GB operační paměti a 128GB úložiště. Akumulátor nabízí kapacitu 4080 mAh a podporuje rychlé 18wattové nabíjení.

Nové Pixely od Googlu

 

Nižší cena je vykoupena ústupky ve výbavě

Pixel 4a 5G by měl být levnější. Jak již název napovídá, podobně jako vlajková loď bude také podporovat mobilní sítě páté generace. Tělo z recyklovaného hliníku však bylo v tomto případě nahraeno plastem. Displej je větší, nabízí úhlopříčku 6,2 palce, ale stále stejné rozlišení Full HD+. Obnovovací frekvence je tradičních 60 Hz.

Šetřilo se i v dalších ohledech. K dispozici není zvýšená odolnost, baterie nabízí kapacitu 3880 mAh a k dispozici je 6 GB. Snad jediné, čím se může novinka chlubit proti Pixelu 5 je přítomnost sluchátkového konektoru jack 3,5 mm. U obou telefonů je k dispozici nový Android 11.

Na bližší informace o cenách a dostupnosti pro tuzemský trh si budeme muset ještě počkat.

Představení telefonů Pixel 4a 5G a Pixel 5

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (6)

No to zas bude matroš ;(

No, prvně, hnidopišsky,co znamená tato věta? "Díky tomu se ale nejlepší provedení s cenovkou nevyhoupne nad hranici 40 tisíc korun, jako je tomu u konkurenčních společností Apple a Google, ale bude se držet hluboko pod hranicí dvaceti tisíc. "
Kdo teda vyrábí Google Pixel 5 když ne Google??
A teď k telefonu. Jako sorry, ale za SD 765G, jen 90hz displej (byť samozřejmě ještě toto standard není), širokouhly fotak jen 107st. a světelnost 2.2, navíc standardní 18w nabíjení? Za to by si 40k řekl jen blázen. Samozřejmě cena neodpovídá kvalitě, respektive kvalita telefonu bude jistě ok, ale spíše cena neodpovídá výkonu, to by ten telefon musel stát cca 7-8tis. Ale to není žádné překvapení. Prostě žádný trhák za super cenu.

@vasek-kraus: No Snapdragon 765G není tak slabý jako to bylo v téhle kategorii dřív. Výkonem cca odpovídá 845ce. Tu má můj telefon, před dvěma lety HE, a výkonu má tolik že jestli ho kvůli něčemu budu za pár let měnit tak to rozhodně nebude kvůli slabému SoC. Výkon Snapdragonů šel za posledních 5 let prudce nahoru ale náročnost Androidu a aplikací za ta léta zdaleka tak nevzrostla. U telefonu jsou daleko důležitější jiné věci než jen hrubý výkon, jak jsem se již nezčetněkrát přesvědčil. Nechápu proč nikdo v recenzích u telefonů nezkoumá třeba to jestli tomu funguje v Čechách VoLTE a VoWifi. Když se nedovolám odkud potřebuju tak mi je výkon úplně k ničemu.

@vlcekmlcek: Presne tak, VoWiFi a VoLTE je pre mna #1 problem u Nexusov/Pixelov.

Ověřený GEEK - level 3

@zer69: Cenu v ČR u Pixelu 5 očekávejte minimálně na 16,5-17tis. - a to beru optimistický přepočet z € bez "přirážky".
Osobně mě dost mrzí recyklace stále stejného foťáku od Pixelu 2.
Jít výkonem dolu z mého aktuálního "flagship" by mi v nejmenší nevadilo, pokud by byl zbytek "dokonalý".
V EU mají pěknou akci (do 14.10) na předobjednávkový bonus v podobě Bose QC 35 II, která mírně "utiší" bolest z počáteční investice.

@BERNADIC: Kde ho můžu zakoupit s Bose QC 35 II?

Ověřený GEEK - level 3

@demadeor: Británie, Irsko, Něměcko, Francie:
https://support.google.com/product-documentation/answer/10070211?p=bose_promotion&visit_id=637372646637153947-1810806539&rd=1

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru