Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
GTA 6 je prý hotovo, tým se přesouvá na Red Dead Redemption 3

GTA 6 je prý hotovo, tým se přesouvá na Red Dead Redemption 3

Události
Grand Theft Auto V (PS5)_1175537720
Grand Theft Auto V (PS5)
826 Kč 999 Kč
578 Kč 699 Kč
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (Xbox)_55290678
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (Xbox)
1 130 Kč 1 367 Kč
536 Kč 649 Kč
Red Dead Redemption 2 (PS4)_1645653903
Red Dead Redemption 2 (PS4)
826 Kč 999 Kč
536 Kč 649 Kč

S odvážnou spekulací o tom, že Rockstar Games vstupují do cílové zatáčky, přišel známý leaker. Další střípky naznačují, že má nejspíše pravdu.

Účet MyTimeToShineHello, který se pohybuje na diskuzním serveru Reddit nebo sociální síti X (dříve Twitter), patří mezi poměrně známé postavy s dobrými zákulisními informacemi ze světa digitální kultury. Člověk, který za ním stojí, nyní uvádí, že podle jeho zdrojů je vývoj veleočekávaného šestého dílu série Grand Theft Auto téměř u konce. Co to znamená pro nás hráče?

Kdy vyjde GTA 6?

Finanční zpráva vydavatelského domu Take-Two už v minulosti prozradila, že s vydáním GTA VI se počítá ve fiskálním roce, který začíná 1. dubna 2024 a končí 31. března 2025. Je tedy teoreticky možné, že se GTA 6 na pultech obchodů dočkáme už zhruba za půl roku. Mnohem pravděpodobněji se však jeví varianta, že Rockstar a Take-Two hru pozdrží na příští vánoční sezónu. Na novou, ženskou hlavní hrdinku – poprvé v historii série – si tak budeme muset ještě chviličku počkat. Jako nejpravděpodobnější termín se, i podle amerického serveru IGN, jeví září 2024.

Připadá vám zvláštní, že by si vývojáři a vydavatel drželi hotovou hru tak dlouho „v trezoru“? Ve skutečnosti je to poměrně zavedená praxe posledních let, zejména u velkorozpočtových titulů, jejichž úspěch (a přeneseně i reputace studia) stojí a padá s technickým stavem hry. Své o tom vědí například v Nintendu, které prozradilo, že letošní nová Zelda s podtitulem Tears of the Kingdom byla kompletně hotová přesně rok před samotným vydáním. Hlavní producent a japonská legenda Ejdži Aonuma hru následně dvacetkrát (!) kompletně dohrál, aby si byl jistý, že je připravena k vydání.

Také podzimní hit Starfield byl podle Todda Howarda dokončen již letos na jaře a zbývající půlrok věnovalo studio ladění zbývajících známých bugů. Loňský masivní hackerský útok na studio Rockstar Games ukázal, že vývoj pokračování GTA, odehrávajícího se na Floridě, je ve velmi pokročilém stavu. Soubory byly zveřejněny téměř přesně před rokem a šlo navíc o výrazně starší build.

Bude Red Dead Redemption 3?

Druhá zásadní část zprávy uživatele MyTimeToShineHello hovoří o tom, že jádro kreativního týmu už se přesunulo na další projekt. A tím nemá být nic jiného než Red Dead Redemption III. Ano, kovbojská série, která kreativně minimálně dorovnává, možná i o chlup předčí Grand Theft Auto, se dočká dalšího dílu. Při započtení původního Red Dead Revolver již čtvrtého, nicméně tvůrci v minulosti prozradili, že „podsérie“ Revolver a Redemption se ve skutečnosti odehrávají v alternativních univerzech.

Kdo někdy přičichnul k hernímu vývoji, dobře ví, že finální ladění hry před vydáním zahrnuje především nekonečné hodiny strávené playtestingem, odchytáváním drobných environmentálních bugů nebo zkoušením co nejšílenějších testovacích scénářů, které by mohly skončit „rozbitím“ hry. Kreativní jádro týmu už však v této fázi vývoje v podstatě není k ničemu potřeba. Proto je téměř jisté, že ty nejlepší mozky Rockstar Games již pracují na dalším projektu. Zároveň je ale dost možné, že se nakonec Red Dead Redemption 3 dočkáme až na PlayStation 6 a případné další generaci konzole Xbox od Microsoftu. Vývoj titulů, které aspirují na to, být nejlepší hrou všech dob, zkrátka trvá setsakramentsky dlouho.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Rdr2 online

Kdyby radši někdo už udělal nějaký update na rdr2 radši kterej se slibuje už 2 roky všechno ale všechno je bugnuty takže hrát hru nemá vůbec smysl a to nemluvím o cheatrech to by si vývojáři měly taky podchytit velké zklamání rockstar

@prochazka267: Co to meles kamo. Rdr ma sice par drobnejsich bugu ale ani zdaleka nic co by ovlivnilo uzivani si hry. Prestan v tom tak strasne moc stourat. Cheateru se nezbavi nikdy nikdo, s tim developeri neudelaj nic, pac ti hajzli si vzdycky najdou zpusob

Máš něco na srdci?

nahoru