Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Únorová apokalypsa a herní pecky

Únorová apokalypsa a herní pecky

Produktové tipy
Anno 1800 - Pioneers Edition (PC)_2125743716
Anno 1800 - Pioneers Edition (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Metro: Exodus - Day One Edition (PC)_74232347
Metro: Exodus - Day One Edition (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Anthem - Legion of Dawn Edition (PS4)_480226998
Anthem - Legion of Dawn Edition (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Crackdown 3 (Xbox ONE)_475055430
Crackdown 3 (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.

Za okny se sype sníh a místy to venku vypadá jak postapokalyptického filmu... nebo hry. Jako by velcí vydavatelé chtěli tuhle atmosféru posílit, naplánovali na únor hned tři pecky, které si tohle přízvysko určitě zaslouží. Pojďme si je představit!

Far Cry New Dawn

Postapo s více jak dvěma barvami

Sedmnáct let po nukleární devastaci planety je fiktivní Hope County v americké Montaně pod útokem dvou živlů - přírody, která se rozhodla, že je načase vzít si zpět, co ji patří, a organizovaných banditů pod vedením dvou sester Mickey a Lou. Terorizováni brutálními bojůvkami, přeživší v Hope County se ve snaze odolat nové hrozbě spolčí se zbytky kultu Josepha Seeda, přičemž vy budete stát v jejich čele. Těžko od Far Cry New Dawn čekat nějakou revoluci, ale spíše pokračování toho, co se nám líbilo v původní hře a něco navíc. Třeba nové zbraně jako metač ozubených kotoučů, nové postavy, ale i nové prostředí v podobě "expedic" do sousední Louisiany, kde budete hledat speciální balíčky a craftovací komponenty. Ano, crafting bude tentokrát mnohem důležitější, přičemž po domácku vyrobené nebudou už jen zbraně, ale také vozidla. Kromě nových postav se vrátí i staří známí, včetně hrdiny z původní hry a Josepha Seeda, kteří spolu strávili hezkou řádku let v izolaci v bunkru, kam se jim na konci Far Cry 5 podařilo ukrýt před totální zkázou na povrchu. Jak to všechno dopadne se dozvíme již brzy, tak Geigery s sebou!

Vychází: 15. února
Platformy: PC, PS4, XONE

Vzhůru do Montany!

Metro Exodus

Vzhůru do ruského metra a ještě dál

Rozčarování z Fallout 76 by mohlo zahnat pokračování postapokalyptické střílečky Metro inspirované romány Dmitrije Gluchovského, které se naplno odpoutá od klaustrofobických a mutanty zamořených tunelů moskevské podzemky a vyvrhne nás na zemský povrch do ruské divočiny. Děj hry opět sleduje postavu Arťoma, nyní již zkušeného vůdce skupiny "Spartanů", kteří se musí vydat daleko na východ a hledat lepší životní podmínky pro sebe i přeživší z podzemky. Tenhle výlet ale není žádná drobná exkurze, ale náročná výprava, která potrvá celý rok, takže zažijeme vše od jarních plískanic až po tuhou atomovou zimu. Naštěstí na to nebudeme úplně sami a ani boty si zcela neprošlapeme, protože v otevřeném herním světě budeme moci cestovat vlastní lokomotivou, což je něco, na co se velmi těšíme. Tak ušanky s sebou a trochu si prosvištěte ruská slovíčka. Máte čas do půlky února!

Vychází: 15. února
Platformy: PC, PS4, XONE

Hurá do metra!

Crackdown 3

Postapo s více jak dvěma barvami

Po dlouhém a složitém vývoji to konečně vypadá, že se vymodlené střílečky pro Xbox One a PC dočkáme již za pár dní. Pokračování šílené sandboxové řežby slibuje být větší, lepší a hezčí než na předchozí generaci konzolí. Díky cloudové technologii budete moci zdejší futuristickou metropoli rozmetat do poslední cihličky a to až s deseti agenty v online kooperaci. Kromě bezhlavé akce můžeme opět čekat RPG prvky, které se promítnou do vaší postavy v disciplínách jako síla, rychlost či schopnost používat zbraně či řídit vozidla. A když všechno ostatní selže, vždycky můžete po záporákovi hodit kamionem. Novou vychytávkou v Crackdown 3 je systém podobný z Shadow of Mordor, kdy svými činy vylákáte některého z bossů zdejšího podsvětí a rozdáte si to s ním osobně - ve 4K, s podporou HDR a Terry Crewsem coby vaším osobním mentorem. Tak na nic nečekejte a zapište si 15. února do kalendáře. Bude vřava.

Vychází: 15. února
Platformy: XONE

Pojďte se bít

Anthem

Onlinový epos od tvůrců Mass Effectu

Když už apokalypsa, tak v budoucnosti! Proč? Protože alespoň podle tvůrců Anthem budeme moci létat ve speciálních oblecích nad hustými pralesy a tyčícími se vrcholky skal jak létající Čestmírové. I to bude náplní téhle onlinové střílečky od tvůrců série Mass Effect. Dobrodružství v rozsáhlém světě plném tajemství, mimozemských civilizací a cizokrajné fauny budeme moci sdílet až se třemi kamarády v kooperativním režimu. RPG prvky jsou zásadním prvkem hry, který vám umožní vylepšovat si postavu i speciální oblek Javelin, díky němuž budete skákat, létat a běhat po zdejším světě s neobyčejnou rychlostí. Nezapomeňte se občas zastavit, protože vizuálně půjde o jednu z nejkrásnějších her letoška a nudit se prý nebudeme ani po desítkách a stovkách hodin hry. Zdejší svět se bude neustále vyvíjet a tvůrci slibují obsah na měsíce a roky dopředu. Bude Anthem pokořitel Destiny? Dozvíme se již brzy.

Vychází: 22. února
Platformy: PC, PS4, XONE

Zažehnout trysky

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (4)

Chyba

Myslím že v odstavci s Far Cry New Dawn máte chybu. John Seed v FC 5 zemřel, v bunkru se schoval Joseph Seed.

Anno 1800

Anno vychází až v dubnu...

Antherm

To vypadá skoro jako Warframe říznutý s Titan fall se špetkou z Destiny, že by?

Ověřený GEEK - level 3

@Adervic: Nečekáte originální nápady, že ne? :-D
Jinak ten popis je naprosto přesný.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru