Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Herní série Splinter Cell se dočká seriálu na Netflixu

Herní série Splinter Cell se dočká seriálu na Netflixu

Události
autor: Adam Plechatý

Příběhy superagenta Sama Fishera míří po sedmi letech na obrazovky, jenom úplně ne v té podobě, v jakou by hráči a skalní fandové série Splinter Cell doufali.

Animovaná adaptace populární herní série Splinter Cell totiž míří na streamovací platformu Netflix. Dohodu o dvou sezónách a 16 dílech potvrdil francouzský publisher Ubisoft. Scénáře se chopí jeden ze spolutvůrců filmového Johna Wicka Derek Kolstad, což by snad mělo zajistit, že půjde o dospělou záležitost s parádní choreografií soubojů. Ale kdo ví...

Pokud kroutíte hlavou a obracíte se na strýčka Googla, Splinter Cell je vcelku pravěká herní série se spoustou plížení, střílení, špiónování a s jedním charismatickým protagonistou, Samem Fisherem, kterému svůj specifický chraplák propůjčil Michael Ironside. Poslední hra ze série s podtitulem Blacklist vyšla před dlouhými sedmi lety a zhruba od té doby se spekuluje o novém díle.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Screenshot ze hry Splinter Cell: Blacklist

Zkrátka takové vzkříšení značky si fandové nejspíš nepřáli, nicméně tento krok naznačuje, že Ubisoft se Samem Fisherem i nadále počítá a že se herního pokračování série zcela určitě dočkáme. Ostatně jen se podívejte, kolik peněz seriálový Witcher, taktéž na Netflixu, nepřímo vydělal pro CD Projekt a jejich herního Zaklínače. Tyto spekulace rozdmýchal italský dabér hlavního hrdiny, podle kterého se nové hry dočkáme příští rok. O tom však Ubisoft mlčí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru