Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Identický vzhled a hromada vylepšení. To je nový MacBook Air Události
Apple MacBook Air 13, i3, 256GB, zlatá (2020)  + Servisní pohotovost – Vylepšený servis PC a NTB ZDARMA + Apple TV+ na rok zdarma + Elektronické předplatné deníku E15 v hodnotě 793 Kč na půl roku zdarma
Apple MacBook Air 13, i3, 256GB, zlatá (2020)
24 785 Kč 29 990 Kč
Apple MacBook Air 13, i5, 512GB, stříbrná (2020)  + Servisní pohotovost – Vylepšený servis PC a NTB ZDARMA + Apple TV+ na rok zdarma + Elektronické předplatné deníku E15 v hodnotě 793 Kč na půl roku zdarma
Apple MacBook Air 13, i5, 512GB, stříbrná (2020)
32 223 Kč 38 990 Kč

Identický vzhled a hromada vylepšení. To je nový MacBook Air

autor: Karel Dvořák
Nové generace se tento týden dočkal MacBook Air – nejtenčí a nejlehčí notebook s logem nakousnutého jablka. Přestože vzhled zůstal identický, Apple si pro fanoušky připravil hromadu vylepšení.

Na první pohled si snadno spletete novinku s předchůdcem. Konstrukce je velmi lehká a tenká, o rozměrech rozhoduje nejvíce 13,3palcový Retina displej s rozlišením 2560 x 1600 obrazových bodů. Samozřejmostí je technologie True Tone, která automaticky upravuje bílý bod displeje podle barevné teploty prostředí.

S hmotností 1,29 kg však MacBook Air nabídne velmi solidní výkon. V prodeji se totiž objeví i konfigurace se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7, který má až dvakrát rychlejší CPU a až o 80 procent rychlejší grafiku. Základní konfigurace nicméně počítá s čipem Intel Core i3. Stroj může být dále osazen až 16 GB operační paměti (3733 Mhz). Potěšující je také fakt, že i základní provedení nabídne 256GB SSD jednotku, zatímco předchůdce měl pouze poloviční kapacitu. Fajnšmekři nicméně mohou sáhnout až po 2TB úložišti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MacBook Air

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MacBook Air

 

Kvalitnější klávesnice i reproduktory

Další zásadní vylepšení se týká klávesnice. MacBook Air má teď novou klávesnici Magic Keyboard, se kterou jako první přišel 16palcový MacBook Pro. U ní je zdokonalený nůžkový mechanismus s 1mm zdvihem, který umožňuje pohodlné a tiché psaní s přesnou odezvou. Nechybí ani podsvícení jednotlivých tlačítek. Force Touch trackpad narostl o 20 %, což přijde vhod především při nejrůznějších Multi-Touch gestech, jako je svírání a rozvírání prstů.

Novinka si polepšila také v oblasti multimédií, podle výrobce stereo reproduktory nyní produkují víc basů a nabízí o 25 procent větší hlasitost. V MacBooku Air je zabudovaná i čtečka otisků prstů Touch ID. Otiskem je přitom možné nejen odemykat laptop, ale klidně i potvrzovat nákupy a instalace. Nedílnou součástí zabezpečovacího mechanismu je čip Apple T2 Security, který dovoluje za běhu zašifrovat všechna data uložená na SSD. Vše pracuje pod operačním systémem macOS Catalina.

Nový MacBook Air by se měl začít prodávat v horizontu několika týdnů, přičemž ceny budou nastaveny ještě rozumněji než u předchůdce. Základní model by měl startovat už pod hranicí 30 000 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MacBook Air

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MacBook Air

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru