Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Malá i velká. Microsoft láká na nová sluchátka

Malá i velká. Microsoft láká na nová sluchátka

Události
autor: Karel Dvořák

S výrobou vlastních sluchátek to myslí společnost Microsoft evidentně opravdu vážně. V letošním roce se totiž na pultech obchodů objeví hned dva nové modely – kompaktní Surface Earbuds a větší Surface Headphones 2.

Společnost Microsoft představila světu hned dva nové počítače ze své produkce – svůj nejlevnější tablet Surface Go 2, a k tomu ještě výkonný hybrid Surface Book 3. Vedle toho si premiéru tento týden odbyly také nová sluchátka.

Představení modelu Surface Earbuds

 

Sluchátka Surface Earbuds patrně již není zběhlejším čtenářům potřeba představovat. Tento model si totiž odbyl premiéru už loni na podzim, nyní jsme se konečně dozvěděli, že se startem prodeje se počítá ještě v průběhu května za 199 USD. Platí to však zatím pro zahraničí, nad dostupností v Česku visí stále ještě otazník.

Sluchátka Surface Earbuds vzbudila nebývalý rozruch svým netradičním vzhledem už během premiéry. Zatímco konkurenční modely se zpravidla snaží být co nejvíce nenápadné, novinka má na vnější straně velké kruhové ovládací plochy. I díky větším proporcím však může Microsoft nabídnout nadprůměrnou výdrž – mezi další přednosti pak patří možnost překládání v reálném čase či provázání s kancelářským balíkem Microsoft Office.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Headphones 2

 

Čerstvou novinkou jsou však náhlavní sluchátka Headphones 2, která jsou vyvedena v odstínech černé barvy. Americký softwarový gigant u nich slibuje kromě vyšší zvukové kvality především výkonnější potlačení okolního ruchu, což přijde vhod především na cestách. Dvojky staví na 40mm měničích a chlubí se podporou kodeku aptX.

Zástupci Microsoftu se také nechali slyšet, že sluchátka pracují s pokročilými mikrofony, které zajišťují kvalitnější záznam zvuku. Znát by to mělo být především při hovorech v hlučnějším prostředí. O napájení se stará USB-C konektor, přičemž výdrž by se zapnutým potlačením ruchu měla být až 20 hodin, což je velmi solidní hodnota.

Cena modelu Headphones 2 činí 250 USD, se zahraničním startem prodeje se opět počítá 12. května.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru