Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Minisérie Obi-Wan Kenobi od Disney se ukazuje v dalším nabitém traileru

Minisérie Obi-Wan Kenobi od Disney se ukazuje v dalším nabitém traileru

Události
Busta Star Wars - Obi-Wan Kenobi (Gentle Giant)_1689493441
Busta Star Wars - Obi-Wan Kenobi (Gentle Giant)
Produkt není určen k prodeji.
LEGO® Star Wars™ 75304 Helma Dartha Vadera_1930892638
LEGO® Star Wars™ 75304 Helma Dartha Vadera
1 255 Kč 1 519 Kč
Lego Star Wars: The Skywalker Saga (PS4)_1551951666
Lego Star Wars: The Skywalker Saga (PS4)
578 Kč 699 Kč

Sedmadvacátý květen, kdy se nová šestidílná série o slavném Jediovi objeví na streamovací platformě Disney+, se nezadržitelně blíží. Aktuální trailer poodhaluje další střípky z příběhu.

Síla s vámi, přátelé! Čtvrtý květen je mezi fanoušky již léta znám jako Star Wars Day, za což vděčí slovní hříčce ve rčení May the Force (nebo také 4th) be with you. Společnost Disney se rozhodla, že letošní oslavu ozvláštní zveřejněním dalšího traileru k připravované minisérii o Obi-Wanu Kenobim. 

Trailer uvedený u příležitosti Star Wars Day

Autoři nám informace pečlivě dávkují už několik měsíců. Mistr Jediů se naposledy ukázal v epickém březnovém teaseru, nyní jsme se opět dočkali dalších záběrů, které potvrzují, co už jsme tak nějak věděli: Seriál Obi-Wan Kenobi se svým příběhem nese v duchu Jiráskova eposu Proti všem. Kromě neustálého honu na Obi-Wana ale uvidíme i "zrození" Darth Vaderova obleku či diskuze o tom, zda si Anakinův syn Luke zaslouží výcvik, který se u jeho otce pořádně zvrtnul. Seriál tak v zaplňování toho, co se stalo mezi filmovou Epizodou III a IV, navazuje na dřívější film Rogue One: A Star Wars Story.

Mimořádný zážitek již na konci měsíce

Minisérie Obi-Wan Kenobi sází kromě spektakulárních efektů i na skutečně hvězdné obsazení. Vrací se samozřejmě Ewan McGregor a Hayden Christensen, ale třeba také Joel Edgerton a Bonnie Piessová, jejichž role ve filmové sérii patřily spíše k vedlejším. Mezi nové přírůstky patří Moses Ingram (Jolene z Dámského gambitu), Kumail Nanjiani (Dinesh ze Silicon Valley) či Rupert Friend (Hitman).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

O pozadí tvorby nové televizní show se koncem dubna rozpovídala také Natalie Holtová, která je vůbec první skladatelkou, které kdy byla do rukou svěřena tvorba hudby k hranému projektu ze světa Hvězdných válek. Holtová v rozhovoru pro Vanity Fair přiznala, že hudba Johna Williamse, ke které kromě soundtracku Star Wars patří i takové pecky jako E. T. Mimozemšťan, Indiana Jones či Jurský park, měla na její dospívání obrovský vliv. Přiznala, že ladění nových skladeb, které jsou často variacemi starších Williamsových motivů, je děsivější a vtíravější, než kdy v minulosti bylo. Týkat se to má zejména skladeb, které doprovázejí kroky Darth Vadera a jeho nohsledů z imperiálních řad. 

Staré i nové motivy rozezní naše obývací pokoje již 27. května, respektive 14. června 2022, kdy streamovací platforma Disney+ oficiálně vstoupí do České republiky a dalších několika desítek zemí po celém světě. 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru