Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Star Wars, Pixarovky i Marvel. Známe datum spuštění Disney+ v Česku

Star Wars, Pixarovky i Marvel. Známe datum spuštění Disney+ v Česku

Události
LEGO® Disney Princess 43197 Ledový zámek_1885657424
LEGO® Disney Princess 43197 Ledový zámek
Produkt není určen k prodeji.
LEGO® Star Wars™ 75328 Helma Mandaloriana_16384413
LEGO® Star Wars™ 75328 Helma Mandaloriana
1 148 Kč 1 389 Kč
Karetní hra Krycí jména - Disney_507388504
Karetní hra Krycí jména - Disney
Produkt není určen k prodeji.

Čeští diváci se mohou těšit na nabídku skupiny Disney, která zahrnuje i slavné filmové série Star Wars a Marvel, animované filmy od Pixaru či přírodovědné dokumenty z produkce National Geographic.

Společnost Disney dnes konečně potvrdila oficiální datum spuštění streamovací platformy Disney+ v České republice. O tom, že se Walt Disney Company chystá vstoupit na lokální trh a konkurovat zde zavedeným službám jako je Netflix, HBO Max či Amazon Prime Video, jsme psali již v průběhu ledna

Nyní konečně víme, že Disney+ se dočkáme v úterý 14. června 2022. Cenu měsíčního předplatného firma stanovila na 199 Kč, což je o něco více, než činí cena například ve Spojených státech amerických. Tamější zájemci si filmový a seriálový katalog jedné z největších produkčních společností světa mohou užít již za 7,99 dolarů měsíčně (přibližně 180 Kč). 

V nabídce bude k dispozici také zvýhodněné roční předplatné v ceně 1 990 českých korun, fakticky tak v případě zaplacení 10 měsíců Disney+ získáte dva celé měsíce jako bonus zdarma. Podle odhadů si v současnosti streamovací platformy v České republice předplácí až 2 miliony uživatelů; do tohoto čísla jsou započítány i lokální platformy českých televizí, jako je Voyo od Novy či iPrima od Primy. 

Obrovská porce filmů i seriálů

Služba Disney+ samozřejmě nenabízí pouze pohádky, ale takřka konkrétní katalogy z produkce a univerz jako je Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic či Star. Pod poslední jmenovanou značkou, která u nás zatím velké jméno nemá, se skrývají televizní a filmové produkce jako 20th Century Studios, Searchlight Pictures. A tato loga si už dost možná ze stříbrných pláten pamatujete. 

Těšit se tak můžeme na superhrdinku Ms. Marvel, seriál Obi-Wan Kenobi nebo další minisérii z prostředí Hvězdných válek zvanou The Book of Boba Fett (česky Bobba Fett: Zákon podsvětí). K vidění bude také film Shang-Chi a legenda o deseti prstenech nominovaný na Oscara, animovaný snímek Encanto se třemi nominacemi (jednou z nich proměněnou) či pokračování klasické dětské pohádky 101 dalmatinů. V hlavní roli filmu Cruella se představí oceňovaná herečka Emma Stone.

Vzhledem k tomu, že velká porce původního filmového obsahu je nabízena s českým dabingem či titulky v kinech, a dokumenty National Geographic lze sledovat v češtině na stejnojmenném televizním kanálu, lze očekávat, že převážnou část obsahu nabídne Disney+ s podporou českého jazyka. Otázka visí nad původními vysokorozpočtovými seriály, ovšem s ohledem na to, že jde doslova o výkladní skříň služby Disney+, je velmi pravděpodobné, že se titulků u Mandaloriana & spol. dočkáme. 

Disney+ bude podporovat uživatelské profily a sledování až na 4 zařízených současně. K dispozici bude taktéž dětský mód, který by měl přizpůsobovat nabízený obsah s ohledem na nastavený věk vašich potomků. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Jupí.

Jupí, asi vedle YouTube Premium něco, co si předplatím:)

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru