Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Seriál Obi-Wan Kenobi ze světa Star Wars se ukazuje v epickém traileru

Seriál Obi-Wan Kenobi ze světa Star Wars se ukazuje v epickém traileru

Události
Busta Star Wars - Obi-Wan Kenobi (Gentle Giant)_1689493441
Busta Star Wars - Obi-Wan Kenobi (Gentle Giant)
Produkt není určen k prodeji.
Figurka Funko POP! Star Wars - Darth Vader_1798250421
Figurka Funko POP! Star Wars - Darth Vader
Produkt není určen k prodeji.
LEGO® Star Wars™ 75306 Imperiální průzkumný droid_451176685
LEGO® Star Wars™ 75306 Imperiální průzkumný droid
Produkt není určen k prodeji.

Šestidílná limitovaná série představí události mezi třetí a čtvrtou epizodou Hvězdných válek. Dočkáme se jí už v květnu na streamovací platformě Disney+.

Příběh nového seriálu se odehrává deset let po událostech z filmu Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, kdy Jedi Obi-Wan Kenobi utrpěl dosud největší osobní porážku. Jeho talentovaný učedník a nejlepší přítel Anakin Skywalker přešel na temnou stranu síly a stal se Darth Vaderem. Nyní se dozvíme, jak se s touto skutčností Obi-Wan vyrovnával v době před začátkem legendárních původních Hvězdných válek, tedy filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje. 

Hlavní hereckou hvězdou připravované minisérie ze světa Hvězdných válek je charistmatický Ewan McGregor, který se představí v repríze své role z nové trilogie. Vrátí se i Hayden Christensen jako Anakin/Vader, netradičním lákadlem může být i pákistánsko-americký komik Kumail Nanjiani. Toho si diváci mohou pamatovat z geekovského seriálu Silicon Valley, ztvárnil také hlavní roli ve svém autobiografickém snímku Pěkně blbě, který v roce 2017 zahajoval festival v Karlových Varech a vysloužil si i nominaci na Oscara. 

Jednou Jedi, navždy Jedi

"Boj je u konce. Prohráli jsme," otevírá první vteřiny traileru McGregorův hlas. Pak ale uvidí něco, co mu dodá naději. Lovci Jediů mezitím spoléhají na to, že si příslušníci řádu nemohou pomoci a Kenobi, který leží Impériu v žaludku, se dříve či později sám prozradí a neunikne boji s temnou stranou síly. Což se samozřejmě, jak vidíme v dalších částech traileru, stane s adekvátní pompézností. Jinak je prozatím příběh zahalen velkou mírou tajemství. 

Do režisérského křesílka na celou šestici epizod usedla Kanaďanka Deborah Chow, která už má se ságou Star Wars zkušenosti. Režírovala totiž dvě epizody první sezóny oceňovaného seriálu The Mandalorian. Minisérie Obi-Wan Kenobi bude uvedena na streamovací platformě Disney+ od 25. května. Připomínáme, že Česká republika patří mezi 42 zemí, do kterých tato populární služba vstoupí již letos v létě

První trailer seriálu Obi-Wan Kenobi od Disney

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru