Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Mobil se dvěma displeji od Microsoftu poslouží i jako herní konzole

Mobil se dvěma displeji od Microsoftu poslouží i jako herní konzole

Události

Společnost Microsoft se loni před Vánocemi vrátila na trh s chytrými telefony, když uvedla v zahraničí do prodeje vlastní smartphone Surface Duo. Jeho funkce se navíc neustále vylepšují, nyní americký softwarový gigant ukázal, že může fungovat jako plnohodnotná kapesní konzole.

Vše souvisí se streamovací službou Xbox Game Pass, díky které je možné hrát i velmi výkonné tituly pro počítače klidně i na mobilech. Nyní v beta verzi podporuje zmiňovanou herní platformu i Surface Duo, jak upozornil server Windows Central.

Na tom by patrně nebylo nic tak zajímavého, kdyby americký softwarový gigant neušil uživatelské rozhraní Xbox Game Passu na míru. V praxi to znamená, že při hraní her se na druhé obrazovce zobrazí virtuální joysticky, takže při hraní získáte podobný pocit jako například z Nintendo 3DS.   

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Duo v herním módu

 

Na práci i zábavu

Americký softwarový gigant tímto krokem dává jasně najevo, že Surface Duo není pouze pracovní nástroj, ale skutečně multifunkční zařízení, které budete používat celý den. Jde o chytrý telefon s Androidem, který má k dispozici Microsoft Launcher. Celý systém tedy Microsoft upravil k obrazu svému.

Telefon, nebo spíše kapesní počítač, pohání čipset Snapdragon 855, který má k dispozici 6 GB operační paměti. Případní zájemci se mohou rozhodnout, zda dají přednost modelu se 128 nebo 256GB pamětí. Samozřejmostí jsou i bezdrátové standardy Bluetooth 5.0, WiFi 5 a LTE kategorie 18 pro stahování a kategorie 5 pro odesílání.

Tím nejzajímavějším je ale konstrukce celého zařízení. Jak bylo uvedeno již výše, novinka má dvě obrazovky, které jsou k sobě spojeny panty. Ve chvíli, kdy zařízení nepoužíváte, jednoduše jej zavřete jako knížku. Dotykové plochy nabízí úhlopříčku 5,6 palce a rozlišením 1350 x 1800 pixelů, což dohromady vytváří velkou pracovní plochu s poměrem stran 3:2, rozlišením 2700 x 1800 obrazových bodů a úhlopříčkou 8,1“.

Surface Duo

 

Šikovná konstrukce

Přednosti jsou stejné jako u modelu Surface Neo, Microsoft si od řešení se dvěma displeji slibuje především efektivnější práci. Na rozdíl od skládaček s ohebnými displeji mohou být panty využity u novinky k tomu, aby se obrazovka překlopila až o 360°. To je praktické nejen při volání, druhý displej totiž může fungovat v podstatě jako stojánek.

Zabudovaný akumulátor nabídne kapacitu 3577 mAh, přičemž výrobce slibuje výdrž až 15,5 hodiny pro přehrávání videí a 10 dní v pohotovostním režimu. Telefon zvládá rychlé 18W nabíjení. Telefon nabídne pouze jeden fotoaparát nad displejem vpravo, bude mít rozlišení 11MPx.

Snad jedinou vadou na kráse je, že se Surface Duo prodává zatím oficiálně jen v zahraničí – v přepočtu zhruba za 30 000 Kč. Kdy a za jakou cenu se dostane do Česka, není zatím jasné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Duo

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru