Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nejlepší stůl pro hráče ukrývá výkonné součástky i obří OLED monitor

Nejlepší stůl pro hráče ukrývá výkonné součástky i obří OLED monitor

Události
autor: Karel Dvořák

Fanoušci casemoddingu si patrně vzpomenou na zajímavé předělávky, kdy se obyčejné stoly proměnily v all-in-one sestavy. Toto řešení ale se svým prototypem posunul Razer na zcela novou úroveň.

„Je to nejlepší stůl pro hráče,“ dmuli se minulý týden na veletrhu CES pýchou nad představenou novinkou zástupci společnosti Razer. A nutno podotknout, že mají nejspíše pravdu. Díky své modularitě jde o stroj, který by měl herním fandům sloužit dlouhé roky.

Razer – Project Sophia

 

Výrobce totiž počítá s tím, že celý stůl bude mít vlastní „chlívky“ ukryté pod rozměrnou skleněnou plochou. Do nich se budou vkládat jednotlivé součástky počítače. Prostřednictvím speciálních modulů tak ubudete moci vložit externí grafickou kartu pro Thunderbolt, ale například také vylepšit celou sestavu o integrovaný tablet – dotykovou plochu, na kterou půjde kreslit stylusem.

Podobné moduly tedy nemají sloužit jen ke snadnému upgradu celé sestavy, ale také k rozšíření schopností a možností daného stroje. Výrobce již nyní naznačil, že počítá také s moduly, které budou integrovat bezdrátovou Qi nabíječku či ohřívač pro hrníček.

Jednotlivé chlívky také můžete osadit hned několika displeji, na kterých se budou zobrazovat předem navolené aplikace či widgety. Díky tomu budete mít přehled o všech důležitých informacích, aniž byste museli zabírat místo na hlavní obrazovce.

Ta je mimochodem opět integrována přímo do stolu, nabízí úhlopříčku 65 palců a staví na standardu OLED. Nedílnou součástí této netradiční all-in-one sestavy jsou také reproduktory, webkamera, mikrofon či LED podsvícení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer – Project Sophia

 

Zatím jen prototyp

Kdy a za jakou cenu se novinka zvaná Project Sophia objeví na pultech obchodů, není zatím jasné. Výrobce totiž zdůraznil, že jde o pouhý prototyp. V tuto chvíli tedy nikdo nemůže s jistotou potvrdit ani to, že se novinka skutečně bude někdy prodávat.

Na druhou stranu loni ukázal Razer na veletrhu CES první svíticí respirátor. Zephyr se pak ještě téhož roku dočkal prodejní premiéry. Letos pak byla oznámena vylepšená verze Zephyr Pro, která by se měla brzy začít také prodávat. Minimálně naděje na to, že Project Sophia zamíří do masové výroby, tedy rozhodně existuje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Zephyr Pro

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru