Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nejoblíbenější notebook Asus K50IJ pod drobnohledem

Nejoblíbenější notebook Asus K50IJ pod drobnohledem

Recenze

Notebooky společnosti ASUS série K50IJ patří v České republice k těm nejprodávanějším, a tedy i nejoblíbenějším modelům. V redakci jsme se proto rozhodli otestovat, co všechno můžete od tohoto levného laptopu očekávat.

Notebooky jsou mezi uživateli stále populárnější. Jejich cena se totiž v dnešní době prakticky shoduje se sumou, kterou bychom museli utratit za samotný počítač, monitor a všechny další důležité periferie, jako jsou reproduktory, klávesnice, nebo myš. V dnešním testu se podíváme na velice oblíbený notebook ASUS K50IJ, jehož cena se pohybuje těsně nad hranicí deseti tisíců korun. Nejprve si ale prozraďme, jak se vlastně takový laptop vybírá.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jak si vybrat ten nejlepší notebook

Trh s notebooky je doslova zaplaven nepřeberným množstvím nejrůznějších modelů. Abychom si situaci alespoň trochu zjednodušili, rozdělujeme je do nejrůznějších kategorií, podle způsobu využití. Často tak můžete slýchávat označení kancelářský notebook, multimediální laptop, a tak dále. Nás však budou v dnešním článku nejvíce zajímat notebooky výkonné a manažerské. Ale abychom začali pěkně od začátku…

Notebook je malý přenosný osobní počítač s integrovaným displejem, klávesnicí a ovladačem kurzoru, který má obvykle hmotnost od 1 do 3 kilogramů. Klasický notebook má display o velikosti 13" - 17", váhu okolo 2.5 kg a má zabudovaný zdroj energie - akumulátor. Notebook s displejem 17" je označovaný jako "velký notebook", tento notebook je na hranici vhodnosti rozměrů a hmotnosti použitelných pro přenášení. Notebook s obrazovkou menší než 12", s váhou okolo 1 kg se nazývá subnotebook. Je nejvhodnější variantou na časté přenášení. Počítače podobné notebookům, ale bez akumulátoru nazýváme desknote (desktop/notebook). Někdy je možné připojení externího akumulátoru. Desknote pracuje pouze na externí zdroj elektrické energie.

Notebooky bez klávesnice s dotykovým displejem nazýváme tablet PC. Někdy jsou kombinované klasické notebooky s dotykovým displejem. Display se dá otočit tak, že tvoří vrchní kryt notebooku, a je možné na něj psát rukou pomocí stylusu. Notebooky s displejem větším než 17" nazýváme deskbook. Do této kategorie patří velké notebooky, které jsou určené jen k práci v kanceláři. K pravidelnému přenášení nejsou vhodné. Díky kvalitnímu hardwaru a velkému displeji je využívají hlavně grafici a architekti na prezentace. Standardním displejem je 20".

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Počítače do jedné ruky nazýváme PDA (Personal Digital Assistant). Obvyklý je dotykový displej a kombinace s telefonem a fotoaparátem. Z druhé strany se k nim přibližují mobilní telefony s operačním systémem. PDA s operačním systémem Palm OS nazýváme palmtop. Je tenká hranice mezi nejmenšími subnotebooky a největšími PDA. Výkonný notebook by tedy měl pochopitelně nabídnout především výkon. Nyní nejspíše zajásali všichni náruživý hráči. Nicméně u notebooků se za výkon nepovažuje dostatečný grafický základ či procesor s co nejvyšším taktem. Za výkonný můžeme také označit laptop, který nám nabídne dostatečnou výdrž bateriového akumulátoru.

Nejdůležitějším rozdílem mezi stolním počítačem a notebookem je právě práce na zabudovaném zdroji elektrické energie. Zdrojem energie pro notebook je akumulátor s možností napájení. Výdrž akumulátoru se pohybuje od 1 hodiny do 12 hodin. Někdy je možné vyměnit modul (např. DVD mechaniku) za další akumulátor. Nejběžnější notebooky vydrží na jedno nabití pracovat cirka 3 hodiny. Výkonným strojům nečinní problém pracovat nepřetržitě i 5 a více hodin.

Zpravidla také platí, že čím větší výkon ve hrách a nejrůznějších programech od notebooku požadujeme, tedy čím máme silnější procesor a grafickou kartu, tím nám i klesá výdrž baterie. Nalezneme pochopitelně také stroje, u kterých toto rčení neplatí – u nich však dozajista můžete také očekávat adekvátní cenu sahající až do nebeských výšin. Od manažerského notebooku je krom elegantního designu nejčastěji očekávána především co nejdelší výdrž bateriového akumulátoru. Dost často tak u manažerů můžete vidět laptopy menších rozměrů, jež jsou doslova předurčeny k vysoké výdrži. O takzvaných ultramobilních noteboocích si však povíme někdy jindy.

ASUS K50IJ ve zkratce

Notebook ASUS SX078C řady K50IJ představuje zajímavý multimediální model s novou koncepcí vnitřního uspořádání, která zamezuje zahřívání prostoru pro opěru dlaní, což bývá velmi nepříjemným neduhem některých notebooků. Po stránce designu model navazuje na úspěchy líbivých netbooků s povrchem diamantově lesklé černé barvy.

Základem tohoto notebooku je dvoujádrový procesor Intel Core2 Duo s taktem 2 GHz. Má modelové číslo T5870, systémová sběrnice pracuje na 800 MHz a procesor disponuje 2 MB L2 cache. Používá čipové sady Intel GL40 Express. 15.6 palců velký širokoúhlý HD displej má rozlišení 1366 x 768 bodů a o grafiku se stará diskrétní grafická karta Intel GMA 4500M se sdílenou pamětí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodává se s 3 GB DDR2 pamětí s možností rozšíření až na 4 GB a pro Vaše data a aplikace je určen vysokokapacitní 320 GB SATA disk s 5400 otáčkami za minutu; jako optická mechanika byla použita kombinovaná DVD vypalovací mechanika. Ta umožňuje zápis, přepis i čtení tří základních formátů DVD disků - DVD+R/RW, DVD-R/RW a DVD-RAM; poradí si samozřejmě i s klasickými CD a dvouvrstvými DVD disky.

Notebook je vybaven gigabitovou síťovou kartou (konektor RJ-45) a bezdrátovou kartou Wireless LAN 802.11b/g/n. Dále nechybí ani Bluetooth, či 1.3M kamera. Pro připojení externích zařízení jsou k dispozici čtyři porty USB 2.0 a čtečka karet 3v1 (MMC/SD/MS)- nebudete tedy mít problém připojit k notebooku Váš MP3 přehrávač, externí disk, digitální kameru, digitální fotoaparát a ostatní moderní zařízení. O stereo zvukový výstup se stará dvojice reproduktorů (samozřejmostí jsou audio vstupy i výstupy).

Váha tohoto rozměru je 2.6 kg při rozměrech 370 X 256 x 35 mm. Vybrat si můžete, zdali chcete laptop dodat bez operačního systému nebo s Windows Vista Home Premium. Obě varianty naleznete v našem obchodě (zde).

Obsah balení

Laptop je dodáván v drobné kartónové krabici přírodní barvy. Uvnitř balení je samotný notebook i všechno dodávané příslušenství pečlivě rozřazeno pomocí kartónového pořadače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krom notebooku v balení naleznete napájecí zdroj, miniaturní USB bluetooth adaptér, CD nosiče s bonusovým softwarem a ovladači i návod k použití.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Technické parametry

Procesor:

 • Typ procesoru: Intel Core 2 Duo
 • Frekvence procesoru [MHz]: 2000

Displej/Grafika:

 • Typ displeje: WXGA
 • Rozlišení displeje: 1366 x 768
 • Grafická karta: Intel GMA X4500M
 • Úhlopříčka displeje [palce]: 15,6

Optická mechanika/Pevný disk:

 • Optická mechanika: DVD±RW/RAM
 • Velikost pevného disku [GB]: 320
 • Počet pevných disků: 1

Operační paměť:

 • Operační paměť: DDR2
 • Velikost operační paměti [MB]: 3072
 • Frekvence paměti [MHz]: 800

Komunikace:

 • WLAN
 • Typ síťové karty: 10/100/1000
 • Bluetooth

Rozhraní:

 • USB
 • LAN
 • WLAN
 • Bluetooth
 • Webkamera
 • Rozšiřující slot: ExpressCard

Hmotnost a výdrž na baterie:

 • Předpokládaná doba výdrže (hodiny) "až": 3,5
 • Hmotnost (může se lišit podle konfigurace) [kg]: 2,6

Vzhled, ergonomie a kvalita dílenského zpracování

Co se kvality zpracování týče, notebook ASUS K50IJ patří ke špičkám ve své kategorii. I přes velice nízkou cenu na sebe jednotlivé části plastů přesně doléhají a nikde se jakkoliv neprohýbají, ba ani nevržou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Celý notebook je vyveden v odstínech černé barvy a vypadá, jako by byl pokryt po celém povrchu elegantní texturou. To dodává zařízení jistý šmrnc, zároveň má ale mít šasi laptopu podle výrobce pozitivní vliv na chlazení. Díky tomu by se nám měl notebook při práci zdát vždy chladnější než je naše teplota. O tom, jak je technologie ve skutečnosti účinná si povíme níže, během testů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na pravém boku zařízení nalezneme konektorovou výbavu, čítající 2x audio-konektory jack 3,5 mm (sluchátkový výstup / SPIDIF a mikrofonní vstup), VGA výstup ztvárněný D-Sub konektorem, 2x USB 2.0 konektor, síťový konektor RJ-45 a otvor pro připojení napájecího zdroje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na levé straně laptopu nalezneme zbylé dva USB 2.0 porty a DVD vypalovací mechaniku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na čelní straně je umístěna praktická čtečka paměťových karet 3v1 (MMC/SD/MS). Zadní strana poté obsahuje bezpečnostní Kensington Security slot a výdech vestavěného chladiče procesoru a grafické karty.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na čelní straně je umístěna praktická čtečka paměťových karet 3v1 (MMC/SD/MS). Zadní strana poté obsahuje bezpečnostní Kensington Security slot a výdech vestavěnéZajímavé je umístění baterie na spodní straně zařízení. Ta se totiž úplně celá schová pod speciální plastovou krytku. U konkurenčních řešení je totiž akumulátor přichycen pouze za několik miniaturních plastových zobáčků a jinak celá baterie vykukuje ven.o chladiče procesoru a grafické karty.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice a touchpad

Dalším opravdu povedeným prvkem notebooku je dozajista klávesnice. Díky prostornému 15,6palcovému displeji je totiž laptop vybaven i numerickým blokem kláves, a to aniž by jakkoliv utrpěl rozměr všech ostatních tlačítek. Samotná klávesnice se drží v střídmém duchu standardu QWERTY, respektive počeštěné verze QWERTZ. Všechny „textové“ klávesy mají příjemný rozměr 16 mm x 16 mm.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nízký stisk kláves je velice tichý a hlavně dostatečně jemný, a tak je psaní velice rychlé a pohodlné. Všechny „textové“ klávesy mají příjemný rozměr 16 mm x 16 mm. V levém dolním rohu je umístěna klávesa Ctrl a hned vedle nalezneme tlačítko Fn. Vpravo i vlevo je umístěn zkrácený Shift, a to vpravo kvůli včlenění šipek do prostoru „textových“ kláves a vlevo kvůli vložení speciální klávesy obráceného lomítka. Tlačítka F1 – F12 jsou rozděleny do skupin po čtyřech.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechna multimediální tlačítka jsou simulována pouze pomocí stisku klávesy Fn a příslušené další klávesy, jako je například Fn+F2 zapínání WLAN/Bluetooth, Fn+F5 Snížení jasu, Fn+F6 Zesílení jasu, Fn+F7 LCD zapnuto/vypnuto, Fn+F8 Přepnutí zobrazení na jiný výstup (případně dva monitory), Fn+F10 Zvuk zapnuto/vypnuto, Fn+F11 Zeslabit zvuk, Fn+F12 Zesílení hlasitosti, Fn+Enter na numerickém bloku spustí Kalkulačku, Fn+některá ze šipek pozastaví nebo posune přehrávanou skaldbu nebo video.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zajímavě je na notebooku vyveden touchpad, který je dírkovaný. Díky tomu je práce s ním o poznání přesnější, než na jiných typech povrchů. Ochuzeni nejste ani o možnost scrollování, pouze je nutné použít dva prsty, a to kdekoliv vás zrovna napadne - nemusíte tedy používat pouze okraje, jako je tomu u konkurence.

Displej a jeho kvality

I když předností má testovaný notebook hned několik, jednou z jeho největších výsad je použitý displej. V této cenové kategorii totiž jako jeden z mála nabídne LED podsvícení. Díky tomu jsou zobrazené barvy sytější a věrnější. Laptop tak i přes svou nízkou cenu dává dojem, že patří do daleko vyšších kategorií.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechny ukázkové fotografie monitoru ale prosím berte s jistou dávkou rezervy. 15,6palcový displej s rozlišením 1366 x 768 obrazových bodů má totiž velmi lesklý displej. Proto jsou na něm při pohledech z úhlu patrné odlesky. Ty při sledování filmů i běžné práci prakticky vůbec nepozorujete, pouze fotoaparát a ruka fotografa je nedokázali profesionálně zachytit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slabším článkem displeje jsou vertikální pozorovací úhly, kdy při pohledu ze shora obraz světlá a zespodu přechází v inverzi. Podobným neduhem ale trpí i daleko dražší laptopy, a tak to snad ve výsledku ani nemůžeme považovat za zápornou vlastnost. Horizontálním úhlům pohledu ale prakticky není co vyčítat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Laptop a jeho výkon

Srdcem notebooku je procesor Intel Core2 Duo T5870, který má takt 2 GHz, přičemž jeho systémová sběrnice pracuje na 800 MHz a má k dispozici 2 MB L2 cache. Procesor je usazen v patici základní desky s čipovou sadou Intel GL40 Express. To nám napovídá i o použité grafické kartě, je jí integrovaný čip Intel GMA X4500M. K dispozici má notebook 3GB operační paměti typu DDR2. Data je možné ukládat na pevný SATA disk s kapacitou 320 GB a rychlostí 5400 otáček za minutu. Jak si všechny hardwarové součásti vedou v testech nám napoví následující čísla.

Windows Vista

 • Index hodnocení procesoru systémem Windows Vista: 4,9 bodů
 • Index hodnocení operační paměti systémem Windows Vista: 4,7 bodů
 • Index hodnocení výkonu pro plochu AERO systémem Windows Vista: 2,7 bodů
 • Index hodnocení výkonu pro 3D aplikace systémem Windows Vista: 3,3 bodů
 • Index hodnocení přenosové rychlosti pevného disku systémem Windows Vista: 5,5 bodů

PC Mark 2004

 • Celkové hodnocení programu PC Mark 2004: 3279 bodů
 • Hodnocení procesoru pomocí benchmarkové utility PC Mark 2004: 3375 bodů
 • Hodnocení operační paměti pomocí benchmarkové utility PC Mark 2004: 3645 bodů
 • Hodnocení grafické jednotky pomocí benchmarkové utility PC Mark 2004: 1 396 bodů

Testy 3D Mark

 • Hodnocení programu 3D Mark 2001: 12 371 bodů
 • Hodnocení programu 3D Mark 03: 4 587 bodů
 • Hodnocení programu 3D Mark 05: 2 657 bodů
 • Hodnocení programu 3D Mark 06: 1 516 bodů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pro otestování kvalit pevného disku jsme použili benchmarkový program HD Tune

Multimédia na druhou

Samostatnou kapitolou jsou multimédia. Hned z kraje se podíváme na vestavěnou webkameru s rozlišením 1,3 MPx. Ta, jak budete moci posoudit podle ilustrační fotky níže, nijak výrazně nevybočuje z průměru této cenové kategorie. Krom horšího podání barev je u kamerky patrná zrnitost při horších světelných podmínkách.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Velkou pochvalu si zaslouží také interní reproduktory, samozřejmě nemůžeme hovořit o žádné věrnosti zvukové reprodukce, ale pro občasný poslech jsou více než vyhovující. Jejich intenzita je dostatečně silná, abyste mohli v klidu sledovat film, i pokud bude ve vedlejší místnosti někdo poslouchat hudbu velice nahlas. Přes umístění membrán reproduktorů za plastové krytky, ani při nejvyšší hlasitosti žádná číst notebooku jakkoliv neresonuje.

Provozní teploty a produkovaný hluk

Notebooky této série doslova „předou“ jako koťátko. O interním ventilátoru pomalu ani nevíte, a to ani během vysoké zátěže. Pouze pokud přiložíte ucho k výdechu chlazení, uslyšíte nejspíše příjemný hluboký vrčivý tón. Až ten vám dá najevo, že větrák pracuje.

Provozní teploty po hodině mírné zátěže**

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Provozní teploty po hodině vysoké zátěže**

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

** měření probíhalo při okolní teplotě 26° C

Baterie a její výdrž

Díky integrovanému grafickému jádru je celková výdrž velice příznivá. Během vypnutého WiFi (také Bluetooth) adaptéru, podsvícení na 50% a běžné kancelářské práci vydrželo zařízení pracovat příjemné 3 hodiny a 26 minut. Což je v dané cenové kategorii poměrně slušný výsledek. V případě maximálního podsvícení, zapnuté WiFi a stejného způsobu práce však klesne výdrž bateriového akumulátoru notebooku na 2 hodiny a 42 minut. V zásadě se tak celková výdrž odvíjí hlavně od způsobu použití. I při maximálním zatížení by ale výdrž baterie neměla klesnout pod dvě hodiny.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klady a zápory

+ zajímavý design a kvalita zpracování

+ kvalitní displej s LED podsvícením

+ notebook má numerický blok kláves

+ kvalitní zvuk

+ poměr cena/výkon

- Bluetooth adaptér se připojuje přes USB

Závěrečné hodnocení

Notebook ASUS K50IJ je jedním z nejoblíbenějších notebooků dneška. Však se ani není čemu divit. Za poměrně malý peníz nabízí kvalitní zpracování a povedený displej, který oceníte nejen při sledování filmů. V současnosti je tak ve své cenové kategorii ASUS K50IJ jedním z nejlákavějších modelů ke koupi, tedy pokud netoužíte po přístroji, na kterém bude díky dedikované grafické kartě možné hrát i náročné 3D hry - to už ale míříme do úplně jiné cenové kategorie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (45)

S některými výroky si dovolím nesouhlasit

"jednotlivé části plastů přesně doléhají a nikde se jakkoliv neprohýbají"
Tak tohle určitě není pravda, například styk dvou plastových částí nad čtečkou paměťovek se znatelně prohíbá. Dále displej sice většinu barev zobrazuje perfektně, ale v momentě kdy se dostanete na maximální jas a do bílých odstínů například ve filmu, z barevného podání bílé je katastrofa.Tlačítka pod touchpadem jsou nejslabší dílensky zpracovanou částí celého notebooku. Uprostřed nejdou nijak zevnitř podepřeny a tlačítka v těch místech jakoby vpadají do notebooku. Pohodlně je lze mačkat pouze po krajích.Webkamera byla pro mne osobně totálním zklamáním, dle mého názoru supernízká snímkovací frekvence a vůbec podání barev nevyhovují obrazové komunikaci. A na využití programu Smart LogOn pro přihlášení můžete rovnou zapomenout, sice to vypadá efektně, ale mou tvář ntb nerozeznal ani jednou.Abych ale ntb jenom nekritizoval, za dané peníze je to opravdu pašák, když si v dané cenové můžeme představit např. netbook. Pro firmy podle mne jako dělaný. Pro nenáročné hráče lépe poslouží série K50AB s diskrétní kartou ATi Mobility Radeon HD4570.Jinak pokud si tohle přečte autor recenze, tak ať prosím nebere mé poznámky příliš vážně, samozřejmě je mi jasné, že jsme v internetovém obchodě. Jinak vám patří pochvala za dobře napsanou a čtivou recenzi!

@zer0inFinity-: A diky lesklym plastum bude asi porad upatlany, co? Alespon, ze klavesnice vypada matne.

@zivan: Vše co je lesklé a černé je hnedka upatlané . Nehorší na tom je že to ani nemá cenu čistit protože to přetřeš hadříkem a za 2 minuty na ten NB zase sáhneš takže pokud někdo chce aby to vypadlo neumazaně ať si koupí matnou a jinou než černou .... . Viděl jsem pár modrých matných a nic moc na nich vidět nebylo , ale nepamatuji si co to bylo zač ...

@falen: To lesklé je akorát na bordel,nejhorší tam jsou zaschlé otisky prstů,což nevypadá moc pěkně.Chtěli aby i levnější notebooky vypadali draze,ale nějak se jim to nepovedlo a je to horší ,jak obyč matný notebook v pěkné barvě.Stačilo udělat metalízu a nemusí to být lesklé.

@zivan: Asi tak nějak. Kolega pode mnou sice píše, že problém je i s klávesnicí, ale s tou já osobně problém nemám. Všechny plasty na něm tím trpí, bohužel.

@zer0inFinity-: Ad smartlogon- ten program je nevyspytatelný. Jednou mi šel, podruhé ne. Možná jsi měl málo autorských fotek, takže tě to nepoznalo, ale je pravda, že já je tam měl a šlo mi to jen někdy. Takže ten program teď už nevyužívám.

Servis Asus

Dobrý den, vím, že můj příspěvek sem moc nepatří, jen bych se rád podělil o jednu věc.. Už rok vlastním NTB Asus X80L a po roce se mi stala nepříjemná věc. Polovina displeje mi zobrazovala rozmazaně.. NTB je ještě v záruce, tak jsem vyplnil RMA formulář na stránkách Asusu, ještě ten den mi došel mail s instrukcemi, obědnal jsem si dopravu do servisu (DPD). Ve čtvrtek jsem poslal a v úterý ho mám doma.. Takovou rychlost jsem nečekal.. Ani dopravu do servisu jsem neplatil.. Když jsem četl diskuze jaký je problém se záručními opravami např u HP Pavilionů nebo Acerů, byl jsem velmi mile překvapen..

@kinmen: To co zde pises je jeden z dovodu proc nakupuji zrovna Asus. Maji servisni centrum v Ostrave a jejich prace je velice kvalitni a hlavne svizna. Kdyz si vzpomenu na reklamace spolecnosti Siemens a jejich telefonu, jeste ted je mi spatne, na Asus nedam dopustit.

@mave: Se servisováním Asusu souhlasím. Paráda.
Mně těsně před vypršením záruky praskl vrchní kryt na mám F3J noťasu. RMA formulář, druhý den si pro to přijela spedice, týden byl noťas v servisu, pak ho přivezli, opravenej. Jediné co to nemělo, byly samolepky, které tam předtím byly. Ale čert je vem, samolepky.
Obecně - spokojenost.

Super práce

Super práce,takto by se měli psát recenze,opravdu velký kus odvedené práce

@Lukas82: Naprosto souhlasím.

@Lukas82: Souhlasím, výborná recenze! Zvlášť se mi líbilo množství obrázků, které u jiných recenzí co jsem na internetu četl chybí.

Super cena

To teda čučím na tu cenu .... . To je docela parádička ... škoda že to není Toshiba :-D Kdyby neměl Toshibu tak ho vezmu hendka ;-)

Skvělá věc

Zrovna včera jsem tento ntb instaloval. Musím říct,že má opravdu hodně výhod. Za tu cenu je až překvapivé jeho kvalitní provedení. Panty vypadají bytelně,nikde nic nevrže,prostě všechno kvalitní. Jediné co se mi nezdálo bylo,že displej je LED podsvícený,ale jeho tloušťka tomu rozhodně neodpovídá. Jinak parádní věc,numerická klávesnice a pokud si koupíte verzi bez OS,tak dostanete dokonce cd s ovladači jak pro Vistu tak i pro XP,což jistě mnoho lidí potěší.

@Vladimir Pesta: Mohu se zeptat na touchpad, jestli ježdění prstem "nedrhne" ? Podle obrázku nevypadá moc důvěryhodně. Díky za odpověď

@mtmccox: Když se naučíš, tak nedrhne. První zkoušky sice možná vytočí, ale nakonec si zvykneš a odměnou ti bude přesnost ;)

@zer0inFinity-: Tady u tohoto je touchpad velice dobrý,zezačátku se zdá že dře,ale pak si prsty zvyknou a je to good.Mě štve že takový nemá ten můj,je v barvě plastů a není to ono,stojí to za prd,tento je good

@rodrigo: Je pravda,že jsem si k tomu ntb radši dal myš. Ale já nejsem zrovna objektivní,protože touchpady obecně příliš v lásce nemám. Ale jak říkali kolegové,jde o zvyk.

@Vladimir Pesta: Jde o zvyk, já ale taky nemám touchpady moc rád, protože jsem si na ně nezvykl a potřeboval jsem pracovat na počítači, takže jsem si koupil myš.

@rodrigo: Co to všichni povídáte, že nejdřív se zdá, že touchpad drhne??? Já jsem si tedy nemusela ani trochu zvykat, naopak mi ten touchpad přišel hned od začátku mnohem lepší než u jiných notebooků.

Za tu cenu...

Za tu cenu je to myslím dobrá koupě. Je to už docela schopný NB. Mně osobně by od koupě odradila absence HDMI, ale to nemusí vadit každému.

Ketrý je lepší?

je lepší tento notebook, nebo tento
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66547 ???

@Ondra151: já jsem s tímto spokojená :)

Ketrý je lepší?

asus ma lepsi monitor a na nem u nb zalezi hodne...

@nick2009: já zase o asusu slyšela,že dělají šmejdy a podle toh co povídal kamarad který tam pracuje bych se ani nedivila

@myskamyska: asus šmejdy nedělá ale ACER jo.

@vond009: Souhlasím, většina lidí si plete ASUS s ACERem. Asus prodává kvalitní notebooky a výkon/cena je velmi luxusní. Zatímco Acer ne a navíc jsou celkem poruchové. (Samozřejmě jak které.)

@myskamyska: Podle statistiky dělané na 30000 NB je Asus nejspolehliější, těsně před Toshibou. http://bit.ly/bCLk3C

Trošku nelibé zvuky

Možná by někoho mohl také vylekat zvuk DVD mechaniky, např. při spuštění notebooku. Při zátěži komponenty uvnitř vydávají takové "škrkání", ale na to se zvykne, jinak velmi dobrý notebook za tu cenu.

@carlosP: Souhlasím, taky mě to zezačátku celkem zaskočilo, ale pak jsem si na to zvykl a dělá to jen zezačátku, když se dá do mechaniky dvd, aby se načetlo...

Servis od kinmen

Kinmene myslím, že tvůj příspěvek se sem 100% hodí a moc ti za něj děkuju. Vážně uvažuji o koupi tohoto ntb a tohle je jedna z důležitých věcí, která by měla být součástí. Díky

Spolehlivost?

Dnes jsem se od známého, co prodává notebooky dozvěděl docela neradostnou zprávu, poslední tři prodané kousky tohoto notebooku se mu vrátili na reklamaci. Co si o tom myslíte? Je to náhoda nebo není? O tomto notebooku uvažuji, oželel bych chybějící HDMI ale chci spolehlivý stroj. Za tu cenu to nemusí být žádný designový ani výkonnostní skvost, ale chtěl bych aby byl při nejmenším alespoň spolehlivý.

@trestikmiro: Já bych ti ho doporučil objednával sem si K70AB s TurionemX2 zatim ho nemam, ale každej mi říkal kus si ho je to slušnej stroj za slušný peníze. A to co si psal ty tak tendle případ sem slišel s ACERem že se sipe atd.....
Já co sem měl od ASUSu tak to mi vydrželo hóóódně dlouho

Bez OS

Tak jsem pohořel ,když jsem koupil notes bez operačního systému a chtěl tam dát Xp, nevzal to s XPSP3, musel jsem sehnat instalačku s SP2 a šlo, jinak modrá obrazovka s hláškou: došlo k pokusu o spuštění nespustitelného oddílu paměti, hrál jsem si s tím skoro celý den, než jsem na to přišel.

Kde je express card

v technickém popisu píšete: Rozhraní: o USB
o LAN
o WLAN
o Bluetooth
o Webkamera
o Rozšiřující slot: ExpressCardAle dál o něm není ani slovo!

Ach jo

skoda ze tam nejdu nainstalovat Xpecka nema to ovladace. mam upgrade na window 7 ale nevim nevim jestli je to dobry napad. Ani bt mi nejde co k tomu byl protoze jde jen na vistu

@jbjbj: znama ma presne tentno NB a dostali sme na nej XP v pohode na strankach ASUS nandes ovladace. Ale pred instalaci OS XP musis prehodit mod disku na Ide (bios)
A jeste dotaz kdyz ho mas. Co zvladne Grafika?

Sdílená paměť

Ahoj, kde se dá měnit velikost sdílené paměti ke grafické kartě, díky za pomoc....

K50IJ-SX325 - instalace XP

Přemýšlím také o koupi, ale zmátla mě u této verze poznámka :"operační systém: bez OS, podpora MS Windows®7, Vista™" Myslíte, že půjde nainstalovat XP bez problémů?

Nefunguje! Neuznali reklamaci závada se neprojevila.

K vánocům jsme koupili tento NB, ale i s W7 i Vistama počítač zamrzává. První reklamací nám vymělii základní desku a při dalších reklamacích už jen tvrdí, že je bez závady, nutno přeinstaovat OS. Platíme jen neustále technikovi za opětovné přeinstalování OS, ale NB nám stále ještě neslouží. Prý je funkční, mi ho ale můžeme používat pouze jako ozdobu na stole.Má někdo radu?

@Štěpán Račanský: Najdi si zpusob, jak donutit relativne rychle notebook k zamrznuti. Napr. nejaky testovaci program. Dej ho na reklamaci a tam ukaz, ze pri testu zamrzne notebook. Pokud udelaji reinstalaci, tak po nich chtej predvedeni, ze test uz nepada.
Taky je mozne, ze si tam pokazde nainstalujes nejaky ovladac/program, ktery zamrzani zpusobuje.

Instalace XP

jde to,ale musíš to v biosu upravit.Je lepší nainstalovat
XP mod na Win7

Zkušenosti po 1 roce

+Pěknej design
+Bitelnej, opravdovej držák, řežu do něj a drží
+Panty stále dobře fungující
+Netopí
+Nehlučí-Touchpad drhne ve srovnání s HP
-Špatnej display

ASUSK50IJ NOTEBOOK

AHOJ,PROSILA BYCH O RADU, POŘÍDILA JSEM SI NOTEBOOK ASUSK50IJ, ALE MÁM S NÍM PROBLÉM OD ZAČÁTKU, STÁLE MI ZAMRZÁ ALE JEN NA NABÍJEČCE, JDE NORMÁLNĚ A JAKMILE HO DÁM NA NABÍJEČKU TAK ZAMRZNE A MUSÍM HO VYPNOUT CELEJ, A TO JE NĚKOLIKRÁT PO SOBĚ, KDYŽ JSEM HO DALA TECHNIKOVI, UŽ DVAKRÁT, TAK MĚ TO VŽDYCKY AKORÁT PŘEINSTALUJE PROGRAM,JE TAM XP PROGRAM, A ŽE TAM JINÝ PROBLÉM NEVIDÍ, TED JSEM TO MĚLA ZNOVU U NĚJ OPĚT PŘEINSTALOVAL, A ŽE MU TO ŠLO CELEJ DEN BEZ PROBLÉMU, JÁ TO PŘINESLA DOM A PO DVOU HODINÁCH PRÁCE MI ZASE ZAMRZ,ČÍM BY TO MOHLO BÝT? DĚKUJI ZA RADU.

@MONIKA M: Nedávejte tam XPéčka,to k tomu nemte original od asusu cd s Vistama? Nejednodužší co můžete udělat je to že si pořídíte Windows 7 a budete mít klid a jestli máte 4 gb operačku tak jí XPčka ani neviděj celou. mě dokonce muj notes XPčka odmítl instalovat.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru