Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CZC.Gaming Tiefling – mechanická herní klávesnice od hráčů pro hráče

CZC.Gaming Tiefling – mechanická herní klávesnice od hráčů pro hráče

Recenze
CZC.Gaming Tiefling, Kailh Box Red, černá_1617491709
CZC.Gaming Tiefling, Kailh Box Red, černá
2 065 Kč 2 499 Kč
1 652 Kč 1 999 Kč
CZC.Gaming Halfling, herní klávesnice, Kailh Red, CZ_2042876705
CZC.Gaming Halfling, herní klávesnice, Kailh Red, CZ
1 156 Kč 1 399 Kč
CZC.Gaming Warlock, Gateron Low Profile Red, černá_1343107464
CZC.Gaming Warlock, Gateron Low Profile Red, černá
2 065 Kč 2 499 Kč
1 652 Kč 1 999 Kč
CZC.Gaming Chimera Wireless Acrylic, herní klávesnice, průhledná_1388878111
CZC.Gaming Chimera Wireless Acrylic, herní klávesnice, průhledná
1 645 Kč 1 990 Kč
1 314 Kč 1 590 Kč
CZC.Gaming Chimera Wireless, herní klávesnice, černá_881137160
CZC.Gaming Chimera Wireless, herní klávesnice, černá
867 Kč 1 049 Kč
743 Kč 899 Kč

Na CZC se vám snažíme přinášet jen to nejlepší, za co můžeme dát ruku do ohně. Kromě věhlasných značek se do vývoje občas pustíme i my, abychom přinesli zařízení vysoké kvality, ale za mnohem příznivější cenu. Dnes tu pro vás máme mechanickou herní klávesnici.

Balení a elegantní design

Začněme pěkně popořádku, a to od balení samotného. To je relativně strohé, v reálu však více než krásnou klávesnici, prémiový opletený USB-A->USB-C kabel a stručný návod nepotřebujete. Vše je zabaleno v naší tematické krabici, kde hned na první dobrou vidíte, co se pod víkem skrývá. Jde o drátovou mechanickou klávesnici CZC.Gaming Tiefling.

DSC_0814.JPG
DSC_0815.JPG
DSC_0818.JPG

Jakmile herní klávesnici vyndáte z krabice, okamžitě pochopíte, že jde o pořádný kus hardwaru. Hmotnost 840 gramů jasně ukazuje, že se tady na kvalitních materiálech nešetřilo. Šasi je vyrobeno z extrémně pevných plastů, které ani po dlouhých hodinách testování nenesou žádné známky opotřebení. V pravé horní části se vyjímá multimediální kolečko s velice příjemnou odezvou aretace. Ať už chcete svou hlasitost či změnu podsvícení jakkoliv, dokážete i poslepu poznat každé jedno poskočení ukazatele.

Rozložení klávesnice je v 65% velikosti – nenajdete tady tak numerický blok, díky čemuž se rozměry CZC.Gaming Tiefling zastavily na krásných 324x138x41 mm. Jde proto o skutečně kompaktní klávesnici, a to i díky odnímatelnému USB-C kabelu. Ať už vyrazíte kamkoliv, můžete mít u sebe vždy pořádnou, kvalitní a elegantní mechanickou herní krásku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kromě numerického bloku zde ale najdete vše potřebné, kláves je zde totiž 81 + již zmíněné multimediální kolečko. Klávesy jsou přitom podsvícené a s CZ znaky, nemusíte se tak obávat, že byste museli cokoliv lovit ve své paměti. Vše máte pěkně na dohled, a to i v té největší tmě. Podsvícení je ostatně jednou z předností, na které se podíváme podrobněji níže.

Kvalita zpracování a spínače

Volba spínačů v tomto případě padla na Kailh Box Red v2. Pokud s těmito spínači nemáte zkušenost, jde o předem lubrikované spínače z výroby, abyste hned od první vteřiny zažívali ty nejlepší momenty při hraní či při práci. Pětipinový design zajišťuje dokonalou stabilitu spínače, dlouhá pozlacená pružina pak zase dodává rychlejší a jasnější odraz při stisku. Pozlacení přitom není jen pro chlubení, ale zároveň brání rzi a korozi. Díky dvěma malým otvorům je navíc ještě zlepšeno výsledné podsvícení, jež by mohlo být částmi spínače skryto. Jde prostě o skvělou herní volbu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PCB klávesnice umožňuje funkci hotswap, pokud tedy chcete klávesy vyměnit, není nic jednoduššího. Bez jakéhokoliv pájení a složitých operací můžete za pár minut proházet vše, co potřebujete. Máte radši pestřejší barvy? Není problém. Chcete klávesy s jiným povrchem? Cvak, cvak, a je to. Hotswap je povinností pro každou kvalitní mechanickou klávesnici, u které chcete mít jistotu dlouhotrvající kvality a životnosti.

Samotné psaní na klávesnici je krásně přesné a pohodlné. Díky funkci N-Key Rollover si můžete dovolit stisknout i více kláves najednou, přičemž bude každý stisk perfektně zaznamenán a přenesen do počítače či laptopu. Při hraní nebo při psaní se mi tak nikdy nestalo, že by klávesnice nepřesně zaregistrovala mé stisknutí. Co se hlasitosti psaní týká, rozhodně nejde o žádného ticháčka – pokud si potrpíte na pořádný zvuk klávesnice, jenž dodává jistotu a přesnost, tady si přijdete na své.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Podsvícení a nastavování

Naprosto zásadní roli při požitku ze psaní a nastavování hraje podsvícení, které si bere to nejlepší od všech ostatních na trhu, a posouvá vše ještě o kus dál. Díky RGB módu máte dostupných 16,7 milionu barev, což vám umožňuje nastavit úplně cokoliv. Podsvícené přitom nejsou jen kompletně všechny klávesy, CZC.Gaming Tiefling má na stranách průzory, díky nimž se podsvícení dostává i na váš stůl a tvoří ambientní prostředí podle vašeho přání.

Nastavení podsvícení pak provádíte buď rychle pomocí multimediálního tlačítka, kde stiskem přepínáte jednotlivé režimy a otáčením intenzitu, ale také pomocí pokročilé aplikace. Tu v CZC vytvořili přesně pro potřeby našich zařízení, takže se můžete spolehnout na obrovskou sadu voleb, možností a nastavení. Netýká se to přitom jen podsvícení, ale pochopitelně hraje v aplikaci nejdůležitější roli.

03.JPG
04.JPG
05.JPG

Aplikaci si můžete stáhnout přímo na našem webu, a najdete v ní čtyři hlavní položky: Podsvícení; Přiřazení kláves; Správce maker a Hudba. Pojďme tedy jedno po druhém a začněme nastavením podsvícení. Zde lze volit celá spousta věcí, přičemž změny vidíte okamžitě v pravé části obrazovky, kde vám novinky problikávají. Zvolit si můžete z celkem dvaceti režimů podsvícení, a to od klasik v podobě stálého podsvícení, přes kouzelnou duhu až po speciální herní režim se zvýrazněným WSAD a směrových šipek.

Volbou efektů to však nekončí, volit si pak můžete i jednotlivé barvy, a to jak z nejběžnějších kousků, až po ty nejstřelenější z vaší volby. Barvy totiž pomocí palety a posuvníků lze vyladit do nejmenších detailů. Pak už stačí jen zvolit úroveň jasů a rychlost přepínání efektu, a máte klávesnici přesně v tom stylu, jak vám do vašeho herního koutku sedí nejlépe. Klávesnici navíc můžete upravovat hned pro několik profilů, pokud tak na zařízení píše více lidí, nebo jen máte rádi několik přednastavených možností, CZC.Gaming Tiefling se o vás postará.

gal01.jpg
gal02.jpg
gal03.jpg

Aplikace však nabízí i možnost nastavit každé klávese vlastní funkci, a to včetně pokročilých maker. Ty lze naklikat klasickým „programátorským“ systémem, případně můžete prostě zapnout nahrávání a makra přesně ve správném čase nahrát. Pak už stačí jen klávesám tyto funkce přidělit, a máte ultimátní stroj nejen na porážení nepřátel, ale třeba na efektivní práci či psaní.

Poslední z drobností je pak kategorie Hudba, jež dělá přesně to, co byste si představovali – při spuštění funkce vám začne ve zvoleném efektu blikat klávesnice přesně ve stylu systémového zvuku. Je tak jedno, jestli zrovna relaxujete u oblíbené hudby, nebo válčíte na virtuálních kolbištích, CZC.Gaming Tiefling bude přesně reprezentovat veškerý zvuk a dokreslovat jedinečnou atmosféru.

Klady a zápory

+ Prémiové zpracování
+ Úžasný poměr cena/výkon

+ Obrovské možnosti podsvícení
+ Jasné a přesné spínače
+ Kompaktní zpracování
+ Multimediální kolečko

- Pro někoho možná až příliš strohý manuál
- Absence funkčních kláves

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Shrnutí

Klávesnice CZC.Gaming Tiefling je skvělou volbou pro každého, kdo hledá tu nejlepší drátovou mechanickou herní klávesnici za hodně slušné peníze. Extrémně široké možnosti nastavení podsvícení, krásně přesné a kvalitní klávesy a spínače, kompletní české popisky a mnoho dalšího mluví jasně. Za roky vývoje se na CZC udělal obrovský pokrok a sázka na CZC.Gaming je sázkou na jistotu.

 

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru