Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze CZC.Gaming Illusionist, herní bezdrátové myši s neuvěřitelnými možnostmi úprav

Recenze CZC.Gaming Illusionist, herní bezdrátové myši s neuvěřitelnými možnostmi úprav

Recenze
CZC.Gaming Illusionist, bílá_922505081
CZC.Gaming Illusionist, bílá
1 652 Kč 1 999 Kč
1 322 Kč 1 599 Kč
CZC.Gaming Illusionist, černá_1750198786
CZC.Gaming Illusionist, černá
1 652 Kč 1 999 Kč
1 322 Kč 1 599 Kč
CZC.Gaming Shapeshifter, herní myš, bezdrátová_152413281
CZC.Gaming Shapeshifter, herní myš, bezdrátová
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Headhunter, herní myš_951157920
CZC.Gaming Headhunter, herní myš
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Reaper, TTC Red, herní klávesnice, černá_1991881003
CZC.Gaming Reaper, TTC Red, herní klávesnice, černá
1 900 Kč 2 299 Kč

Pořádná optická myš je základem každé sestavy, ať už ji využíváte k práci, nebo ke hraní. Musí přitom splnit několik klíčových věcí, aby šlo o opravdu kvalitní kousek – výborné možnosti nastavení, jemný optický snímač, dlouhá výdrž, kvalitní zpracování nebo nízká hmotnost. Proto tu je CZC.Gaming Illusionist.

Balení a zpracování

Začněme klasicky balením CZC.Gaming Illusionist. Po rozbalení tak v krabici najdete myš samotnou, opletený USB-A->USB-C kabel v příslušné barvě (bílá/černá) a celou řadu jednotlivých krytů a náhradních dílů. Myš můžete pořídit ve světlé nebo tmavé variantě, záměrně však nepíšu prostě v „bílé“ a „černé“. Každé balení totiž obsahuje mnoho rozšíření, díky kterým lze periferii doladit do posledního detailu.

DSC_0751.JPG
11.JPG
12.JPG

Světlá varianta má základní bílou barvu, můžete však přední i zadní část vyměnit za růžovou. A tam to nekončí – jak bílá, tak růžová verze má standardní plnou verzi, nebo verzi perforovanou. V případě růžové dokonce ve stylu drobných srdíček. U tmavé varianty je základní barvou černá, v balení pak najdete doplňující bílá rozšíření. Možností, jak jednotlivé barvy nakombinovat, je opravdu bezpočet a vytvořit si lze přesně to, co do vašeho herního zákoutí sedí nejlépe.

Aby toho nebylo málo, v základu dostanete snad úplně všechny součástky na výměnu. V balení je všechno od teflonových kluzáků, přes náhradní spínače a vyměnitelné gumičky, až po samotná tlačítka. Pokud by se vám tak na myši cokoliv rozbilo, můžete snadno a rychle vyměnit příslušnou součástku a pařit dál. To je věc, kterou nikde jinde nezažijete. Náhradní spínače jsou navíc v několika variantách, můžete si tak vybrat od nejméně hlučného až po klikání s pořádnou odezvou.

DSC_0765.JPG
DSC_0767.JPG
DSC_0774.JPG

Myš patří mezi velice lehké kousky, a přestože váží pouze 75 gramů, je z ní cítit kvalita zpracování a prémiové materiály. Matné plasty díky své povrchové úpravě odpuzují otisky prstů, ani po hodinách hraní tak nebudete mít svou herní periferii zapatlanou a ušmudlanou. Svou velikostí pak myš patří mezi standard, konkrétně jsou rozměry 118 × 61,6 × 38,6 mm.

Klíčové vlastnosti a výdrž baterie

Jednou z nejdůležitějších vlastností jsme si rozebrali v předchozích odstavcích – CZC.Gaming Illusionist je ultimátním zařízením pro nejdetailnější úpravu každého hráče. Možnost pohodlně a rychle měnit jednotlivé součásti myši však nejdou jedinou předností kvalitní optické myši. Pojďme si tedy rozebrat všechny klíčové vlastnosti, kterými se jak světlá, tak tmavá varianta hardwaru může pochlubit.

Začněme programovatelnými tlačítky. Myš jich má hned šest, a všechny si lze nastavit prakticky libovolně skrz dodávanou aplikaci. O tom se rozepíšeme níže. Tlačítka jsou klasicky levé a pravé myšítko, stisknutí scrollovacího kolečka, jedno tlačítko pod kolečkem a dvě tlačítka pod palcem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tlačítko pod kolečkem slouží z výroby pro rychlou výměnu profilů DPI, kde se horní hranice zastavila na nádherných 26 000 DPI. Maximální frekvence dotazování je pak 1 000 Hz. Pokud tedy patříte mezi hráče, kteří pro dokonalý výsledek potřebují širokou škálu nastavení citlivosti, budete tady ve svém živlu. O rozpoznávání pohybu se totiž stará optický senzor PixArt PAW3395.

Herní optická myš CZC.Gaming Illusionist je zároveň i bezdrátová, pro připojení k cílovému zařízení přitom můžete použít buď drátového připojení (tady vše funguje extrémně snadno, kdy na kabel připojíte myš, automaticky se nainstalují všechny ovladače, a myš se spojí s počítačem), nebo vlastního 2,4GHz signálu. Pro jeho využití potřebujete zapojit do sestavy USB dongle, jenž je elegantně schován přímo v těle myši. Pokud tak často jezdíte na cesty nebo pravidelně přeskakujete mezi několika stroji, máte dongle pokaždé u sebe.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jakmile se bavíme o bezdrátovém příslušenství, musí padnout řeč i na výdrž baterie. Dobíjecí akumulátor má kapacitu 600 mAh, což zajišťuje v kombinaci s velmi efektivním řešením spotřeby až 67 hodin používání na jedno nabití. Během testování se nám ani jednu myš nepodařilo vybít do úplného minima, a to jsme jeli desítky hodin hraní, pěkně naplno a se zapnutým podsvícením. Čímž se pomalu dostáváme k další klíčové vlastnosti.

Podsvícení a možnosti nastavení

Jak už to u prémiových herních periferií bývá, ani tady nemůže chybět pořádný zástup efektních světýlek. Díky RGB režimu můžete na myši nechat svítit až 16,7 milionu barev, které vám dokážou doladit perfektní herní atmosféru. Světla se přitom nacházejí po celém povrchu myši – podsvícení najdete u kolečka myši, přímo v těle šasi (pro větší RGB efekt proto skvěle slouží perforovaná verze krytu) a také na zadní straně přímo pod dlaní. Jakmile se tedy pustíte do světa LED podsvícení, nebude žádné místo, kde byste jej nepostřehli.

A01.png
A02.JPG
A03.JPG

Vše si pak lze náležitě nastavovat v aplikaci, kterou najdete na webu CZC. Najdete v ní všechno potřebné od základního nastavení až po velice pokročilé funkce. V první záložce si lze upravovat funkce všech šesti tlačítek, možnosti jsou přitom nekonečné. Kromě předem nastavených variant, jichž jsou řádově desítky, je ve hře také navolení pokročilého makra. Makra najdete v samostatné záložce aplikace, a forma jejich zadávání je čistě na vás. Zvolit lze z klasického nastavení, až po spuštění nahrávání, kdy program sleduje každou vaši akci, aby ji v případě potřeby kdykoliv perfektně zopakoval.

Každá myš si zvládne zapamatovat hned čtyři profily, které navíc můžete exportovat a importovat. Pokud tedy sdílíte herní počítač s někým dalším, nebo máte rádi podrobná nastavení pro jednotlivé hry či formy práce na počítači, nebudete nijak omezováni. Pokročilá nastavení a makra pak lze přenášet i mezi kamarády – vytvořte třeba dokonalou kombinaci pro Fortnite a vyměňte profil s kámošem za jeho vyladěný profil na LoLko.

Poslední záložka v aplikaci pak slouží pro nastavení DPI, v každém profilu jich můžete mít nastavených hned pět. Spolu s citlivostí DPI se pak může měnit i výška zdvihu, USB polling rate nebo efekt podsvícení pro každý DPI profil. Opět jsou možnosti naprosto obrovské a lze si zážitek z hraní vyladit do nejmenších detailů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klady a zápory

+ Neskutečné možnosti modifikací
+ Obrovská zásoba náhradních součástek
+ Možnost výměna spínačů
+ Pokročilé nastavení profilů
+ Dlouhá výdrž
+ Jednoduché nastavení
+ Krásné RGB

- Trochu krkolomnější sundávání krytek
- Strohý návod

Shrnutí

Pokud hledáte skvělého herního parťáka, který vám vydrží dlouhá léta, CZC.Gaming Illusionist je jasnou volbou. Ve všech variantách se totiž dočkáte nejen nadčasového designu a skvělého dílenského zpracování, ale i obrovské zásoby náhradních dílů a možnosti úprav. Ať už by se vám tak po letech zajedl design nebo některá ze součástek začala zlobit, během pár vteřin máte řešení. Skvělá volba, jež konkuruje nejen širokou škálou možností, ale i velice přívětivou cenou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru