Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Chcete doma silnější WiFi? Mesh systém Strong Atria obslouží až 200 m2

Chcete doma silnější WiFi? Mesh systém Strong Atria obslouží až 200 m2

Recenze
Strong ATRIA AX3000, bílá, 2ks_1961925475
Strong ATRIA AX3000, bílá, 2ks
2 313 Kč 2 799 Kč
Strong 5G Router AX3000, bílá_2061175014
Strong 5G Router AX3000, bílá
5 777 Kč 6 990 Kč
4 950 Kč 5 990 Kč

Znáte to… V obýváku je WiFi v pohodě, v ložnici taky, ale pak přejdete do nejvzdálenějšího pokoje v domě nebo nedejbože na zahradu a WiFi začne vypadávat. Nebo není dostupná vůbec. Zesilte ji díky mesh systému Strong Atria!

Japonská firma Strong se specializuje na různá síťová řešení, takže mesh systémy (mesh je anglicky síť) v její nabídce nesmí chybět. Strong Atria WiFi Home Kit AX3000 obsahuje dvě jednotky, které propojíte s routerem, rozmístíte po domácnosti a rázem máte WiFi síť s jedním názvem na ploše až 200 m2. Instalace je přitom maximálně jednoduchá, nepotřebujete být „ajťákem“, abyste tyto chytré krabičky propojili, a ani není nutné nic nastavovat přes administraci mesh systému.

Na CZC.cz teď tento kit pro pokrytí WiFi po celé domácnosti koupíte za cenu 2 799 Kč. Vše jsme pro vás otestovali a přinášíme vám veškeré důležité informace o parametrech mesh systému Strong Atria a jak jej zapojit. Součástí řady AX3000 jsou ještě 5G WiFi router na SIM kartu a WiFi extender.

Obsah recenze:

IMG_4927.jpg
IMG_4929.jpg
IMG_4941.jpg


ČTĚTE TAKÉ:
Mobilní router Strong 5G: Stačí vložit SIM a máte silnou WiFi kdekoliv

1. Obsah balení a design

Hlavní úlohou mesh systému Strong Atria z řady AX3000 je zesílit, respektive plnohodnotně rozšířit pokrytí vaší domácí WiFi sítě a tomu taky odpovídá jednoduchý design. Obě jednotky vypadají stejně – jedná se o jednoduché bílé krabičky, které na sebe nestrhávají pozornost, ale zároveň svým čistým designem nikoho neurazí. Na přední straně se nachází decentní logo Strong a pět stavových LED diod – napájení, WPS, aktivní internetové spojení, aktivní WiFi 2,4 GHz a aktivní WiFi 5 GHz.

Rozměry jednotek jsou 13 x 13 x 7 cm a hmotnost jedné činí i s napájením 320 gramů. Ke každé najdete v krabici napájecí adaptér do 230V zásuvky a dále jeden 1,5m ethernetový kabel s konektory RJ-45 na propojení s jakýmkoliv routerem. My jsme mesh systém testovali ve spojení s mobilním modemem Strong 5G AX3000 na SIM kartu, ale lze jej propojit s jakýmkoliv jiným routerem; nezáleží na tom, jestli v domácnosti používáte router pro bezdrátový, nebo pevný internet.

Nedílnou součástí balení je stručný obrázkový návod, podle kterého zvládne mesh systém zprovoznit skutečně každý. Mobilní aplikace Atria Mesh pro samotné zprovoznění není nutná, ale nabízí řadu užitečných funkcí (viz níže). 

IMG_4927.jpg
IMG_4931.jpg
IMG_4945.jpg

 

Koupit Strong Atria Mesh

ČTĚTE TAKÉ: 1. díl: Jaký typ připojení k internetu zvolit?

2. Propojení s routerem a zprovoznění

Obě jednotky mesh systému jsou shodné, ale jedna bude po připojení k routeru sloužit jako primární. Jako první je tedy potřeba propojit jednu jednotku Atria s jakýmkoliv routerem přes přiložený ethernetový kabel, a samozřejmě ji taky zapojit do do zásuvky pomocí adaptéru. Po stisknutí hlavního tlačítka na zadní straně jednotka naskočí, rozsvítí se všechny LED kontrolky a bude potřebovat chvíli na nastartování.

Jakmile na svém telefonu nebo počítači uvidíte mezi dostupnými sítěmi novou síť Strong, můžete přistoupit k připojení druhé jednotky. Zapojíte ji na opačné straně straně domácnosti do napájení, zapnete a na obou jednotkách stisknete tlačítko WPS pro párování. Na obou krabičkách se rozbliká LED dioda WPS a po chvíli se ustálí, což znamená, že jsou všechny jednotky navzájem propojeny.

Na mobilu nebo počítači byste měli vidět pouze jednu síť, nikoliv další dvě mesh jednotky Strong – tyto jednotky přijmou nastavení z primárního routeru a připojená zařízení nepoznají, že se ve skutečnosti připojují k mesh systému. Ostatně to je jeho hlavní výhodou.

IMG_4895.jpg
IMG_4951.jpg
IMG_4954.jpg

3. Technické parametry

Mesh kit Strong Astria je plně kompatibilní se standardem WiFi 6, který dokáže přenést data rychlostí až 3 Gb/s. Rychlost připojení samozřejmě závisí na providerovi internetu, jeho síti a na parametrech vašeho primárního routeru.

Pokrytí

WiFi standard

Porty

Napájení

 

až 200 m2

až 254 připojených zařízení

 

 

WiFi 6, MU-MIMO, OFDMA (až 3 Gb/s), kompatibilní s WiFI 5

574 Mb/s při 2,4 GHz + 2402 Mb/s při 5 GHz

1x RJ-45 WAN/LAN port

2x RJ-45 LAN port

12 VDC 1A

 

Kromě WiFi připojení umožňuje každá jednotka ještě zapojení 2 zařízení pomocí ethernetového kabelu s konektorem RJ-45, takže můžete takto propojit s internetem například televizi nebo pevný počítač. Co se týče zabezpečení, buďte klidní. Strong dal svému routeru maximální zabezpečení WiFi s WPA3.

Mesh systém Strong Atria lze rozšířit až na 6 spolupracujících jednotek, čímž získáte WiFi pokrytí na ploše až 600 m2.

IMG_4886.jpg
IMG_4888.jpg
IMG_4892.jpg

4. Aplikace Atria Mesh a její funkce

Oficiální aplikace pro smartphony je dostupná na Google Play i App Store. Díky ní můžete svůj mesh systém snadno spravovat, aniž byste se museli přihlašovat do administračního systému.

Přes aplikaci jde zobrazit celou síť se všemi jednotkami, přidat nový „uzel“ (novou jednotku Atria), zobrazit všechna aktuálně připojená zařízení, nastavit rodičovská omezení apod. Velmi užitečnou funkcí je vytvoření separátní WiFi pro hosty, v rámci níž mají pouze vámi nakonfigurované přístupy nebo vlastní heslo – nemusíte jim dávat to své.

Spíše pokročilí uživatelé pak ocení možnost podrobného nastavení LAN a dalších funkcí. Pokud se rozhodnete aplikaci nevyužít, vše si nastavíte taky v administraci přes internetový prohlížeč po zadání přiložené adresy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

5. Shrnutí a verdikt

Moderní mesh systém Strong Atria z řady AX3000 plní skvěle to, k čemu je určen – rozšíří vaši domácí WiFi síť do všech pokojů, zákoutí a klidně i na zahradu, když jej umístíte k oknu nebo do pergoly. Vyniká především snadnou instalací, kdy stačí jednu jednotku propojit s routerem a druhou spárovat bezdrátově. Potěší taky minimalistický design, který koresponduje s ostatními produkty řady AX3000.

Tento „home kit“ obsahuje 2 jednotky, ale lze jej rozšířit až na 6 jednotek a získat tak pokrytí ne 200 m2, ale dokonce až 600 m2. Na CZC.cz jej nyní pořídíte za férovou cenu 2 799 Kč.

Hlavní výhody:

  • 2 jednotky pokryjí až 200 m2 domácnosti

  • domácí síť standardu WiFi 6 s rychlostí až 3 Gb/s

  • 2x ethernetový port pro připojení 2 zařízení kabelem

  • kompatibilita s jakýmkoliv standardním routerem s WLAN

  • kompatibilita s ostatními síťovými zařízeními Strong řady AX3000

Snad vám naše recenze pomohla. Pokud uvažujete o spolehlivém mesh systému, Strong Atria AX3000 vám spolehlivě pomůže rozšířit vaši WiFi síť.

Koupit Strong Atria Mesh

ČTĚTE TAKÉ: Mobilní router Strong 5G: Stačí vložit SIM a máte silnou WiFi kdekoliv

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru