Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nejzajímavější tituly pro PlayStation VR2

Nejzajímavější tituly pro PlayStation VR2

Události
PlayStation VR2_589956236
PlayStation VR2
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation VR2 + Horizon VR: Call of the Mountain_2028281379
PlayStation VR2 + Horizon VR: Call of the Mountain
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 - Nabíjecí stanice ovladače PlayStation VR2 Sense_1943072646
PlayStation 5 - Nabíjecí stanice ovladače PlayStation VR2 Sense
Produkt není určen k prodeji.

Do uvedení nové generace virtuální reality od Sony zbývá poslední měsíc, firma nyní na svém blogu zveřejnila kompletní seznam titulů dostupných v den vydání nebo záhy poté.

Headsety PlayStation VR2 kompatibilní s konzolemi Sony PlayStation 5 zamíří do domácností po celém světě, včetně těch v Česku, už 22. února 2023. Připomínáme, že sadu PSVR2 si můžete na CZC.cz předobjednat v obou variantách. O tom, že půjde o obrovský kvalitativní skok ve virtuální realitě na konzolích, vzhledem ke specifikaci samotného headsetu asi nemůže být pochyb. Tajemstvím však poměrně dlouho zůstával zahalen seznam titulů, které budou k dispozici v rámci termínu, které Sony nazývá "launch window". 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PlayStation VR2

Beat Saber bude, ale později

Podle oficiální specifikace jde o hry dostupné buď v den vydání, nebo nejpozději do jednoho měsíce od uvedení PSVR2 na trh. Je důležité zmínit, že nová generace není vzájemně kompatibilní s tou předchozí, tudíž aktuálně zřejmě finišují práce na portování některých her z původní PSVR na nový hardware. Poslední velká várka oznámení přišla v listopadu a my jsme o ní na Geek magazínu samozřejmě psali. Nyní tu máme 13 dalších oznámených her a také kompletní seznam celkem 37 launch titulů

Největším tahákem samozřejmě bude Horizon Call of the Mountain, což je titul, který je také přibalený k jedné z edicí PSVR2. Velký zájem určitě vzbudí i VR updaty pro hry jako No Man’s Sky, Resident Evil Village a Gran Turismo 7. Velmi pozitivní zprávou ze začátku ledna je i to, že se na PSVR2 objeví populární česko-slovenská rytmická hra Beat Saber. Na listině launch her ji ale nenajdeme, takže vylepšená verze s haptickou odezvou vyjde až později v průběhu roku. 

Kompletní seznam potvrzených videoher si můžete prohlédnout na obrázku níže. Sony však varuje, že v příštím měsíci ještě může dojít k menším úpravám, nebo některé hry nemusí být dostupné ve všech regionech (to by se ČR snad týkat nemělo). 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

To nejzajímavější z nových oznámení

Na oficiálním blogu bylo představeno celkem 13 nových her, my jsme pro vás vybrali 5 nejzajímavějších trailerů. Tak pojďme na to! Prvním přírůstkem je The Last Clockwinder. Skvělá puzzle hra, která loni vyšla na PC a hráče si získala nejen nápaditou hratelností, ale i osobitým stylem a humorem. 

Na cestu kolem světa s pádlem v ruce vás vezme relaxační titul Kayak VR: Mirage, který ale nabízí i závodní mód a multiplayer. V zemi olympijského vítěze Jirky Prskavec tohle musí být hit. 

Na příznivce brutální akce čeká port populární asymetrické střílečky Pavlov původně z PC. Válka namíchaná se zombie apokalypsou ve VR? Ano! 

Čekání na Beat Saber si příznivci hudebních her mohou zkrátit u Synth Riders: Remastered Edition

Virtuální realita je bezesporu platformou pro netradiční zážitky. V Rez Infinite remasterované pro PSVR2 zažijete něco, co lze jen těžko připodobnit ke klasickým videohrám.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru