Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Ouya byla slepá ulička. Razer nadějnou herní službu zavře

Ouya byla slepá ulička. Razer nadějnou herní službu zavře

Události

Spekulovalo se o tom již delší dobu, teprve nyní se však informace potvrdily. Herní platforma Ouya, kterou před čtyřmi roky koupil americký počítačový gigant Razer, definitivně končí. Vypnuta bude už příští měsíc.

Herní služba Ouya vznikla v roce 2012 jako velmi nadějný projekt. Tvůrci tehdy vybírali na crowdfundingovém serveru Kickstarter peníze na rozjetí masové výroby, a podařilo se – desítky tisíc lidí prakticky ze všech koutů světa přispěly více než 160 milionů korun. Výsledkem celé akce byla miniaturní konzole poháněná operačním systémem Android, jejíž hlavní předností byla kromě nízké pořizovací ceny v řádu pár tisíc korun dostupnost více než tisícovky her zadarmo.

Představení systému Ouya

 

Patrně tyto přednosti – a bezpochyby také početná skupina fanoušků – přilákala k nadějnému startupu americkou společnost Razer. Ta v roce 2015 koupila softwarovou část společnosti Ouya za více než 240 miliónů korun.

Už tehdy bylo jasné, že hardware se dále rozvíjet nebude. Samotná konzole Ouya se tedy nástupce nikdy nedočkala, a v podstatě se ani nijak dál nerozvíjela. Naopak bylo velkým překvapením, že služba fungovala další čtyři roky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konzole Ouya

 

Příští měsíc, konkrétně 25. června, budou nicméně servery obsluhující službu Ouya definitivně vypnuty a uživatelské účty smazány. V konzolích budou dále fungovat jen stažené hry, avšak pouze ty, které nepotřebují přístup k internetu. Zástupci společnosti Razer již dříve vyzvali vývojáře, aby svoje hry kromě platformy Ouya nabídli také v prostředí klasického Androidu, tedy skrze obchod Google Play. A to pochopitelně s ohledem na samotné uživatele, aby o své oblíbené tituly nepřišli.

Nabízí se otázka, proč Razer investoval do systému Ouya nemalé finanční prostředky, když nakonec celý projekt zařízl? Odpověď je prostá, technologie z původního startupu totiž daly vzniknout hernímu zařízení Forge TV. To má ambice fungovat jako herní set-top-box u televizorů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Forge TV

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru