Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
PlayStation 5 poslouží také jako multimediální centrum Události
PlayStation 5 Digital Edition  + 100Kč slevový kód na LEGO (kombinovatelný, max. 1ks/objednávku)
PlayStation 5 Digital Edition
8 917 Kč 10 790 Kč
PlayStation 5  + 100Kč slevový kód na LEGO (kombinovatelný, max. 1ks/objednávku)
PlayStation 5
11 149 Kč 13 490 Kč

PlayStation 5 poslouží také jako multimediální centrum

autor: Petr Kirs
O PlayStationu 5 se doposud hovořilo jako o konzoli nové generace, která bude lákat na celou řadu zajímavých titulů. Novinka s číslovkou pět v názvu nicméně poslouží také jako plnohodnotné multimediální centrum.

Už předchozí generace PlayStationů sloužily u televizorů jako multimediální centra. S ohledem na relativně atraktivní cenovku šlo totiž o cenově velmi výhodné blu-ray přehrávače. Ani chystaný PlayStation 5 o pověst multimediálního přehrávače nepřijde, jak upozornil server Flatpanelshd.com.

Ten si všímá toho, že na pětku půjdou nainstalovat nejpopulárnější streamovací aplikace. Konkrétně má jít o programy Netflix, Disney+ a YouTube. Zapomenout nemůžeme ani na populární hudební aplikaci Spotify.

Předobjednat PS5      Předobjednat PS5 Digital Edition

Představení PlayStationu 5

 

Dvě různá provedení

PlayStation 5 se bude nabízet ve dvou různých provedeních, vedle standardní edice přijde na pulty obchodů ještě provedení Digital Edition bez optické mechaniky. Právě přítomnost mechaniky, o které jsme se bavili již výše, mírně promlouvá do designu konzole.

Digital Edition má totiž velmi útlý design, kdy střed konzole je celý černý a je jakoby zabalen do bílého pláště, který základnu symetricky obklopuje ze všech stran. Konzole je postavena vertikálně a má černý podstavec. Mimochodem bílý plášť se směrem vzhůru postupně rozevírá, aby dal prostor otvorům pro chlazení. Na čelní straně pak nalezneme kromě indikačních diod ještě klasický USB a USB-C konektor.

Po designové stránce je tedy PlayStation 5 naprostý unikát – vypadá naprosto skvěle. Neplatí to přitom pouze pro Digital Edition, ale také pro klasickou verzi, která však již symetrický tvar nemá. U ní je bílý plášť po pravé straně mírně vypouklý, v této části totiž byla integrována štěrbinová optická mechanika.

Více se o PlayStationech 5 dozvíte v našem dřívějším článku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oba nové PlayStationy vedle sebe

Názory ostatních Geeků (1)

zer69 ZER

To je fajn

zer69 2. 10. 2020 9:10

A potvrdili uz podporu Dolby Atmos/Vision?

Máš něco na srdci?

nahoru