Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Podívejte se do útrob. Herní bestie od Lenova dostala transparentní kryt

Podívejte se do útrob. Herní bestie od Lenova dostala transparentní kryt

Události
autor: Stanislav Holý

Společnost Lenovo ukázala speciální edici své vlajkové lodi Legion Pro. Ta zaujme především svou zadní stranou, která je částečně transparentní. Díky tomu se můžeme podívat doslova do útrob zařízení.

Lenovo Legion Pro je i ve standardní sériové edici velmi pozoruhodný smartphone. Jde například o první přístroj, kterému se selfie kamera vysouvá ze širší strany. Je to vcelku logické, neboť tento herní model bude většina z nás držet právě v režimu naležato. I kvůli tomu mimochodem byly kamery na zadní straně posunuty až do středu zařízení. Vše bylo zkrátka podřízeno nárokům hráčů.

Výrobce ale pochopitelně nezapomněl ani na stylový vzhled. Zadní strana je u standardní edice dvoubarevná a připomíná písmeno X, přičemž uprostřed černé plochy se nachází logo herní divize Legion. Mimochodem barva je buď černomodrá, nebo černočervená.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Unikátní edice, která byla představena tento týden v Číně, je z velké části bílá, střední část je nicméně transparentní. Díky tomu můžete vidět přímo jednotlivé součástky, které se ukrývají uvnitř telefonu. Je to o poznání působivější, než kdybyste měli sebehezčí barvu vrhající různé odlesky. Tohle se zkrátka Lenovu opravdu povedlo.

Parametry standardní i unikátní edice jsou zcela totožné. Srdcem telefonu je procesor Snapdragon 865+. Jde o osmijádrový čip, který má jednotlivá jádra rozdělená do tří skupin. Vysoce výkonné jádro Kryo 585 Platinum udává pracovní tempo při rychlosti 3,1 GHz. Středně výkonná jádra pak při 2,4 GHz, jde mimochodem opět o Kryo 585, avšak v edici Gold – v telefonu jsou tyto jádra tři. Sestavu úsporných jader tvoří čtyřlístek Kryo 585 Silver taktovaný na 1,8 GHz. Rychlejší by měla být mimochodem i grafika Adreno 650, a to až o 10 %.

Displej nabízí úhlopříčku 6,65 palce, rozlišení Full HD+ (2340 x 1080 obrazových bodů), 144Hz obnovovací frekvenci a podporuje standard HDR10+. Vrcholné provedení disponuje 16GB pamětí a 512GB úložištěm, v prodeji budou nicméně také varianty s menší pamětí – 8 a 12 GB. Hlavní fotoaparát vzadu nabízí rozlišení 64 MPx, doplňuje jej širokoúhlá 16MPx kamera. Na širší straně je pak výsuvná motorizovaná selfie kamera s rozlišením 20 MPx.

Prodej unikátní transparentní edice byl zatím potvrzen pouze pro Čínu. Kdy a zda vůbec se bude prodávat v tuzemsku, zatím není jasné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru