Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Polda 7 je naprostý hit. Hráči se na něj složili za pár hodin Události

Polda 7 je naprostý hit. Hráči se na něj složili za pár hodin

autor: Petr Kirs
Sedmý díl adventurní série Polda přeci jen bude. Legendární detektiv Pankrác v podání Luďka Soboty zaujal hráče natolik, že na vývoj poslali již více než 400 000 korun. Ty byly nutné k tomu, aby hra mohla skutečně vzniknout.

Na Poldovi 7 pracuje Zima Software. Když ale týmu došly peníze na dokončení sedmého pokračování, obrátili se na komunitu. Prostřednictvím serveru Hihit žádali alespoň o 400 000 Kč. Slavný titul evidentně má své čestné místo v herní komunitě doposud, a tak zmiňovaná hranice byla pokořena už pár hodin po spuštění crowdfundingové kampaně.

Upoutávka na Poldu 7

 

Přitom původně tvůrci nastavili výběr peněz na 45 dní. Nebývalý zájem hráčů tedy naznačuje tomu, že ve výsledku by sedmička mohla být daleko větším projektem, než se původně předpokládalo. Je to samozřejmě dáno i tím, že tvůrci budou mít dostatek peněz. Prakticky každou hodinu totiž na účet naskakují další tisíce korun. Lze tedy předpokládat, že ve výsledku kampaň dosáhne několikanásobku původně požadované částky.

Polda je v Čechách a na Slovensku velice populární počítačová hra. Má za sebou již šest dílů, ten zatím poslední vyšel v roce 2014, první v roce 1998. Za tu dobu si tato série získala řadu fanoušků, kteří s ní prožili více než dvacet let. Jde o detektivní příběhy, které řeší potrhlý Pankrác, jehož dabingu se bravurně ujal komik Luděk Sobota. I další role jsou nadabovány populárními českými osobnostmi.

V sedmém díle se společně s Poldou vydáme na Celebritycon, setkání největších celebrit světa. Zde budeme muset vyřešit případ tajemného mimozemského stroje. Vydání hry je naplánováno na říjen 2021. Přispěvatelé v kampani na Hihitu nicméně dostanou kromě hry i další odměny – například pizza párty přímo s autory.

Názory ostatních Geeků (9)

kuroki0 KUR

Pravopis korekce

kuroki0 26. 6. 2020 20:33

Při psaní článků, resp. jejich vkládání bych si dával pozor na pravopis a další chyby v textu. Opravdu to nevypadá dobře. Případně si to po sobě párkrát přečíst.

Jaromír Möwald - CZC JAR
Jaromír Möwald - CZC 27. 6. 2020 22:14

@kuroki0: Máte pravdu - opraveno, za chyby se omlouváme a pravopisného šotka jsme preventivně dali pod zámek :)

kvendy KVE
kvendy 2. 7. 2020 14:56

@kuroki0: Tady někdo píše přes Microsoft Word a pak poučuje druhé. :D

Cheaterboy CHE

Wait a moment

Cheaterboy 27. 6. 2020 0:40

Tak počkat, chcete mi říct že redaktoři si po sobě nečtou text a dělají chyby?!

Jabbattahutt JAB

Žádný hit...

Jabbattahutt 27. 6. 2020 6:13

...pouhá nostalgie. "Polda" nebyl nic moc ani v dobách své největší slávy, ale žvatlal tam ten Sobota a bylo to prostě "naše". No a teď ti tehdejší junioři, kteří to kdysi hrávali, pustili z nostalgie pár korun na naplnění směšného rozpočtu 400.000CZK. Nic víc za tím není...

avatar
DW 27. 6. 2020 7:52

@Jabbattahutt: Jabba je známý bručoun.

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 27. 6. 2020 8:52

@DW: Přijdete si mě na seznam bručounů, které serie Polda taky nikdy neoslovila :D

m.tauchman M.T
m.tauchman 29. 6. 2020 6:35

@BERNADIC: Tak Polda měl spoustu různých chyb, kvůli kterým by se k na 100% zahraní doporučit nedal, nicméně u mne je to nostalgie z dětství, a není to jen vzpomínka lepší skutečnosti, všechny mne známé díly jsem si koupil na Androidu, odehrál, a hra mne pořád bavila. Jediné co děsně stárne jsou vtipy na tehdejší, především politickou, situaci. Hlavně dvojka, tam bylo hodně takových postav a mladším to nic neřekne. A někdy je humor (dost) trapný, někdy se zase člověk opravdu zasměje. Běžná věc tehdejších adventur. A bavila mne i už novodobá šestka.A pokud jde o Sobotu, tak zrovna v Poldovi je výborný. Za dob, kdy dělal scénky se Šimkem, tak tam byl snesitelný, v éře po Šimkovi z něj byl trapák...a v Poldovi je jeho jediná role z této doby, u které mi není za něj trapno, ale naopak.

chudoba38 CHU

Linux

chudoba38 27. 6. 2020 16:44

Hustý

Máš něco na srdci?

nahoru