Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Přání bohů vyslyšena! Age of Mythology dostane definitivní edici

Přání bohů vyslyšena! Age of Mythology dostane definitivní edici

Události
Age of Empires 2: Definitive Edition (PC) - elektronicky_1439205703
Age of Empires 2: Definitive Edition (PC) - elektronicky
371 Kč 449 Kč
Age of Empires IV (PC) - elektronicky_1911007145
Age of Empires IV (PC) - elektronicky
991 Kč 1 199 Kč
PC Game Pass 3 měsíce - elektronicky_1321974454
PC Game Pass 3 měsíce - elektronicky
619 Kč 749 Kč
autor: Ondřej Koch

Fanoušci legendární "božské strategie" od Microsoftu, jejíž kořeny vycházejí z Age of Empires, se konečně dočkají vytouženého remaku.

Zatímco se poslední roky nesly zejména ve znamení remasterů, které jsou pro vývojáře v podstatě jednoduché - stačí poštelovat pár drobností v herním enginu, upravit nasvícení, snížit umělý limit na polygony a "novinka" s patřičně tučnou cenovkou je na světě, letošek, zdá se, přeje spíše plnohodnotným remakům. Na jaře byl kupříkladu oznámen remake prvních dvou dílů série Max Payne. Jen co stihly vychladnout disky s The Last of Us Part I, oznámil CD Projekt remake prvního Zaklínače, a pozadu nezůstal ani Microsoft, respektive jeho dceřiná značka Xbox Game Studios. 

Definitivní edice Age of Mythology je ohlášena, a rozhodně je na co se těšit.

Bohové musí být šílení

Pokud si na Age of Mythology z roku 2002 nepamatujete, pak vězte, že šlo o jakýsi spin-off Age of Empires, pod nímž byli podepsáni původní autoři z Ensemble Studios. Hra obsahovala prvky severské mytologie, ale také egyptské a řecké legendy a bohy. V jádru šlo stále o staré dobré AoE, jenže jako nadstavbu jste mohli na svého soupeře seslat hněv bohů v podobě bleskové bouře nebo ohnivého inferna. A byla to na svou dobu parádní podívaná, která se navíc dobře hrála.

Pro Age of Mythology půjde mimochodem již o historicky třetí vydání. V roce 2014 totiž spatřil světa remaster s podtitulem Extended Edition, který v podstatě jen zprovoznil hru na platformě Steam a počítačích se širokoúhlými monitory. Shodou okolností i hra Age of Empires II dostala svou HD edici, jen aby se nedávno dočkala dalšího vydání, tentokrát v podobě povedené Definitivní edice. 

Právě "definitive edition treatment", jak jej autoři označují, by se měl nyní týkat také Age of Mythology. Co by to v praxi mělo znamenat? Zcela nový grafický engine, vylepšené modely, textury, veškeré příběhové kampaně, snad i včetně dvou vydaných datadisků. A kdo ví, třeba se fanoušci dočkají i nějakého dalšího nového contentu, tak jako se majitelé DLC Dawn of the Dukes pro definitivku Age of Empires II dočkali Čechů v čele se Žižkou.

Případný úspěch by pak mohl být rovnou předzvěstí případného druhého dílu, ale k tomu je ještě dlouhá cesta - nechme se překvapit. Age of Mythology: Retold, jak se remake oficiálně nazývá, zatím nemá určené datum vydání, lze však očekávat, že se hry dočkáme v průběhu příštího roku. A zamíří rovnou do služby Xbox / PC Game Pass. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru