Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Proč upgradovat na novější Mac? Výkon, výdrž i bezpečnost

Proč upgradovat na novější Mac? Výkon, výdrž i bezpečnost

Produktové tipy
Apple MacBook Pro 13 (Touch Bar), M1, 16GB, 1TB, 8-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020)_1553281006
Apple MacBook Pro 13 (Touch Bar), M1, 16GB, 1TB, 8-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020) (CZ)
Produkt není určen k prodeji.
Apple Mac mini M1, 16GB, 512GB SSD, 8-core GPU, Big Sur (M1, 2020)_1482971264
Apple Mac mini M1, 16GB, 512GB SSD, 8-core GPU, Big Sur (M1, 2020)
Produkt není určen k prodeji.
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1/16GB/256GB/7-core GPU, modrá_541441102
Apple iMac 24" 4,5K Retina M1/16GB/256GB/7-core GPU, modrá
32 223 Kč 38 990 Kč
Apple MacBook Air 13, M1, 16GB, 512GB, 8-core GPU, stříbrná (M1, 2020)_1099411715
Apple MacBook Air 13, M1, 16GB, 512GB, 8-core GPU, stříbrná (M1, 2020) (CZ)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Miroslav Václavík

Řada lidí se ve svém životě ráda drží starých odzkoušených věcí. Oblíbené auto, oblíbená kavárna, oblíbená dovolená. Proč zkoušet něco nového, že? Jenže svět technologií běží rychle kupředu a přechod k novému přináší obrovské výhody.

Kdo by nemiloval svůj aktuální Mac nebo MacBook, když se může pochlubit skvělou softwarovou podporou i roky po vydání a skvělým prémiovým zpracováním, jež vydrží dlouhé roky bez menších známek problémů? Jenže je spousta zásadních výhod, které na vás čekají, pokud se vydáte směrem k novým zařízení. Jde zejména o zásadní nárůst výkonu, ještě lepší výdrž baterie nebo pokročilé systémy pro ochranu zařízení i vašich informací.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kvalita, výdrž, výkon a bezpeční. To je Mac.

Dechberoucí výkon

Synonymem skvělého výkonu je ve světě počítačů a laptopů čip M1. Jestliže se kolem technologií točíte třeba jen trochu, určitě jste už o něm slyšeli, i když možná přesně nevíte, v čem je jeho hlavní síla. Apple se od roku 2020 rozhodl vzít pod svá křídla i vývoj a výrobu procesorů, což mu přináší řadu výhod. Jedna z těch nejdůležitějších je pochopitelně provázanost napříč celým zařízením – procesor vhodně využívá jak silných stránek hardwaru, tak softwaru.

Čip M1 díky tomu zvládá dělat všechny své úkony mnohem rychleji, než třeba u řešení od konkurenčních firem. Nové Macy a MacBooky tak zvládají rychleji zpracovávat video, využívat potenciálu pro kvalitnější hraní nebo nabízet potřebný výkon při strojovém učení. Cokoliv vás napadne, dokáže čip M1 při přímém srovnání s procesory konkurence rychleji.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V hlavní roli čip Apple M1

Skvělá výdrž na několik pracovních dnů

Díky tomu, že Apple svůj procesor vyrábí, dokáže celkové provázání využívat i u práce s energií. Nové Macy vás tak ohromí neuvěřitelnou výdrží na jedno nabití. Třeba takový MacBook Air zvládne navzdory svým minimálním rozměrům až 18 hodin na jedno nabití. Když se pak podíváme na MacBook Pro, bavíme se u varianty s M1 Pro až o 21 hodinách přehrávání videa na jedno nabití. Takové množství času vám vystačí hned na několik pracovních dní, aniž byste museli v okolí hledat zásuvku.

Bezpečí na prvním místě

Pro všechny produkty Applu byla jednou z hlavních zásad bezpečnost, ať už se bavíme o zabezpečení samotného zařízení, nebo o ochranu soukromí uživatele. I v tomto směru se tak Macy generaci od generace posouvají. Například prohlížeč Safari má v sobě integrovanou inteligentní ochranu před sledováním vašeho fungování na internetu. Firmy o vás tak nebudou získávat data v momentech, kdy o to vy sami nevíte. Jenže novou verzi Safari si můžete nainstalovat díky skvělé dlouhodobé podpoře i na starších zařízeních. Proč je tedy upgrade důležitý i v tomto případě? Opět je odpovědí čip M1.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mac ochrání vás i vaši rodinu

Během vývoje totiž Apple zapracovával vlastní integrovanou architekturu Secure Enclave, čímž navazuje na předchozí zapracování u iPhonů. Ochrana se tak přesouvá z výlučně softwarového světa do toho hardwarového. Přímo v srdci zařízení tak máte zabezpečená přihlašovací hesla a jistotu pokročilého šifrování dat. To všechno se ale děje bez potřeby jakkoliv se o bezpečnost starat. Mac to zařídí za vás a vy můžete v klidu pracovat přesně tak, jak potřebujete. Pochopitelně bez toho, aniž byste to jakkoliv pocítili na skvělém výkonu zařízení.

Kde všechno tohle najdu?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Výhody, o kterých jsme se rozepisovali výše, najdete ve všech zařízeních Mac s čipem M1. Vybírat si přitom můžete z celého zástupu notebooků a počítačů. Pochopitelně čipy M1 najdete v již zmíněných Apple MacBook Air či Apple MacBook Pro, výjimkou však nejsou ani all-in-one řešní v podobě Apple iMac či kompaktních Apple Mac mini. Ať už se tedy Mac potřebujete k čemukoliv, teď je ten správný čas na upgrade. Čeká na vás něco dosud nevídaného.

 

nahoru