Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
První mobil využívá umělou inteligenci, aby lidem zakázal fotit nahotu

První mobil využívá umělou inteligenci, aby lidem zakázal fotit nahotu

Události
autor: Karel Dvořák

Zařízení okolo nás se stávají rok od roku chytřejší. Jasným důkazem toho je nový smartphone Tone e20, který jako první na světě využívá umělou inteligenci, aby nedovolil lidem fotit erotické snímky. V praxi je to užitečnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Na internetu číhá celá řada nebezpečí, platí to především pro nejmladší jedince. Nebavíme se totiž o virech a dalších škodlivých programech, ale násilnících, kteří loudí z náctiletých uživatelů nahaté snímky či videa. Koneckonců hojně diskutovaný dokument V síti od Víta Klusáka ukazuje tuto problematiku ve své nejsurovější podobě.

Spásou pro rodiče – ale v konečném důsledku také pro samotné oběti z řad dětí – by mohl být alespoň částečně právě chytrý telefon Tone e20. Ten totiž s pomocí umělé inteligence automatiky rozpozná, co chcete zrovna fotit. A pokud půjde o nahaté snímky, jednoduše fotoaparát zablokuje. Lechtivé momenty tedy nelze vůbec pořídit – a to nejen sebe, ale pochopitelně ani dalších lidí. Zda umělá inteligence funguje i při natáčení videí, výrobce neprozradil.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tone e20

 

Co se fotoaparátů týče, novinka má tři hlavní senzory. Kromě hlavního senzoru s rozlišením 13 MPx je k dispozici ještě širokoúhlý 12 MPx objektiv a 2MPx kamera pro vytvoření efektu rozmazaného pozadí jako u digitálních zrcadlovek. Čelní kamera pak nabízí rozlišení 8 MPx.  

V ostatních parametrech se přístroj příliš neliší od současné mobilní nabídky. Je poháněn čipsetem MediaTek Helio P22, který má k dispozici 4 GB operační paměti a 64GB úložiště. Displej má úhlopříčku 6,26 palce a poměr stran 19,5:9. Protáhlý dotykový panel pak nabízí rozlišení HD+.

I výbavou modelu Tone e20 dává výrobce tušit, že telefon je určen především pro děti, kterým jej pořídí jeho rodiče. Cena by se měla bez daně pohybovat v rozmezí čtyř až pěti tisíc korun. Snad jedinou vadou na kráse je fakt, že se novinka nabízí výhradně v Japonsku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tone e20

Názory ostatních Geeků (10)

sova11 SOV

Tone e20

sova11 25. 2. 2020 11:00

Za mě zbytečná funkce. Malým dětem stejně mobil do rukou nepatří a zbytek je o výchově.

m.tauchman M.T
m.tauchman 25. 2. 2020 11:19

@sova11: Asi tak, a hlavně - když nepůjde foto mobilem, tak jiných cest je dnes tolik (klasický foťák, webkamery...), že to nezabrání ničemu - jen to lehce zkomplikuje.

avatar
corpse_despy_ 25. 2. 2020 11:53

@m.tauchman: já bych všechny tyhle telefony zakázal a byl by klid.. z lidí to dělá jen ***** nonstop čumící do miniobrazovky bez sebemenšího náznaku odezvy... na co takové lidi..

m.tauchman M.T
m.tauchman 25. 2. 2020 12:30

@corpse_despy_: Přehnané zákazy vždycky vedly jen k rebélii a zhoršení situace. Technologie taková je, a není na ní nic špatného, když se to nepřehání. Je třeba najít míru, a tu v těch dětech by měli nastavit rodiče. Když se to řeší post-of, tak je už většinou pozdě.

kravec KRA
kravec 25. 2. 2020 17:49

@m.tauchman: Ono.. Niekedy, kým som chodieval na strednú školu, to nebolo bežné možné ani bez zákazov, nakoľko mať foťák v tých časoch nebolo tak bežné, a rodičia si ho strážili. Foto mobilom stalo za nič... Kto chce si cestu nájde vždy, aj vtedy, len to už bude viac premyslené, a najskôr medzi partnermi, a určite nie nejaké nerozvážne rozhodnutie nejakej 12 ročnej dcéry na toalete alebo v kúpeľni...

m.tauchman M.T
m.tauchman 26. 2. 2020 6:14

@kravec: Tak časy se mění, dneska je čočka kamery skoro ve všem a všechno je hrozně snadno dostupné, taková webka se dá sehnat doslova za pár drobných, takže i bez mobilu se dá si snadno poradit. Já vyrůstal v podobné době, na střední jsem si pořídil svůj první digiťák a zdaleka to nebylo běžné mít takovou kameru doma. Mobily neuměly fotit, nebo s tím začínaly, co je sociální síť tenkrát nikdo nevěděl. Tak je vcelku jasné, že tenkrát takové problémy nebyly...

sova11 SOV
sova11 8. 3. 2020 12:11

@m.tauchman: ;-)

avatar
dostál67 25. 2. 2020 15:53

@sova11: Pokud člověk chce vždycky si cestu najde za mě docelá zbytečná funkce

FilipBoka FIL
FilipBoka 12. 3. 2020 14:03

@sova11: Já nevím lidi ale jestli si myslíte že když zakážete svým dětem mobily a počítače tak to při výchově pomůže ? V realitě to má z mích zkušeností když dítě je zdravé (převážně mentálně) tak tohle zakazování má spíš v budoucnu opačný efekt. Když dítě se naučí od útlého věku s tím pracovat tak když bude růst tak je jasné že bude na tom furt, je to něco jiného zajímavého, ale z toho každé dítě vyroste a ty věci co se z počítačů a telefonu naučil tak to potom využívá. Vy v tom nevidíte ten potenciál protože jste už to berete jako něco přirozeného, ale dítě se z toho dokáže vážně moc věcí naučit a zjistit. Ale pochopitelně tady jsou i spoustu rizik, ale tak nechte to dítě se spálit, když dítěti řeknete ať nesahá na tu horkou pec co asi udělá ? Sáhne si... Takový je každé dítě, takový jste byly i vy, a vy tady teď pokrytecky píšete tohle ? Zamyslete se nad tím a nebuďte ovečky.

liborc LIB

A co screenshot?

liborc 29. 2. 2020 10:13

Co screenshot? Jde pořídit screenshot appky foťáku?

Máš něco na srdci?

nahoru