Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Razer promění libovolný mobil na konzoli. Levné to ale nebude

Razer promění libovolný mobil na konzoli. Levné to ale nebude

Události
Razer Kishi, Android_1013923489
Razer Kishi, Android
Produkt není určen k prodeji.

Už příští měsíc by měl do České republiky dorazit očekávaný ovladač Razer Kishi, který dovede bez nadsázky proměnit libovolný chytrý telefon na televizní konzoli. Tajemstvím tak po několika měsících není už ani cenovka této novinky.

Kishi si premiéru odbyl již letos v lednu na veletrhu CES v americkém Las Vegas a CZC.cz bylo u toho. Razer však tehdy neprozradil, kdy a za jakou cenu se novinka začne prodávat. Nyní je již jasné, že do tuzemských obchodů zajímavý ovladač dorazí hned zkraje letních prázdnin, tedy už za pár týdnů. V rámci předobjednávky jej lze pořídit již nyní, případní zájemci nicméně musí počítat s cenovkou 2449 Kč.

Razer Kishi totiž dovede posunout hraní na smartphonech na úplně novou úroveň. Místo matlání po displeji můžete jednoduše využít hardwarová tlačítka, která jednoduše přicvaknete po stranách telefonu a připojíte je prostřednictvím USB konektoru či lightning kabelu.

Razer Kishi v akci

Oficiální představení novinky v podání výrobce

 

Jak je tedy z řádků výše patrné, nepotřebujete žádný speciální mobil, Kishi podporuje přístroje s Androidem, a dokonce i s iOS. Tedy jinými slovy můžete připojit klidně i nejnovější iPhony od společnosti Apple. Libovolný přístroj se sevře v ovladači podobně jako ve svěráku. Jak jsme mohli vyzkoušet v praxi, na telefonu poté drží velmi pevně.

Díky ovladači získáte dvě analogové páčky, směrový kříž, čtyři ovládací tlačítka, tři navigační klávesy a v neposlední řadě také páry trigerů a bumperů po vzoru klasických televizních konzolí. Samotný gamepad se dobijí přímo z připojeného telefonu, vlastní baterii neobsahuje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Kishi

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Cena

Dva a půl litru, hmmm... :-D A jaký bude support u her? Protože už jsem zkoušel připojit ovladač k mobilu, to ostatně není nic těžkého, ale blbé na tom bylo, že většina her s tím nespolupracovala, nebo nespolupracovala korektně.Ono když má hra udělané jen ovládání prstem, tak se opravdu připojením ovladače zázračně nepřemapuje a nezmění ovládání na úplně jiný styl...

@m.tauchman: Mám verzi Junglecat, která měla podporu (kryt na mobil pro uchycení gamepadů) pro tři telefony. Pořizovací cena byla vysoká (3000), ale funguje se všemi emulátory a PS /Steam remote taky na 100%. Myslím si, že tohle bude fungovat úplně stejně. Až na tu cenu velká spokojenost.

@Hikorust: Emulátory jo, ty jsou v pohodě, (tam se dá i namapovat a s gamepadem počítají), ale co regulérní Android hry? Tam to moc nefungovalo.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru