Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenzujeme artbook Svět hry Cyberpunk 2077

Recenzujeme artbook Svět hry Cyberpunk 2077

Produktové tipy
Kniha Svět hry Cyberpunk 2077_590816697
Kniha Svět hry Cyberpunk 2077
590 Kč 649 Kč
435 Kč 479 Kč
Kniha The World of Cyberpunk 2077 - Deluxe Edition (EN)_1988884695
Kniha The World of Cyberpunk 2077 - Deluxe Edition (EN)
Produkt není určen k prodeji.
Cyberpunk 2077 (PC)_37985882
Cyberpunk 2077 (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Cyberpunk 2077 (Xbox ONE)_1847351671
Cyberpunk 2077 (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Cyberpunk 2077 (PS4)_1053665538
Cyberpunk 2077 (PS4)
Produkt není určen k prodeji.

Temná budoucnost, kyberneticky upravení zabijáci, mocné korporace a žádná pravidla. Vítejte v Night City.

Cyberpunk 2077 měla být stejně revoluční hra jako třeba třetí Zaklínač. A taky být mohla, kdyby vyšla o něco později, pořádně se vychytaly chyby a nic se neuspěchalo. No ale budiž. Rozhodně tu nebudu tvrdit, že jde o špatnou hru, užil jsem si jí hodně, přeci jen jsem od ní však očekával víc a podle reakcí fandů jsem očividně nebyl sám. Na druhou stranu Night City a jeho okolí rozhodně stály za prozkoumávání. Celý svět Cyberpunk 2077 je fascinující, do detailů promyšlený a chytrý. A není vůbec těžké nechat se jím pohltit, i když grafika na PS4 nevypadá zrovna úžasně a celá hra občas spadne. Tvůrci snad časem zvládnou svoje dílo opravit a vymáčknout z něj to, co původně slibovali, Ale pokud si chcete připomenout, proč jste se stejně jako zbytek světa na tohle sci-fi RPG tak moc těšili, nebo na něj nalákat někoho, komu se vyhnulo, kniha Svět hry Cyberpunk 2077 vám poslouží perfektně. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Svět hry Cyberpunk 2077

Artbook plný informací o fascinujícím herním světě.
Skvělé obrázky plné detailů.
Vše od popisů jednotlivých čtvrtí až po značky futuristických aut.
Spousta informací je obsažená už ve hře. Nic moc nového se nedozvíte.

Vítejte v Night City

Jde o artbook, na kterém se ale jeho tvůrci pořáně vyřádili a už po přečtení a prolistování několika prvních stránek je evidentní, že i když tu není moc prostoru pro kreativitu a řekněme vyprávění, přeci jenom to CD Projekt Red nějak oživit zkusil. Celá knížka se totiž tváří jako materiál, který vznikl v malém a nezávislém nakladatelství přímo v Night City. Takovém, co nepatří žádné mocné korporaci a nemá zájem kopat za nějaký konkrétní tým a chce být objektivní. Samozřejmě jde pořád o knížku a má především popisovat herní svět, je ovšem fajn, že tam, kde byl prostor pro nápady, se toho autoři nebáli a nechtějí jen suše popisovat. Naštěstí jsou ale i ty suché popisy dost zajímavé. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Svět hry Cyberpunk 2077 se v jednotlivých kapitolách věnuje historii Night City, mocným korporacím, které tu mnohdy očividně válčí o moc a vliv, ale i gangům, jejichž členové vládnou zapadlým koutům města a nočním ulicím. Každá čtvrť má svůj vlastní ksicht a styl, u něhož se designéři vyřádili a přičtení na člověka vyloženě dýchá bohatost herního světa. A nebo ho láká k tomu, aby do něj zkusil ve hře sám proniknout. V tomhle směru funguje knížka výtečně. Je radost jí listovat, seznamovat se s významnými osobnostmi Night City a třeba i se značkami aut, na jaké lze narazit nebo jednotlivými unikátními oblastmi. Samozřejmě by se dalo podotknout, že tyhle informace lze najít i v samotné hře, ale upřímně při pátrání po tom, čím se zabývá společnost Millitech, jak funguje ambulance a nebo pár zajímavostí o popovém fenoménu Prcinky, je přeci jenom lepší listovat knihou než to lovit na obrazovce. No a navíc to celé skvěle vypadá.

Pro znalce i nováčky

Co by byl artbook bez obrázků? I kdyby byl Svět hry Cyberpunk 2077 napsaný ve svahilštině, vůbec by to nevadilo, protože materiálu ke kochání tu najdete zatraceně hodně. Nádherné obrázky jednotlivých čtvrtí roztažené přes celou dvoustránku doslova přetékají atmosférou i malými detaily, prostor tu však dostávají pochopitelně i unikátní cyberpunkové technologie. Mě osobně ovšem nejvíc bavily věci, které člověk ve hře snadno přehlédne. Různé reklamy na výrobky a síťařské vybavení, promo materiály korporací a podobné věci, které při střílení žoldáků člověk moc nevnímá. Tady je konečně čas se zastavit a obdivovat detailnost a nápaditost, s níž v CD Projekt Red k Cyberpunku 2077 přistoupili. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Je to prostě paráda. Informacemi nabitá kniha s hromadou nádherných obrázků a maleb, jejíž jediný problém opravdu tkví v tom, že spoustu informací už si může člověk vyzobat v samotné hře. Na druhou stranu Svět hry Cyberpunk 2077 očividně cílí buď na fandy, kteří prostě chtějí mít v knihovně krásnou bichli o hře odehrávající se v hodně neobvyklém a perfektně vymyšleném prostředí, nebo na ty, kdo se s ní ještě nesetkali a tohle by je mohlo donutit to změnit. Ať už patříte do té či oné skupiny, tahle knížka vás potěší. Nic nového v ní sice nenajdete, ale jako připomínka toho, co herní Cyberpunk 2077 byl, nebo možná v jistých ohledech spíš mohl být, funguje výtečně. A prostě vypadá nádherně.

Hodnocení: 85 %

Autor: Pat Mills, Marcin Batylda, Alex Boiret

Vydává: CD Projekt Red, Dark Horse

Počet stran: 192

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru