Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Samsung odhalil skládací mobil v plné kráse. A hromadu novinek k tomu Události

Samsung odhalil skládací mobil v plné kráse. A hromadu novinek k tomu

autor: Petr Kirs
Velmi zajímavé video zveřejnila dnes společnost Samsung, odhaluje na něm totiž celou řadu chystaných přístrojů. Například i skládací smartphone s ohebnou obrazovkou, který si má odbýt oficiální premiéru až v nadcházejících týdnech.

„Odhalujeme budoucnost,“ hlásá hrdě nové video společnosti Samsung. Podnik jej vydal k příležitosti desetiletého výročí vzniku chytrých telefonů Galaxy. Minutový snímek dává jasně najevo, jak moc chytré telefony v dnešní době ovlivňují prakticky jakýkoliv obor lidského snažení. Ať už jste podnikatel, módní návrhář nebo hráč mobilních her, tito mobilní společníci nám jsou vždy po ruce.

Budoucnost technologií podle Samsungu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá ve videu skládací smartphone

 

Novinek je na videu vidět více než dost. Zajímavě vypadá například obří návrhářské studio složené ze tří velkoformátových dotykových obrazovek, ale také okna domu, která se dovedou proměnit na displeje. Jihokorejský elektronický gigant nicméně také ukazuje, jak budou jednou mobily sloužit ke hraní – jednoduše je připneme na ruku a necháme se pohltit vírem rozšířené reality.

Uplatnění nicméně naleznou nové vychytávky také ve zdravotnictví a umělecké sféře. S kompaktním modulem se dovede smartphone proměnit na ultrazvuk, tetování nejprve nakreslíme na velkém tabletu, načež na kůži jej co nejšetrněji vytetuje speciální robot. Fantazii se zkrátka v budoucnosti meze klást nebudou.

Mobilní fandy nicméně v krátkém snímku nejvíce zaujme skládací mobil s ohebným displejem, který se vůbec poprvé odhaluje v plné kráse. Loni totiž výrobce pouze ukázal při zhasnutých světlech, jak pracují dva displeje na zařízení, ale z designu toho moc vidět nebylo. Nyní je už zřejmé, že zařízení bude velmi kompaktní a bude mít poměrně líbivé linie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hrát budeme v rozšířené realitě

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zajímavě vypadá nicméně také mobilní ultrazvuk

 

Zástupci Samsungu již dříve uvedli, že chystaná novinka přináší to nejlepší z obou světů: kompaktní smartphone, který lze rozbalit, a otevřít tak větší displej pro multitasking a sledování obsahu. Při používání aplikací je možné rozbalením přístroje hladce přejít z menšího na větší displej. Uživatelé mohou navíc brouzdat po internetu, sledovat média, být ve spojení a plnit několik úkolů naráz, aniž by jim cokoli uniklo, protože mohou současně na větším displeji používat tři aktivní aplikace.

Samsung novou technologii nazývá Infinity Flex Display. Bližší informace o zařízení – například ani o použitém hardwaru, však zástupci podniku nechtěli zatím prozradit. Jisté je nicméně to, že skládací smartphone bude spolupracovat s novým uživatelským rozhraním zvaným One UI, které se snaží odbourat bariéry displejů a přinést pracovní plochu přesahující rámečky displeje.

Na bližší informace o skládacím smartphonu – a pochopitelně také o dalších novinkách – si nicméně budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na tabletu nakreslíte tetování…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…a robot už veškerou práci dokončí

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru