Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Sony spustilo režim mezigenerační kompatibility pro PlayStation Události
PlayStation 5  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
PlayStation 5
11 149 Kč 13 490 Kč
PlayStation 5 Digital Edition  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
PlayStation 5 Digital Edition
8 917 Kč 10 790 Kč

Sony spustilo režim mezigenerační kompatibility pro PlayStation

autor: Karel Dvořák
Pondělí 13. července je zlomovým datem. Společnost Sony totiž spustila režim mezigenerační kompatibility mezi PlayStation 4 a PlayStationem 5. Díky tomu bychom se měli dočkat dostatku her už při uvedení pětky na trh.

Mezigenerační kompatibilitu budou muset zajistit přímo samotní herní tvůrci. V praxi by to mělo vypadat tak, že jakýkoliv titul pro PS4 plánovaný po 13. červenci bude muset běžet bez problémů také na PS5.

Je nicméně nutné zdůraznit, že toto zlomové datum se váže ke schvalování her přímo ze strany Sony, nikoliv k samotnému vydání her po tomto datu. Pokud se tedy nějaký konkrétní titul dočká schválení ještě před 13. červencem, ale vyjde až později, nebude nucen tvůrce zpětnou kompatibilitu zachovat. 

Představení konzole PlayStation 5

 

To jinými slovy znamená, že všechny hry vydané během léta, podzimu a dále nebudou následně muset vycházet ve verzi také pro pětku. I tak by mělo být v době uvedení PS5 na trh k dispozici více než dost her. Vedení japonského herního gigantu se totiž nechalo již dříve slyšet, že na pětce poběží stovka nejhranějších her pro PlayStation 4.

Kompatibilní tituly budou muset obsahovat stejné funkce na PS4 i PS5, a navíc k nim budou muset tvůrci zajistit i odpovídající podporu, hráči by tedy neměli být ochuzeni ani o budoucí záplaty. Pro samotné tvůrce to samozřejmě bude více práce, na druhou stranu si zajistí, že o jejich tituly bude zájem na obou generacích konzolí.

PlayStation 5 by se měl na pultech obchodů objevit před Vánocemi, a to ve dvou verzích – s optickou mechanikou a bez.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ovladač pro PlayStation 5

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru