Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Test HTC HD2 - nejvýkonnější telefon na světě

Test HTC HD2 - nejvýkonnější telefon na světě

Recenze

V dnešní recenzi se podíváme podrobněji na povedený telefon HTC HD2, který je vybaven obrovským 4,3“ displejem, 1 GHz procesorem a 488 MB operační paměti. Díky tomu jej lze označit za jeden z nejvýkonnějších komunikátorů na světě.

HTC je jeden z předních představitelů asijské smartphonové produkce a ve svém sortimentu kombinuje zařízení postavená na platformách Windows i Android. Komunikátor HTC HD2 není žádnou žhavou novinkou. Firma jej poprvé představila již v na podzim loňského roku. V obchodech začal být tento povedený přístroj dostupný v prosinci před Vánocemi. Proč tedy přinášíme test až nyní? Neboť v únoru výrazně klesla pořizovací cena HTC HD2, díky čemuž je přístroj ještě více zajímavý než dříve. Pojďme si tedy na úvod popsat, co všechno telefon nabídne.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HTC HD2 ve zkratce

HTC HD2 (Leo) je vybaven operačním systémem Windows Mobile 6.5 Professional s nadstavbou HTC Sense a celou řadou dalších multimediálních funkcí spolu s GPS přijímačem.

O rychlý chod přístroje se stará procesor Qualcomm QSD8250 Snapdragon s taktem 1000 MHz. Přístroj využívá 512 MB paměti ROM a 448 MB paměti RAM. Zabudován je 4,3 palcový dotykový displej s WVGA rozlišením 480x800 pixelů. Nechybí ani fotoaparát s rozlišením 5 MPx. Pro uživatelská data lze též využít microSD paměťový slot (kompatibilní se specifikací 2.0).

HTC HD2 v sobě dále integruje multimediální přehrávač s podporou videa formátů WMV, ASF, MP4, 3GP, 3G2, M4V a AVI, nechybí ani možnost poslechu hudby ve formátech AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, QCP, MP3, WMA, WAV, MIDI nebo M4A.

HTC Touch HD2 může zaujmout uživatele také začleněním technologie HSDPA a WCDMA, technologie EGDE (GPRS) je samozřejmostí spolu s podporou WiFi IEEE 802.11bg, pro rychlý přístup k internetu, dále je tu použita technologie Bluetooth a GPS. Zařízení je napájeno Lithium-iontovou baterií s kapacitou 1230 mAh. Která vydrží napájet zařízení až 390 hodin při WCDMA a až 490 hodin při GSM provozu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obsah balení

Telefon je dodáván v drobné a bytelné kartónové krabičce bílé barvy. Ta je velice nenápadná, popravdě nevšimnout si samolepky HTC, jen těžko by někdo odhadoval, že se uvnitř ukrývá mobilní telefon.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zajímavá je pouze spodní strana obalu, která je vyvedena v kontrastní zelené barvě. Touto stranou se také můžete dostat do útrob krabičky, kde se již ukrývá samotný mobilní telefon – HTC HD2.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kromě komunikátoru naleznete v balení také vše, co budete při jeho každodenním používání potřebovat. Jmenovitě tedy síťovou USB nabíječku, sluchátka s vestavěným mikrofonem a v neposlední řadě také micro USB kabel, který slouží k propojení přístroje s počítačem i napájení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vzhled a kvalita zpracování

Hned na první pohled působí telefon doslova obřím dojmem. Za to může do jisté míry displej s úhlopříčkou o velikosti 4,3“ s rozlišením 480 x 800 pixelů – komunikátor s větším displejem se na trhu hledá jen velice těžko, vždyť i tolik populární iPhone od Applu má “pouze“ 3,5palcový displej s rozlišením 320 x 480 obrazových bodů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zpracování telefonu je velice precizní. Všechny spoje na sebe velice přesně doléhají, žádný z plastů se jakkoliv neprohýbá a nikde jsem nezpozoroval ani po více než dvou měsících používání žádný neduh, alespoň tedy, co se zpracování týče.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejlépe je kvalita zpracování komunikátoru vidět na zadní straně, kde je baterie ukryta pod velice odolným kovovým krytem. Kryt přesně doléhá a nikde nemá žádnou vůli. Díky pevnému výrobnímu materiálu navíc dodává celému přístroji punc odolnosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na levé straně přístroje je umístěn souvislý podlouhlý ovládací prvek. V jeho horní i spodní polovině se schovávají tlačítka pro ovládání hlasitosti. Na protilehlém pravém boku je umístěn pouze drobný otvor, který slouží k jednoduchému otevření zadního krytu. Veliký je tak akorát na nehet palce nebo ukazováčku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na spodní straně telefonu je umístěn audio konektor jack 3,5 mm, jenž slouží k připojení běžných sluchátek. Nechybí tu ani micro USB konektor pro propojení telefonu s počítačem či napájení. Zcela hladká je protilehlá horní strana přístroje, kde bývá zpravidla u chytrých telefonů umístěno pohotovostní tlačítko. To je u komunikátoru HTC HD2 nahrazeno tlačítkem pod displejem se symbolem ukončení hovoru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tlačítko pro restartování přístroje je skryto pod zadním kovovým krytem. To není popravdě vůbec na obtíž, protože na rozdíl od starších přístrojů není HTC HD2 nutné prakticky vůbec restartovat – přesněji za dobu delší než dva měsíce jsem jej restartoval při běžném použití pouze jednou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pod zadním krytem se kromě baterie ukrývá také otvor na vložení SIM karty a paměťové karty. Na zadní straně si můžete také všimnout mírně vystouplého fotoaparátu, který je vybaven dvoudiodovým bleskem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Technické parametry

Komunikátor

HTC HD2

Úhlopříčka displeje

4,3"

Rozlišení displeje

800 x 480 pixelů

Typ procesoru

Qualcomm MSM 8250 (Snapdragon)

Takt procesoru

1000 MHz

Velikost operační paměti

488 MB

Datová úložiště

Vestavěná paměť 512 MB; podpora paměťových karet microSD

Rozhraní pro připojení k PC

Bluetooth, USB, WiFi

Vestavěný fotoaparát

Rozlišení 5 Mpx s dvoudiodovým bleskem; možnost natáčení videa

Další funkce

GPS navigace,

Operační systém

Microsoft Windows Mobile 6.5 Professional

Rozměry

67 x 120 x 11 mm

Hmotnost

157 g

Ergonomie aneb HTC HD2 v ruce

Samostatnou kapitolu si jistě zaslouží také ergonomie komunikátoru HTC HD2. Na první pohled totiž může přístroj budit kvůli prostornému displeji dojem neohrabaného monstra, které se prostě nemůže vejít do žádné kapsy. Opak je ale pravdou, a to především kvůli velice tenkému profilu telefonu. Díky tomu přístroj přesně padne do ruky, přičemž není problémem jej ovládat klidně i jednou rukou.

Obávat se nemusíte ani hmotnosti telefonu, kapsu vám rozhodně neutrhne. Navíc jej snadno vložíte i do kapsy upnutějších kalhot, přičemž na nich díky tenkému profilu nebude tvořit žádné nepříjemné boule.

Displej

Samozřejmě nejdominantnější částí celého telefonu je jeho dotykový displej, který zabírá prakticky celou čelní stranu telefonu. Zatímco dřív se komunikátory od HTC s Windows Mobile honosily velice přesnými dotekovými displeji s rezistivní technologií, model HD2 je vybaven kapacitním displejem.

Ten je vyroben z velmi odolných materiálů, a tak se vám jej nepodaří poničit ani opravdu ostrým nožem. To je jednou z hlavních výhod kapacitních displejů. O tom, co všechno si telefon nechá bez újmy líbit, se můžete přesvědčit na následujícím videu.

Displej navíc zvládá technologii multitouch, tedy více dotyků najednou. Jednoduše tak například pomocí dvou prstů můžete snadno zobrazovat a zoomovat webové stránky, soubory Microsoft Office, PDF dokumenty a obrázky.

Na některých diskusních fórech se objevují výtky, že displej je kvůli kapacitní technologii a nemožnosti použít stylus méně přesný. To je do určité míry pravda, ale pocítíte to maximálně při připojení ke vzdálené pracovní ploše na váš počítač – a i v tomto případě můžete pomocí dvou prstů plochu jednoduše zvětšit.

Jednou z hlavních předností iPhonu od Applu byla možnost ovládat telefon pouhým dotekem, tedy bez použití stylusu. Z této myšlenky se snažila vycházet také společnost HTC, která vdechla svým zařízením speciální schopnost ovládání obrazovky pouhým prstem. Rozhraní TouchFLO můžeme nalézt i u starších generací komunikátorů této značky. Nutno však podotknout, že ta poslední se povedla opravdu nejlépe.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HTC HD2 jako výkonný kapesní počítač

Jednou z největších výhod komunikátoru od HTC je v současnosti nejrychlejší procesor na světě, který zajišťuje plynulý chod telefonu i při několika spuštěných aplikacích najednou. Svou roli v plynulosti telefonu hraje dozajista také dostatek operační paměti (448 MB), díky níž je například načítání internetových stránek mnohem rychlejší, než na konkurenčních a starších telefonech.

V praxi tak na přístroj při práci ani hrách nemusíte vůbec čekat, ba naopak, vše je hotové přesně ve chvíli, kdy kliknete na dotykový displej, nebo zmáčknete jedno ze čtyř tlačítek, jež jsou umístěna pod displejem.

Pro uložení dat je telefon vybaven vestavěnou 512MB pamětí, kterou je navíc možné rozšířit pomocí paměťových karet typu microSDHC až o dalších 32 GB. Osobně jsem v přístroji testoval kartu Kingston Micro Secure Digital s kapacitou 16 GB, a to bez jakýchkoliv problémů.

Telefonování samozřejmostí, milióny aplikací k doinstalování

Asi není potřeba se sáhodlouze zmiňovat, že komunikátor HTC HD2 dokáže fungovat také jako mobilní telefon. Samozřejmostí je možnost velice intuitivní správy kontaktů v mobilním telefonu, možnost jejich řazení podle jména nebo firmy, či jejich pohodlná synchronizace s Microsoft Office Outlook.

V současnosti je možné do telefonů s Windows Mobile nainstalovat milióny nejrůznějších aplikací - od nejrůznějších her, přes čtečku elektronických knih, až po velice praktický menstruační kalendář. Uživatele ale často zajímá, jak dokáže přístroj nahradit navigaci. A v tomto ohledu HTC HD2 zcela exceluje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obrovský displej komunikátoru je totiž v automobilu velice příjemný a podrobně dokáže zmapovat daleko větší prostor, než konkurenční titěrná zařízení. Navíc má HTC HD2 velice citlivý GPS čip, a tak jsem při jízdě v autě neměl se signálem navigace prakticky nikdy problém. Intenzita signálu se i hustě zastavěné části města s vysokými budovami pohybovala vždy jen těsně pod maximálním příjmem.

Pro větší pohodlí při používání komunikátoru jako navigace, vytvořila společnost HTC speciální sadu do auta s označením CU-S400. Ta obsahuje praktický aktivní držák na čelní sklo a důležitý náhradní kryt baterie. Díky tomuto kitu můžete v autě komunikátor velice jednoduše zacvaknout a v případě potřeby pohotově vyndat. Bližší informace o automobilovém balíčku pro HTC HD2 naleznete v našem obchodě (zde).

HTC HD2 jako fotoaparát

Stejně jako většina moderních telefonů je také komunikátor od HTC vybaven vestavěným fotoaparátem. Ten ale nalezneme pouze na zadní straně. Telefonu tedy chybí na přední straně kamerka, která by umožňovala uskutečnit videohovory. To je na jednu stranu škoda, na druhou v České republice zatím videotelefonie stále není nijak dramaticky rozšířena, a tak by kamerka na čelní straně pouze zbytečně zvyšovala pořizovací cenu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ale vraťme se k fotoaparátu a zadní straně. Ten se pochlubí rozlišením 5 MPx a funkcí automatického ostření. Doplněn je dvoubodovým bleskem, díky kterému je telefonu schopen na rozdíl od konkurence vytvořit opravdu povedené snímky, kterým nechybí ostrost, ani dostatečná barevná sytost.

O kvalitách vestavěného fotoaparátu si můžete udělat obrázek sami podle následujících fotografií. U nich vždy uvedu nejprve zmenšený originál a posléze jeho výřez ve 100% velikosti, aby byly jasně zřejmé všechny kvality i neduhy fotoaparátu.

Focení textu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zmenšená fotografie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

100% výřez

Snímek interiéru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zmenšená fotografie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

100% výřez

Běžná momentka při venkovní procházce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zmenšená fotografie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

100% výřez

Snímek za naprosté tmy při osvětlení lampami

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zmenšená fotografie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

100% výřez

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zmenšená fotografie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

100% výřez

Výdrž

Předtím, než jsem poprvé dostal telefon do ruky, jsem se velice obával toho, že jeho hlavním nedostatkem bude výdrž na baterii. Přeci jen výkonný procesor a obrovský displej jsou velkými žrouty elektřiny. Ve skutečnosti je tomu ale jinak.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon je vybaven Li-lon baterií s kapacitou 1230 mAh. Ta dokáže udržet přístroj v chodu při běžném používání více než tři dny. Za běžné používání počítám přibližně čtyři pětiminutové hovory za den, poslech hudby a občasné připojení na mobilní internet při čekání na spoj hromadné městské dopravy a během cesty (cca hodina denně).

Při sledování videa a maximálním podsvícení dokáže telefon přehrávat video více než tři a půl hodiny, což je vzhledem k velkému displeji opravdu prvotřídní výsledek. Navíc při snížení podsvícení na polovinu je možné se dostat až k hranici šesti hodin.

Klady a zápory

+ vysoká odolnost a kvalitní dílenské zpracování

+ obrovský displej

+ výkonný procesor a dostatek operační paměti

+ povedený fotoaparát

+ výdrž telefonu

- absence druhé kamery po videohovory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Závěrečné hodnocení

Komunikátor HTC HD2 je opravdu povedeným přístrojem, který je snad snem každého mobilního nadšence. Nabízí propracovaný systém, jenž je jednoduchý na správu i orientaci, ale přitom nabídne spoustu pokročilých funkcí. Velký dotykový displej je velice odolný na poškození a přitom dokáže zobrazit fotografie i videa v reálných barvách. Rychlý procesor komunikátoru a dostatek operační paměti zajišťují jeho plynulý chod prakticky za všech okolností. Navíc i přes extrémní výkon a obří dotykový displej vydrží telefon pracovat na baterii poměrně dlouho. Za jediné negativum modelu HTC HD2 tak lze považovat snad jen absenci druhé kamerky pro videohovory.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (69)

Kvalita recenze

Ikdyž bych si tento telefon nikdy nekoupil a jeho recenze je pro mne bezpředmětná, nedá mi to, abych alespoň nepochválil kvalitu recenze.Ta už není odfláknutá na pár řádků, dokonce tu nemáme ani zkopírované marketingové bláboly, jako tomu často v minulosti bylo. Toto je opravdu kvalitně zpracované dílo a myslím, že pan autor si zaslouží ocenění od těch, kteří si ji přečetli. Příjemně na mne působí i fotky dělané foťákem z telefonu, což ani na webech o mobilech někdy není samozřejmost.Jen tak dál!

@ondrazacek: Souhlasím, kvalita recenze je velmi dobrá a jako vlastník HD2 potvrzuji i její obsah. Jsem s ním naprosto spokojen.

@CZ_viper: jo recenze super, souhlas, jen bych uvedl jako mínus ještě jeho cenu, která snad klesne a stane se tato hračka přístupňější.

@BHMARTEN: Jako vlajková loď HTC má cenu přiměřenou schopnostem.

@CZ_viper: Recenze je kvalitní, přístroj je také témeř dokonalý, ale s tvrzením ,,opravdu kvalitní fotografie,, si dovolím nesouhlasit. Na kvalitě fotoaparátu a posléze i fotek mohlo HTC zapracovat více. Nicméně mě to neodradilo od jeho koupě :)

@ada.m5: Dobrý den, rozhodně se nechci přít o tom, zdali existují mobilní telefony s lepším fotoaparátem – odpověď je totiž jednoduchá – samozřejmě, že existují. Důležité ale je uvědomit si, do jaké kategorie přístroj spadá – to jsou podle mého mínění komunikátory, jako je Nokia N97, nebo klidně i tolik zmiňovaný Apple iPhone. A minimálně s těmito mobily mi jako vítěz vychází právě recenzované HTC HD2. Hezký den
Petr Hermann, redakce CZC.CZ

@Petr Hermann - CZC: Ano, ale v této době je chyba u foťáku ta, že uprostřed je růžové kolečko. A to někde může fotografie zkazit.

@zbysekszeliga: Dobrý den. O tomto problému jsem samozřejmě věděl, ale HTC jej vyřešilo pomocí opravné aktualizace. Jí a všechny další můžete stahovat na následujících stránkách:
http://www.htc.com/cz/supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=all S pozdravem
Petr Hermann, redakce CZC.CZ

@Petr Hermann - CZC: Důležité je si uvědomit, že HTC HD2 spadá do kategorie hi-end :) jinak řečeno od přístroje za cca 14 000,-Kč bych čekal lepší fotografie. Mám možnost srovnávat fotky z Nokie N97 a HTD HD2 a ikdyž to říkám nerad, tak Nokie jasně vede. Nevím v jakém aspektu Vám může přijít HD2 jako vítěž, když N97 má fotky ostřejší a barvy reálnější.

@ada.m5: To je pravda že se musí nechat že má Nokia lepší fotografie, ale taky jde o to od koho je snímací čočka že?. pokud se nemýlim a ted mě omluvte nevím jak se to píše přesně že nokia má Carl Zeiss a u HD2 sem ani nezjistil od koho pochází tak je mi jasný že Nokia vyhraje. Hi-end to je ale nevím jestli je to telefon ve kterym je hlavní složkou focení.

Klávesnice

Je to nádherný kousek, jen by mi hrozně chyběla hardwarová klávesnice. Trošku doufám, že HTC udělá kopii HD2 i s klávesnicí jako tomu bylo u Diamond a Touch Pro (který vlastním). Uznávám, z tohodle krasavce by se tím stala těžkopádná těžká "cihla", ale pro mě je taková hračka pro reálné používání spíš než pro vytahování se. Měl jsem v ruce Diamond a pak jsem si koupil Touch Pro, při psaní třeba i krátkých sms je psaní na hw klávesnici mnohem rychlejší než na touch klávesnici.
I když to bylo řečeno v dřívějších příspěvcích... výborná recenze a autora chválím ;)

@Tommij: Mel jsem Touch Pro2, ted mam HD2 a musim podotknout, ze absence HW klavesnice (jejiz jsem byl velkym zastancem) me nijak nelimituje. Ani ve zpravach, ani v mailech...
Myslim, ze je velky rozdil klavesnice na dotykovem displeji u kapacitniho a rezistivniho displeje. Velikost displeje, take hraje svoji roli.

@Tommij: Měl jsem podobný názor jako Vy, nakonec jsem koupil HTC HD2 + bluetooth klávesnici a jsem maximálně spokojen.

@ada.m5: a jakou klavesnici sis poridil?

@TheDoctor: Touch Pro II má výbornou qwerty klávesnici, na které se skvěle píše. Psaní na HD2 je o něco složitější, pomalejší a pracnější. Pokud hodně smskujete, nebo máte silné prsty, tak s HD2kou moc spokojeni nebudete. Vyžaduje to opravdu cvik a přesné míření na klávesu.

@TheDoctor: Freedom Universal Keyboard²

@Tommij: Osobne si myslim ze hardwarove klavesnice uz jsou minulosti. U sveho Touch Diamondu 2 pouzivam swype (http://www.swypeinc.com) zatim teda jen pro anglictinu v ktere pisu 80% SMS a mailu. Ci landscape orientaci pri klasicke pro cestinu a pismenka jsou tak velka ze lze na nich psat i v zimnich rukavicich. HD2 ma tak velky display ze pismenka lze psat i nosem, proto si myslim ze nema smysl nekam cpat jeste klavesnici. Jen si poridit dodatecny software jako jiz zmineni Swype pokud pisete anglicky a rozhodne "Rotate Screen" pro manualni otaceni displaye. U webu by melo jit otaceni samo u SMS/Mail uz bych rekl ze ne.

Souhlas

S recenzí ve většině souhlasím, telefon vlastním a je prostě skvělej, větší rozměry mi vůbec nevadí.
Sice má pár chyb (občasné chrastění sluchátka při hovoru, "záseky" systému, občas krkolomná správa SMS), ale všechny mají být softwarové, takže by ještě měl "dozrát"...
Akorát nejsem moc spokojen s kvalitou fotografií, dva SE CyberShot, které jsem měl předtím fotily lépe.Shrnuto a podtrženo, jiný telefon už nechci, je přesně pro hračičky, jako jsem já :-)

@Jan Bursik: sice nejsem majitel ale také souhlasím s recezí. Sám jsem ho měl v ruce a ten velký display je prostě nádhera. Svoje chyby má každý telefon prostě na trhnu není telefon co by měl všechno tak dokonale propracované aby si ho člověk vzal. Souhlasím s těma fotkama ty opravdu nejsou nic moc a také sám fotoaparát je vystoupí což může někomu vadit. dále škoda je že už nešli s displayem na amoled. Chválím 1 gb procesor a že tam je windows mobile. Jinak jsem taky hračička a asi si ho koupím nebo počkám až vyjdou další modely ale co se už vyplatí u thohodle telefonu mít neomezený měsíční internet.

@Burne: To Burne: tak nevim jestli ma HD2 1 "gb" procesor :D

@Jan Bursik: POZOR puvodni serie HD2 meli chybu ve firmveru, ktera spusobovala fialovou skvrnu v obraze + prehnanou jpg kompresi, je na to patch, kerej to resi, ale i tak je foceni podprumerne (moje n82 dela fakt lepsi fotky, a to uz je 2 roky stara..)

@narg01: nevim proc je minus nemit kameru pro videohovor, stejne to pouziva sotva 1% vsech lidi, a kdyz uz mate tak velky displej, neco se tam proste nevleze... ale je pravda ze by nevadila a za ty prachy by tam byt mohla, ale to by se pak zase zvetsil... proste nekdy narvete vsechno, a je to megavelky, a nekdy se clovek musi trochu uskromnit

@Danzel_cz: HTC HD2 taky vlastním a kamera ve předu by mohla být využita při skype ale žeby mi to vadilo to rozhodně né, a co se týče kvality fotek tak na nějakou momentku to zcela dostačuje na ostatní fotky mám fotoaparát. Většinu chyb softwaru jsem vyřešil po chvíli brouzdání na xda developers takže teď maximální spokojenost. Výdrž baterky je u mně 1 den s velmi častým používáním.

@Jan Bursik: no já tedy se dvěmi "drobnostmi" razantně nesouhlasím, jak jsou klady a zápory, tak že kladny jsou: povedený fotoaparát a výdrž telefonu. až na tohle je recenze zdařilá.

@hrabis954RR: fotoaparát skutečně nepatří mezi špičku. Dokonce se objevovaly problémy s červenou skvrnou uprostřed fotografie. Fotoaparát bych tedy nedal mezi klady, ani zápory. Je průměrný. Výdrž na baterii je ale podle mě dost slušná. Vzhledem k vysokému výkonu a obrovskému LCD je výdrž na baterii poměrně slušná.

@Majkl/HNS/: Dobrý den. HTC problém s růžovou skvrnou v centru fotografie u model uHTC HD2 již vyřešilo pomocí opravné aktualizace. Stáhnout jí můžete prostřednictvím následujícího odkazu:
http:​/​/www.htc.com​/cz​ /supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=all Hezký den
Petr Hermann, redakce CZC.CZ

@Petr Hermann - CZC: Přesněji spíše potalčilo, nikoli vyčešilo.

@hrabis954RR: Dobrý den,Jak jsem psal již níže, důležité je si uvědomit, do jaké kategorie přístroj spadá – to jsou podle mého mínění komunikátory, jako je Nokia N97, nebo klidně i tolik zmiňovaný Apple iPhone. A minimálně s těmito mobily mi jako vítěz vychází právě recenzované HTC HD2.Co se týče výdrže, opět v kategorii dotykových telefonů HTC exceluje. Pro srovnání například sám vlastním starší model HTC Diamond2 a ten se musí nabíjet dvakrát častěji než HTC HD2, a to má přitom radikálně menší displej (spotřebovává méně energie). Hezký den
Petr Hermann, redakce CZC.CZ

@Petr Hermann - CZC: Dobrý den,Je to sice můj subjektivní názor ale přijde mi že HTC HD 2 je spíš uděláno jako pro pc nadšence a nebo jako pracovní mobil když si člověk veme je tam windows má tam třeba office atd. Což si myslím že v tomhle směru je praktický a nějaký podnikatel nebo manažer toho asi nebude jen tak zajímat jestli tenhle telefon má dobrý fotky nebo ne. Kdež to apple iphone je spíš takový víc na hraní a je řada aplikací různých vylepšení a her. Minulej rok v jedné anketě byl Iphone označen jako stylovej telefon.Ale jak jsem psal je to můj subjektviní názor Jinak s tou výdrží baterie se týče tak ne každý uživatel používá telefon stejně často jako někdo jiný dále záleží na procesech jetli tam má někdo spuštěno na pozadí několik procesů které zatěžují procesor atd. Je tam hodně faktorů co může mít vliv na baterku

Cena

Cena je okolo 14 tisíc korun, což je na takovýhle super mobil (?nebo snad kapesní počítač?) moc hezké, sám jsem měl v ruce několik komunikátorů okolo 20 tisíc za kus a leč byly pěkné, tento je hezčí, propracovanější a má windows - tedy i širokou podporu.
Sám si myslím, že je to spíše pro hračičky nebo ty kteří mají dost peněz, neboť v plném roszahu jej využije jen málokdo.

Pěkná recenze

Dobrá recenze, ovšem co říkáte na konkurenční Omnii II. od Samsungu vím, že se HTC nemůže rovnat ovšem jde mi o váš názor protože zrovna telefon scháním a Omnia s WM se mi zdá za tu cenu velice přijatelná....

@jisekcoke: Omnia II ve své podstatě neni konkurence zařadil bych to spíš někam níž...HTC je jak je tady nadepsané nejvýkonější telefon...strašně záleží na co ten telofon budeš potřebovat....také záleží na tom jestli ti nebude vadit tahat sebou 157g sice za cenu našlápleho telefonu a nebo jen 127 spíše stylového telefonu s o něco méně funkcema.....ale pokud tě zajímá i cena tak bych ti doporučil Omniu II...

@jisekcoke: No Omnii II bych považoval více jako telefon, Samsung víc myslí jako výrobce mobilů, než HTC, který dělá spíše telefonující PDA. Také základní výbava u Omnie II je dle mě lepší. HTC má prakticky jen jednu výhodu, Snapdragon. Takový bezprecedentní nárůst výkonu si v minulosti snad ani nepamatuji. Jestli to ale stojí za ty peníze/výhu/velikost, si musí každý rozhodnout sám.

Recenze

opravdu jak vidím tak má tato věcička hodně nevýhod
- absence druhé kamery po videohovory
což teda samozřejmě v podstatě nevýhoda neni protože kdyby byla ještě ve předu nějaká malá kamerka tak to akorát zhnusí předek....jo mět 15000 navíc tak ho beru:)

@pikatux: Především videohovory tu žádný operátor nepodporuje, takže tato "nevýhoda" je více výcuc z prstu než praktický nedostatek.

@TANTALOS: nepodporuje? tak to je pěkný nesmysl.. O2 nabízí videohovory přes 3G síť UMTS v Praze a Brně od prosince 2005.

@TANTALOS: To není tak úplně pravda. Například O2 to již podporuje více jak dva roky, ale služba není moc využívána a ostatní operátoři v tom nevidí bussines. Ale službu je možné využívat viz zde: http://www.cz.o2.com/soho/3371-abecedni_seznam/36467-o2_video_volani.html

@LIKEABLEBOY: To bude možná ten problém, pohybovat se pod pokrytím UMTS, což je pouze v několika městech.

@CZ_viper: to je pravda, ono jen málo lidí bude čekat a pohybovat se ve větších městech aby mohli použít videohovor, navíc jaká je šance, že člověk na druhé straně bude také v pokryté oblasti. Je to v plenkách...a vůbec to neroste.

@LIKEABLEBOY: Přesně o tom mluvím, podmínka být u jednoho operátora a v jedné oblasti najednou pro kompletní videohovor je téměř rovna nule. Proto psát o mínusu u tohoto telefonu není zrovna dvakrát korektní.

@TANTALOS: Je to samozřejmě nesmysl. 3G síť je v každém alespoň trochu větším městě. Navíc já využívám kameru výhradně pro volání, či konference na skypu...

Htc

luxussní hračička mám touch 2 a s tímhle jsem si měl tu čest taky pohrát...asi do něj půjdu... mimochodem..podle mě to je spíš notebok který umí i telefonovat...

GPS statická navigace

Dobrý den,
netušíte někdo, jak to mám tento model s GPS přijímačem a statickou navigací? Je zapnutá? Je možné ji nějakým způsobem vypnout-případně jakým.
Ještě lépe, pokud by někdo měl praktické zkušenosti s použitím na geocaching.
Uvažuji totiž o nástupci dosavadního MIO A701 a toto je jeden z horkých kandidátů.

@Bludi: Ne, Qualcomm chipset neumožňuje vypnutí statické navigace. V tomto případě je třeba zakoupit BT GPS, ale sám jsem tuto cestu nezkoušel, jessli by takto šlo vypnout statickou navigaci. Pro GC není moc co vyzdvihnout, snad jen, že z XDA se dá stáhnout app pro podporu kopasu v aplikacích, což ve spojení s SmartMaps dává poměrně zajímavou kombinaci.

@Bludi: GPS Mod Driver je řešení pro win.
Tento driver opravuje občasné lagy GPS modulu, opravuje také problém při geocachingu (pomalá rychlost při zaměřování cache), přidává hardwarovou podporu kompasu (i do dalších aplikací) a umožňuje využívat GPS současně ve více aplikacích.
Na HTC HD2 mi to chodí bez problémů.

"lampamy"?

Pardonm, ale nepise se spise "lampami"?Jinak osobne mam HTC Touch Pro a mam v planu si ho na dlouho nechat, ale HD2 se mi dost libi. Akorat nevim, jestli bych byl pro ten capacitive display. Casto ovladam PDA i necim jinym nez holym prstem - rukavice, stylus, tuzka, kterou zrovna drzim v ruce.

@kunk: V ruce je ovládání prsty dobré, některé hry ale nejdou hrát, nejsou uzpůsobeny na ovládání prsty. U fotografií, webu, office je dobrý multitouch. U PC pda ovládám přes MyMobiler. V chladnu (venku) bohužel LCD přestává reagovat, koupil jsem si stylus, ale ještě jsem jej nijak zvlášť nevyzkoušel.

Rady od majitele (ROM + Software + Problemy)

Chci vam toho napsat trochu vic protoze tyto telefony mam doma 2 a vlastnim jeste Touch Diamond 2. Prvni zacnu s problemy. Jako prvni bych varoval pred pouzitim ceske lokalizace, pokud umite anglicky nevahejte si vzit originalni jazyk. Toto varovani plati kdekoliv, jelikoz testovani probiha vzdy v anglictine. Konkretne u HD2 v HTC albu zobrazuje fotky vzdy 2x jelikoz jsou jednotliva alba + je jeste album s nazvem "All (Vsechno)", v tom zakladnim albu kde teda zobrazuje vsechny fotky tak filtruje pryc automaticky album "All" aby fotky nebyly zdvojene, ale toto nefunguje pokud bylo toto album prejmenovano na "Vsechno" tvurci cestiny (a vy uz toto zmenit nemuzete). Takze reseni spociva vzdy najet do konkretniho alba a nepouzivat ten uplne top-level. Jako dalsi problem je spodek telefonu. Pokud telefon polozite a chteli byste na nem neco psat tak prakticky nemozne jelikoz se houpe jako na houpacce. Nutno vzdy drzet v ruce.Dalsi problemy jsou nedodelky v ROM (Operacni System s natavenym softwarem). Spousta veci nefunguje tak jak by mela, jmenovite ovladani LED upozornujici na novy stav (kdyz zrovna neslysite zvuk a nemusite neustale zapinat/vypinat display). Nelze to ovladat i kdyz tam prvky na to jsou, ale jsou zasedle. SMS, neprijata volani funguji, upozorneni na novy E-mail se mi bohuzel rozchodit nepodarilo.A posledni problem, ktery je bohuzel zavazny je fakt, ze je nutno telefon zamykat nez ho nekam date a i behem zmaknuti pri zmacknuti klavesy se rozzari a plytva baterku. Takze v kapse je to temer nonstop v pouzdre je to lepsi, ale nakonec skoncite u nuzek a vyrezavani der u tlacitek protoze jsou vystoupla a lehce stlacitelna :(.Vetsinu toho lze opravit v ROM, i kdyz nepocitejte s HTC jsou to lumpove :) Opravuji jen skrze kriticke problemy.

@Xeevis: Cimz se dostavam k ROM. ROM je vlastne operacni system, software a nastaveni vtavene do jedine instalace ke ktere se vaze jeste Radio ROM coz jsou neco jako ovladace na antenu a WIFI. HTC se snazi nesmyslne zamezit manipulaci s ROM a kasle na jeji upgrade. Pokud chcete mit z pristroje co nejvic at uz je to funkcnost, signal, vydrz baterie a celkovy vykon (mnohdy az o 200-300% zisky!) rozhodne byste se meli podivat co pro vas maji pripraveno sami uzivatele. Vse lze dohledat na (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=531) osobne pouzivam Energy ROM. Funcknost originalni ROM se vetsinou nerovna ani 20% toho co piratske. A za tuto funkcionalitu jsem ochotny obetovat i pripadnou zaruku (jojo nemaji radi kdyz jim do toho hrabete, ale pokud se neco pokazi tak vetsinou display nebo tlacitka a to jeste jde prehrat puvodni ROM zpatky :)). U meho Touch Diamond 2, pouzivam nejnovejsi technologie Microsoftu i HTC, tz daleko novejsi ROM jeste prevysujici tu ktera je v novych HD2, ziskal jsem od puvodni ROM 3x dele trvajici baterku, 2x vykon a funkcnost se neda ani merit jak je rozdilne lepsi at uz je plna integrace facebooku do vsech koutu telefonu, tak nastaveni. Takze pokud byste chteli usetrit polovinu penez, riskovat daleko mene s Custom ROM, mit mensi kompaktnejsi telefon a zadne problemy rozhodne se na to kouknete. Osobne doporucuji Touch Diamond 2 vsem nad HD2, ale pokud chcete mit velky display, stravite problemy popsane vyse a potrebujete ten extra vykonnejsi Hardware ktery se projevuje jen u slozitejsich operaci a animaci tak HD2 je pro Vas. Jinak jsou to zbytecne penize.

@Xeevis: A jako posledni je Software. V originalni ROM toho moc nenajdete takze bych doporucil "Total Commander" pro prochazeni souboru. "Rotate Screen" pro manualni otaceni displaye (u webovych prohlizecu se nataci automaticky kdyz natocite telefon, bohuzel u psani SMS ci mailu vetsinou nikoliv, takze pri manualnim otoceni ziskate 2x vetsi klavesnici na kterou lze psat i nosem ci zimnima rukavicema :). Pro komunikaci rozhodne multi-protokolove Palringo (ICQ, MSN, Facebook chat, Jabber, odesilani fotek a audio souboru jednim kliknutim). "WIFI Monster" pro manipulaci s WIFI. A pak bych se jeste podival na "WVGA Tweak" (znamy taky jako HD Tweak) a pak je jeste uplne novy "HD2Tweak" pro ty kteri maji telefon radi pod kontrolou :).Toto jsou divy ktere lze s telefonem delat, pro klasickou funkcnost telefonu nejsou nijak potreba, osobne si myslim ze pokud si clovek koupi takovy telefon mel mit jeho programovou vybavu pod kontrolou. Telefonovat se da z jakehokoliv pristroje. :) Urceno pro lidi, kteri maji cas a naladu si hrat, nenesu za pripadnou nefunkcnost ci infarkt z nadseni zadnou zodpovednost. Kdyztak se ptejte. A pokud se vam to nelibi tak to nectete :)).

@Xeevis: Zdravím ťa... zaujíma ma ten ROM, ktorý práve používaš na HD2.. moja baterka vydrží tak deň a pol, mám vypnuté aktualizácie a podobné veci, ale chcelo by to ešte viac vydržať.. ako dlho ti vydrží pri Energy ROM telefón? a mohol by si mi popísať, ako urobiť upgrade ROMu? nikdy som to nerobil a mám z toho obavy, keď sa priznám..

@elvopellvo: Ja mam HD2 s originalnim SW a vydrzi mi i treba 3 dny, pokud se s ním moc nepracuje. Pokud do telefonu nainstaluješ jinou, než originální ROMku, tak automaticky přicházíš o záruku.

@Majkl/HNS/: Nahráním neoficiální ROMky se o záruku nepřichází, ale pokud by jsi telefon musel v tom stavu reklamovat a byla tam nahraná ona, tak ti řeknou, že za to může (aby se vykroutili).

@Uni: Nejde o vykrucování. Pokud je nahraná jiná ROMka, odemknuté/pozměněné SPL a pod. tak se jedná o porušení záručních podmínek a hrubý zásah do telefonu. Takovouto operací je poměrně jednoduché změnit telefon v nefunkční/polofunkční cihlu a na to se samozřejmě záruka nevztahuje. Ono je to celkem i logické. S jinou ROMkou zákazník přichází o možnost záruční opravy (výměny) hlavní desky.

Touchscreen

Hey how responsive is the touchscreen on this? Is it anything compared to the iphone 3GS?

@Diepro2615: The display is very sensitive and not so much accurancy as in iPhone.

Hledání texstu podobné jak u ctrl+f v office

Dobrý den, měl bych prosím dotaz k office u tohoto mob. Zajímalo by mě jestli umí vyhledávat slova zobrazená na displeji podobně jak na klasickém PC. Když si otevřete známou tabulku vyhledávání pomocí ctrl+f a při vkládání prvních písmen nebo číslic vám to hned skočí na dané slovo začínající prvními písmeny či číslic. Jde mě převážně o to, kdyby měl ve woordu u klasického PC dlouhatánský seznam nějakých názvů a u těch názvů poznámky, tak abych nemusel složitě pročítat a hledat stovky názvu než najdu to co hledám a + následně poznámku. Jde u něho něco podobného jak ctrl+f ? jak v office tak i na webu? Moc děkuji předem.

@jd fkv: Např. MS Word v HD2 obsahuje funkci "Find/replace", s jejíž pomocí je možné najít uvedené slovo (nebo část slova) v textu. Není však možné zobrazovat plynule výsledky vyhledávání pro každé písmeno. Pouze v 1 okně zadáte text a následně uvidíte první nalezené shodné slovo. Je možné hledat dál tlačítkem "Next" , tedy Další. Co se týče webu, tak vestavěná Opera, ani MS IE nic takového jako hledání textu nenabízejí.

Klam

Zaprvé HTC HD2 není telefon,ani smartphone,ale multimediální mobilní zařízení s možností internetu.
Zadruhé nejvýkonnější když už tedy "mobilní telefon" to tedy není,je to iPhone 3GS a jestli mi někdo nevěří tak si sami porovnejte.Jinak já to vím,jsem developer a z HTC jsem začínal pomalu šílet.

Navigace?

Zdravím, prodali jsme auto včetně navigace TomTom 900 a teď přemýšlím o nové navigaci. Poradí mi někdo, jakou navigaci můžu do HD2 nainstalovat? Zajímá mne Garmin - šel by Garmin do HD2? Jaký typ? Díky za odpověď.

@stredisko.praha: Garmin nevím, já používám iGO 8 a funguje spolehlivě.

@Jan Bursik: Díky za tip, koukám na webu na iGo8 a trochu mne zarazilo, že iGo8 neumí rozlišení 480x800. Přepočítá to WinMobile na celý displej?

@stredisko.praha: No jestli ti jde o navigaci a turistiku, tak já používám SmartMaps, jsou to rastrové mapy (vektory se mi fakt nelíbí) a umí i navigaci (ČR). Mě to stačí, na adresu mě to dovede, kešku tím odlovím, co víc chtít? Ale nemám navigaci po Evropě, to nepotřebuji.

Nejlepší aplikace,kterou jsem našel :-)

na to se podívejte,stojí to za to a funguje to, otestoval jsem super
http://gbmsoftware.com/index.php?option=com_content&view=article&id=19&Itemid=28

Re:

Buildings are expensive and not everybody can buy it. Nevertheless, <a href="http://lowest-rate-loans.com">loans</a> was created to aid people in such cases.

Zase smejd od HTC ?

Co ja vim tak veskere HTC zarizeni pouzivaji chipset Qualcom, a tam nefunguje HW 3D, jen castecne HW 2D, a take jen castecna podpora HW akcelerace videa.Pri veskerych aplikacich, ktere pouzivaji standardni WIN 3D/2D/video rozhrani, pak jedou softwarove, coz pak muze vypada takto:
a) vse je mirne trhane, castecne mozna i plynule, ovsem kvalita grafiky je velice spatna
b) kvalita grafiky je takova, jako na konkurencnich zarizenich s HW 2D/3D/video podporou, ovsem rychlost je nepouzitelna 0.5 az 5fps / vterinu.Takze, pokud muzete, stahnete si nejaky WM testovaci apliakce pro testovani HW 2D/3D/video akcelerace, a provedte par testu.Kdo by si myslel ze 2D/3D akceleraci nevyuzije, tak pripominam, ze vsechno co se deje na displayi je ve 2D, takze scrollovani velkych obrazku nebo vebovych stranek, zoom obrazu a ruzne efekty, to vsechno co se dava do ovladacich menu je pak mene plynule, pripadne i plynule ovsem pak nemusi dobre reagovat na tlacitka nebo touch display.

Jak "přetáhnout" událost v týdenním kalendáři z jednoho dne na druhý?

Dobrý den,
mám s tímto telefonem zásadní problém. Potřebuji často přetahovat úkoly/resty/ z jednoho dne na druhý v rámci týdenního kalendáře. U tohoto MDA (HD2 LEO) mi to nefunguje. Stejně tak mi nejde přetahovat úkoly mezi různými hodinami v rámci jednoho dne. Nevíte jak na to? Nechci události editovat a v nich měnit data či hodiny. Přivítal bych prosté přetažení, tak jak mi to funguje u HTC Diamond.
Předem díky.

@eskymowelzl: Dobrý den.
Toto bohužel není možné, jelikož SW v HD2 a v nových HTC tuto možnost neumožňuje. Zabudovaný kalendář nemá týdenní přehled, pouze náhled celého měsíce a konkrétního dnu, kde jsou zobrazeny jednotlivé události, nikoliv však na časové ose, jako tomu bylo u starších verzí. Je to způsobeno tím, že se ovládání upravuje na používaní prstem a přetahování malých ikonek byla práce pro stylus.

@eskymowelzl: Na to je strašně jednoduchá odpověď, už léta používám Pocket Informant, který to umožňuje a je samozřejmě jedno, na kterém přístroji. Tedy, pořiď si Pocket Informant (jeho vývoj pro WM zařízení ale bohužel již stojí, klasika této platformy).

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru