Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Ukázali unikátní konzoli. Kvůli problémům s výrobou se ale do prodeje jen tak nepodívá

Ukázali unikátní konzoli. Kvůli problémům s výrobou se ale do prodeje jen tak nepodívá

Události
Panic Playdate_1936370017
Panic Playdate
Produkt není určen k prodeji.

Známé americké vývojářské studio Panic oznámilo již v roce 2019, že od vývoje her zamíří k vlastnímu hardwaru. Nebyly to přitom plané sliby, tisíce lidí konzoli letos skutečně dostaly. Ale tím všechny problémy jen začaly…

Studio Panic snad ani není potřeba představovat. Partička vývojářů z amerického Portlandu se proslavila především herním hitem Firewatch, ale stojí také za aplikacemi Coda, Transmit a Prompt pro macOS. A se stejným nadšením, jakým se tito vývojáři vrhají na nové hry, nyní vytvořili také novou konzoli.

Už letos na jaře novinka zvaná Playdate zamířila k prvním zákazníkům, kteří si ji pořídilo v rámci předobjednávky. Celkem 5000 jednotek ale muselo být nakonec odesláno z Kalifornie do Malajsie, protože se ukázalo, že mají vážné problémy s bateriemi.

Představení konzole Playdate

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

K dispozici bude i zajímavá dokovací stanice

 

I když původně tvůrci předpokládali, že se Playdate objeví na pultech obchodů hned zkraje nadcházejícího roku, výroba byla prozatím zastavena. Objevil se totiž další problém – nedostatek komponentů, především procesorů. Firma se sice nyní snaží zajistit jiné čipy, ale s ohledem na situaci na trhu to příliš optimisticky nevypadá.

Kdy se problém podaří vyřešit, zatím není jasné. Zástupci Panicu však prozradili, že výrobce jim další várku čipů přislíbil až za dva roky, respektive za 730 dní. „Možná jste už slyšeli o globálním nedostatku čipů, bohužel musíme konstatovat, že je to pravda. Je to selhání celosvětového dodavatelského řetězce,“ prohlásili zástupci Panicu.

Proti davu

Tvůrci chtějí jít s novou konzolí proti davu. V současnosti se totiž prakticky všechny velké podniky předhánějí, kdo nabídne výkonnější konzoli s brilantnějším displejem a dalšími superlativy. Studio Panic se ale vydalo úplně jinou cestou – vsadili na kreativitu a netradiční přístup ke hrám.

To je koneckonců patrné už na první pohled. Konzole Playdate je malé žluté zařízení s klikou na boku, které má monochromatický displej s rozlišením 400 x 240 pixelů. Samotní tvůrci tvrdí, že je to návrat ke kořenům, a svým způsobem mají pravdu. Místo oslnivé grafiky totiž musí jednotlivé tituly zaujmout skutečně nápaditým obsahem.

Velmi zajímavé je také to, že každý týden bude vycházet pro Playdate jedna nová hra. Už nyní je tak jasné, že 24herní sezóna bude po vydání konzole rozdělena na 12 týdnů. To je dvakrát více her, než původně tvůrci slibovali. Už na konci minulého roku totiž tvůrci zpřístupnili jednoduchá instruktážní videa, jak vytvářet hry pro Playdate. Je to přitom poměrně jednoduché, lze tedy očekávat, že nové tituly budou rychle přibývat. O další sezóně s várkou nových her však tvůrci zatím nic neprozradili.

Dalším velkým lákadlem je bezesporu způsob ovládání. Kromě pár tlačítek a čtyřsměrného kurzoru má totiž novinka také magickou kliku na pravé straně. Ta slouží k ovládání některých prvků ve hře. Je s ní možné zastavovat či přetáčet čas ve hrách, případně ovládat hudbu a další kreativní činnosti v jednotlivých titulech.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V první vlně bude k dispozici 24 her

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Panic Playdate

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Ach ta čeština..

Pokud článek začíná: „...tisíce lidí konzoli letos skutečně dostali. Ale tím všechny problémy jen začali…" je to fakt tristní.... Vzbuzuje to dojem, že obsah bude stejně pochybný jako autorova znalost shody podmětu s přísudkem...

@galipoli: Dobrý den, díky moc za upozornění. Obě chyby jsem opravil. Přeji hezký den.

Procesor

kdyby neškudlili dolar a pořídili H7 místo F7 (jako Nintendo do svých kapesních Mario konzolí) tak mají procesorů dost...

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru