Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Unikátní konzole Playdate vyjde ještě letos

Unikátní konzole Playdate vyjde ještě letos

Události
Panic Playdate_1936370017
Panic Playdate
Produkt není určen k prodeji.

Známé americké vývojářské studio Panic oznámilo již v roce 2019, že od vývoje her zamíří k vlastnímu hardwaru. Nebyly to přitom plané sliby, nové konzole bychom se podle nejnovějších zpráv měli letos skutečně dočkat.

Studio Panic snad ani není potřeba představovat. Partička vývojářů z amerického Portlandu se proslavila především herním hitem Firewatch, ale stojí také za aplikacemi Coda, Transmit a Prompt pro macOS. A se stejným nadšením, jakým se tito vývojáři vrhají na nové hry, nyní vytvořili také novou konzoli. A jedním dechem musíme dodat, že na ní pracovali více než dva roky.

Představení konzole Playdate

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

K dispozici bude i zajímavá dokovací stanice

 

Podle oficiálního oznámení podniku jsou ale práce již nyní hotové a nový herní stroj s cenovkou 179 dolarů se začne v letošním roce skutečně prodávat. Tvůrci s ním přitom půjdou proti davu, přesně jak slibovali. V současnosti se totiž prakticky všechny velké podniky předhánějí, kdo nabídne výkonnější konzoli s brilantnějším displejem a dalšími superlativy. Studio Panic se ale vydalo úplně jinou cestou – vsadili na kreativitu a netradiční přístup ke hrám.

To je koneckonců patrné už na první pohled. Konzole Playdate je malé žluté zařízení s klikou na boku, které má monochromatický displej s rozlišením 400 x 240 pixelů. Samotní tvůrci tvrdí, že je to návrat ke kořenům, a svým způsobem mají pravdu. Místo oslnivé grafiky totiž musí jednotlivé tituly zaujmout skutečně nápaditým obsahem.

Velmi zajímavé je také to, že každý týden bude vycházet pro Playdate jedna nová hra. Už nyní je tak jasné, že 24herní sezóna bude po vydání konzole rozdělena na 12 týdnů. To je dvakrát více her, než původně tvůrci slibovali. Už na konci minulého roku totiž tvůrci zpřístupnili jednoduchá instruktážní videa, jak vytvářet hry pro Playdate. Je to přitom poměrně jednoduché, lze tedy očekávat, že nové tituly budou rychle přibývat. O další sezóně s várkou nových her však tvůrci zatím nic neprozradili.

Dalším velkým lákadlem je bezesporu způsob ovládání. Kromě pár tlačítek a čtyřsměrného kurzoru má totiž novinka také magickou kliku na pravé straně. Ta slouží k ovládání některých prvků ve hře. Je s ní možné zastavovat či přetáčet čas ve hrách, případně ovládat hudbu a další kreativní činnosti v jednotlivých titulech.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V první vlně bude k dispozici 24 her

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Panic Playdate

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru