Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Velký fotbalový přestup. FIFA 20 přišla o Juventus, licenci získal PES Události
FIFA 20 (PS4)
FIFA 20 (PS4)
1 032 Kč 1 249 Kč 412 Kč 499 Kč
eFootball PES 2020 (Xbox ONE)
eFootball PES 2020 (Xbox ONE)
991 Kč 1 199 Kč

Velký fotbalový přestup. FIFA 20 přišla o Juventus, licenci získal PES

autor: Stanislav Holý
Tak tenhle virtuální přestup čekal málokdo, a to obzvláště pár měsíců před prvním výkopem. Nový díl fotbalové série FIFA 20 se bude muset obejít bez klubu Juventus Turín. Exkluzivní licenci totiž na poslední chvíli urval konkurenční eFootball PES 2020.

Ve světě sportovních simulátorů hrál PES vždy tak trochu nevděčné druhé housle. Navzdory všem přednostem tohoto titulu totiž tvůrci ze studia Konami neměli dostatek financí na koupi opravdu zajímavých exkluzivních licencí, které by zajistili unikátní obsah. Jakkoliv se mohla zlepšovat rok od roku hratelnost či věrnost grafiky, na konkurenční FIFA to nestačilo. Není tajemstvím, že právě exkluzivní týmy a obsah byl hlavním tahounem simulátoru od EA.

Juventus v eFootball PES 2020

 

Jenže nyní se stalo něco, co si fotbaloví fandové nepředstavovali patrně ani v těch nejdivočejších snech. Jeden z nejpopulárnějších týmů světa, Juventus Turín, který měl být jedním z taháků FIFA 20, nakonec dal přednost smlouvě s eFootball PES 2020. Fanoušci fotbálku od EA se tak budou muset místo toho smířit se smyšleným týmem Piemonte Calcio.

Exkluzivita má být dlouhodobá a váže se na název, znak, dresy i stadion. Nic z toho se tedy ve FIFA 20 nakonec neobjeví, půjde o exkluzivní obsah pro eFootball PES 2020. V simulátoru od EA sice najdete všechny známé hvězdy, mezi kterými nebude chybět například slavný Cristiano Ronaldo, ale po hřišti bude pobíhat v nějakém neznámém dresu. A to fanoušky rozhodně nepotěší.

Trailer ke hře FIFA 20

 

Každý láká na něco jiného

Nový ročník populární fotbalové simulace Pro Evolution Soccer 2020 (PES 2020) poměrně sebevědomě slibuje přenést eFotbal jako sport širokému publiku. Populární fotbalová série pokračuje ve snaze přinést co největší realismus, bere v potaz zpětnou vazbu od fanoušků a přináší celou řadu změn. Klíčové změny je přepracování verze Master League, zbrusu novým herním módem pojmenovaným Match Day a kompletně přepracovanými herními menu.

Jednou z hlavních novinek ve fotbalové sérii od EA bude režim Volta, kdy si poskládáte tým ze tří, čtyř či pěti hráčů a vydáte se zahrát si pouliční fotbálek. Režim bude mít i příběh a chybět nebude ani online liga či možnost vybudovat si ultimátní sebranku á la Ultimate tým.

Letošní klání fotbalových simulátorů o přízeň uživatelů bude tedy rozhodně zajímavé. FIFA 20 vychází 27. září, eFootball PES 2020 pak 10. září.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru