Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Výkonný smartphone na práci i zábavu. Galaxy Z Fold4 už není tajemstvím

Výkonný smartphone na práci i zábavu. Galaxy Z Fold4 už není tajemstvím

Produktové tipy
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Graygreen_1771407656
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Graygreen
37 182 Kč 44 990 Kč
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Moon Beige_1184356255
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Moon Beige
37 182 Kč 44 990 Kč
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Phantom Black_318019032
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/256GB, Phantom Black
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/512GB, Greygreen_470907867
Samsung Galaxy Z Fold4, 12GB/512GB, Greygreen
39 661 Kč 47 990 Kč
autor: Stanislav Holý

V pořadí již čtvrté generace se dočkala vlajková loď mezi skládacími telefony od společnosti Samsung. Model Galaxy Z Fold4 přináší vyšší výkon, nižší hmotnost a zároveň i kvalitnější fotoaparáty. To ale nejsou jediná vylepšení očekávané novinky.

Chytrý telefon Galaxy Z Fold4 si odbyl premiéru ve středu společně s dalšími novinkami od jihokorejského gigantu. Společně s kompaktnějším modelem Galaxy Z Flip4 budil po právu velkou pozornost. Láká totiž na celou řadu vylepšení a nových vychytávek.

DSC01210.JPG
fold 4 v obalu 2.jpg
fold 4.jpg

Galaxy Z Fold4 naživo

„Nové skládací modely Samsung Galaxy výrazně rozšiřují možnosti, na něž jsou uživatelé běžných chytrých telefonů zvyklí. Ještě nikdy jsme si nemohli vzhled ani funkce smartphonů přizpůsobit tak jako nyní. Telefony nové generace, které jsme vyvinuli ve spolupráci s našimi význačnými partnery, nabídnou nevídané mobilní zážitky a dokonale naplní očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků,“ prohlásil během představení novinek dr. TM Roh, prezident a ředitel mobilní divize Samsung Electronics.

V rámci předobjednávky navíc nyní máte možnost k modelu Galaxy Z Fold4 získat celou řadu atraktivních bonusů – například jeden rok pojištění Samsung Care+ zcela zdarma či bonus k výkupu původního zařízení až 10 000 Kč. V praxi tak lze získat Z Fold4 jen za 13 990 Kč, a to až do 25. srpna. Více informací o předobjednávkách naleznete v detailu telefonu na CZC.cz.

Předobjednat Galaxy Z Fold 4

Hlavní přednosti modelu Galaxy Z Fold4:

  • Ideální telefon pro multitasking, manažery apod.
  • Optimalizovaný poměr stran a širší displeje
  • Ještě méně patrný selfie fotoaparát pod displejem
  • Výkonnější 4nm procesor
  • Kvalitnější fotoaparáty
  • Nižší váha
  • Vyšší svítivost displejů
  • Navigační lišta (taskbar)

Představení smartphonu Galaxy Z Fold4

Špičkový výkon, zrozen pro multitasking

Galaxy Z Fold4 je podle výrobce výsledkem řady inovativních řešení a jedná se o nejvýkonnější telefon v historii společnosti. To je zásluha především 4nm procesoru Snapdragon 8+ Gen1. Stroj má k dispozici 8 GB operační paměti a může být vyzbrojen úložištěm o velikosti až 512 GB.

K efektivní práci je většinou zapotřebí multitasking a s tím si Z Fold4 rozumí podstatně lépe než běžné telefony. Díky nové nástrojové liště Taskbar připomíná pracovní prostředí monitor počítače, ze základní obrazovky se velmi snadno dostaneme k oblíbeným či nedávno použitým aplikacím. Ovládání je intuitivnější než dřív, přibyla nová gesta . Jednotlivé aplikace lze otevírat na celé ploše, ale můžete také zobrazit víc oken vedle sebe – je jen na vás, co vám vyhovuje líp.

2-099_kv_lifestyle_galaxy_zfold4_multitasking_1p_LI.jpg
2-037_product_galaxy_zfold4_graygreen_phantomblack_beige_LI.jpg
2-067_lifestyle_galaxy_zfold4_phantomblack_LI.jpg

Fold4 se dá používat v různých režimech

Vyzdvihnout si zaslouží také uzavřené partnerství Samsungu s Googlem a Microsoftem, díky čemuž se u telefonu setkáme s celou řadou zajímavých softwarových vychytávek. Aplikace od Googlu, například Chrome nebo Gmail, nyní podporují přetahování souborů a dalších objektů. V praxi to znamená, že je mimo jiné snazší kopírování či přesouvání odkazů, fotografií a dalšího obsahu mezi jednotlivými aplikacemi.

Díky integraci Google Meet se uživatelé můžou scházet i virtuálně a podnikat nejrůznější aktivity, například společně sledovat videa na YouTube nebo hrát hry . Na velkém skládacím displeji si výborně vedou i kancelářské programy ze sady Microsoft Office nebo Outlook – na displeji se zobrazí víc informací a s obsahem se snáze pracuje.

Kromě toho se jedná o vůbec první zařízení s operačním systémem Android 12L, což je speciální verze Android pro velké displeje, tedy i pro skládací telefony.

2-035_product_galaxy_zfold4_graygreen_phantomblack_beige_spen_LI.jpg
2-036_product_galaxy_zfold4_graygreen_phantomblack_LI.jpg
2-043_hands-on_galaxy_zfold4_phantomblack_watch5_sapphire_buds2pro_black_LI.jpg

Design se povedl

Dva displeje a ergonomie

Ke snadnějšímu multitaskingu přispívá i možnost používat dotykové pero S Pen, díky němuž si na displej snadno můžete ručně psát poznámky nebo kreslit náčrtky, ideálně v pohodlné poloze se stojanem Standing Cover s pouzdrem Pen case.

Na hlavním displeji s úhlopříčkou 7,6 palce neboli 19,3 cm vypadá obraz výborně , jeho kvalitě pomáhá i obnovovací frekvence 120 Hz  a prakticky neviditelný fotoaparát pod displejem (Under Display Camera, UDC). Velký displej pochopitelně svědčí Facebooku a dalším sociálním sítím, případně oblíbeným streamingovým službám typu Netflixu.

Na filmy, seriály a další obsah se můžete dívat, aniž byste telefon drželi v rukou – opět poslouží režim Flex. U aplikací, které nejsou pro velký rozložený displej optimalizované, lze přístroj ovládat pomocí nové virtuální dotykové plošky Flex Mode Touchpad. Ta výrazně vylepšuje přesnost například při přehrávání nebo přetáčení videozáznamů, případně při zoomování v aplikacích v režimu Flex.

Díky tenčímu pantu, nižší celkové hmotnosti a tenčím rámečkům se navíc na předním displeji snáz hraje jednou rukou.

2-033_product_galaxy_zfold4_beige_spen_LI.jpg
2-040_hands-on_galaxy_zfold4_beige_spen_LI.jpg
2-052_ecosystyem_galaxy_zfold4_beige_spen_zflip4_blue_LI.jpg

S Pen v akci

Prémiové fotoaparáty

Jak je z řádků výše patrné, v modelu Z Fold4 najdete to nejlepší z mobilní technologie Samsungu v atraktivním a dokonale funkčním balení – skvělou práci odvádí v otevřeném i v zavřeném stavu také fotoaparáty, jak jsme si mohli na prezentaci přístrojů vyzkoušet.

Galaxy Z Fold4 zvládá díky vylepšenému fotoaparátu s 50 megapixely a širokoúhlým objektivem. Za pozornost stojí i technologie 30x Space Zoom . Do funkční výbavy přibyla celá řada fotografických a kamerových režimů využívajících skládací konstrukci, například Capture View, Dual Preview (duální náhled) či Rear Cam Selfie neboli možnost fotografování selfies fotoaparátem na zadní straně. Fotografie jsou jasné a ostré i v šeru nebo v noci, zásluhu na tom mají především větší rozměry jednotlivých pixelů a snímač jasnější o 23 procent. 

Výrobce se chlubí také tím, že Fold4 je podobně jako jeho bratříček Flip4 tím nejodolnějším skládacím telefonem na trhu –  rámečky a kryt pantu jsou vyrobené z hliníku třídy Armor Aluminum, přední displej i zadní stranu kryje téměř nezničitelné sklo Corning Gorilla Glass Victus+. Také hlavní displej je odolnější než dřív díky vylepšené vrstvené struktuře, která účinně tlumí nárazy. Oba přístroje splňují voděodolný standard IPX8 , uživatelé se tedy nemusejí bát ani hustšího deště.

2-041_hands-on_galaxy_zfold4_graygreen_LI.jpg
2-044_hands-on_galaxy_zfold4_graygreen_watch5_silver_LI.jpg
2-050_ecosystyem_galaxy_zfold4_phantomblack_spen_zflip4_graphite_LI.jpg

Fotoaparáty patří k přednostem novinky

Předobjednat Galaxy Z Fold 4

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru