Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zabezpečení a spolehlivost počítačů pod taktovkou Windows 11

Zabezpečení a spolehlivost počítačů pod taktovkou Windows 11

Produktové tipy

Rychlý start, spolehlivé zabezpečené a elegantní design – to jsou hlavní lákadla moderních zařízení s operačním systémem Windows 10 Pro. Patrně i díky tomu je platforma od společnosti Microsoft tím vůbec nejrozšířenějším řešením na celém světě. A jedenáctky chtějí tento trend potvrdit.


Počítače kompatibilní s Windows 11   Notebooky kompatibilní s Windows 11

 

Windows je z dlouhodobého hlediska nejčastěji využívaným operačním systémem na světě. Microsoft drží 69 % trhu s operačními systémy pro osobní počítače, drtivá většina z tohoto podílu přitom připadá v současnosti na Windows 10 – a je jedno, zda se bavíme o edici Home či Pro.

Zamíchat kartami by ale měl nový operační systém Windows 11, který byl uveden na trh tento týden v úterý. Majitelé strojů s desítkami, kteří splní alespoň minimální hardwarové nároky, totiž budou moci přejít na Windows 11 zcela zdarma. Neplatí to přitom pouze pro zařízení s Windows 10 Home, ale také pro firemní stroje s Windows 10 Pro. Lze tedy očekávat, že celá řada lidí dá přednost novému systému Windows 11 Home a Windows 11 Pro.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zacíleno na firemní klientelu

Stroje s Windows 10 Pro cílily především na firemní klientelu, u jedenáctek tomu nebude samozřejmě jinak. Je nicméně pravdou, že dobře tato zařízení poslouží lidem i mimo pracoviště. Velkou výhodou je u nich možnost vzdálené správy, integrovaného zabezpečení a funkcí k udržení produktivity. Díky tomu mohou týmy ve firmě efektivně spolupracovat a bezpečně dovést do konce jakýkoliv projekt.

Ve spojení s platformou Intel vPro navíc lidé získají kombinaci nejnovější softwaru a integrovaného zabezpečení, které pomáhá chránit počítač. Řeč je o technologii Intel Hardware Shield, která snižuje napadnutelnost systému BIOS, díky tomu jsou zaměstnanci o krok před počítačovými zločinci.

Vybírat si je přitom možné z široké škály zařízení, z nichž se většina chlubí elegantními křivkami a nízkou hmotností. Vedle klasických počítačů a notebooků jsou k dispozici i hybridní zařízení, u kterých můžete využít přednosti dotykových obrazovek a konvertibilní konstrukce.

Všechny zajímavé novinky, které operační systém Windows 11 přináší, naleznete v tomto článku.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru